Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jaka jest szansa, że zgubiony telefon do nas wróci?

Jaka jest szansa, że zgubiony telefon do nas wróci?

LuiN 14 Marca 2012 15:03

0 0
Symantec z premedytacją zgubił 50 swoich smartfonów. Wszystkie miały wgrane oprogramowanie do śledzenia lokalizacji telefonu - wróciła jedynie połowa z nich.

Telefony zgubiły się w windach, centrach handlowych i środkach transportu publicznego w Nowym Jorku, Waszyngtonie, Los Angeles i San Francisco i Ottawie. Każdy z nich miał wprowadzone do pamięci dokładne dane kontaktowe, które umożliwiały szybkie zwrócenie telefonu.

Jedynie połowa znalazców próbowała się skontaktować z właścicielem telefonu. Mało tego, aż 43% znalazców próbowało zalogować się do aplikacji bankowej zainstalowanej w telefonie.


Źródło tekstu: Symantec     

Dodaj do:
w sumie: 39
  • -2

    23. ~  2012-03-14 17:06:58  host: p20-10.opera-mini.net

    Trzeba być niezdarą lub niemotą by zgubić telefon nawet w stanie nietrzeźwości.

  • 1

    24.  2012-03-14 17:49:51

    Badanie w Polsce trzeba by nazwać tak: Połowa chciała by komuś ukraść telefon. Mnie ukradli a nie zgubiłem.

  • 0

    25.  2012-03-14 17:50:42

    Czyli "Jaka jest szansa, że ci nie ukradną telefonu"...

  • 2

    26. ~  2012-03-14 18:33:25  host: 85.219.163.130

    @23 ale głupoty piszesz przy tym obrażając bardzo dużo ludzi...

  • 0

    27.  2012-03-14 18:35:38

    Mój alcatel ot e801 niestety nie wrócił. Trochę to dziwne bo ten model nie był szczególnie atrakcyjny jak te telefony z tego doświadczenia. Fakt nie zostawiłem tam żadnych namiarów na siebie i kilka godzin później uzyskałem duplikat karty sim, ale przecież można zawsze zostawić jakąś informację, że znaleziono telefon. Chyba musiał go jednak nikt nie zauważyć.

  • 0

    28. ~Radek_S  2012-03-14 18:51:04  host: z22-14.opera-mini.net

    Zawsze masz 50% szans że wróci twój telefon do Ciebie.. Albo wróci albo nie, proste;)

  • 0

    29. ~r  2012-03-14 22:09:10  host: public-gprs62439.centertel.pl

    mój kolega kiedyś znalazł telefon w krzakach. Ktoś na niego dzwonił. Co zrobił? Wyłączył go i wyrzucił kartę sim. Dał do używania rodzicom. Niby człowiek po studiach a jednak złodziejaszek, hehe.

  • 0

    30. ~  2012-03-14 23:30:04  host: z48-15.opera-mini.net

    Co to ICE ?

  • 1

    31. ~hioo  2012-03-14 23:50:58  host: user-46-112-184-49.play-internet.pl

    Google nie gryzie choć szpieguje. ;) ICE pl.wikipedia.org/wiki/I.C.E.

  • 0

    32.  2012-03-14 23:58:42

    @29 Nie ukradł, tylko znalazł. A to, że nie zechciał oddać... Tak jak ktoś pisał wyżej - zamiast podziękowania i znaleźnego, mógł by od właściciela równie dobrze usłyszeć posądzenie o kradzież portfela i pieniędzy razem z telefonem. Najlepiej oddawać takie znalezione rzeczy na policję.

  • 1

    33.  2012-03-15 00:26:29

    ICE=In Case of Emergency=w razie wypadku

  • 0

    34. ~N  2012-03-15 09:11:06  host: 37.30.49.91

    43% Z 50 sztuk czy 25 sztuk? Jak by nie liczyć to nie da się :) chyba, że połowa telefonu logował się a połowa nie a może 3/4 smartfona??? Jak to jest z tą próbą włamania się do aplikacji bankowej ??? powinno być 40 albo 44%.

  • 0

    35. ~b  2012-03-15 09:51:10  host: nat-30.wasko.pl

    @22 Wpis ICE w telefonie to nie tylko po to aby ktos Ci zwrocil telefon.

  • 0

    36. ~pisk  2012-03-15 10:01:22  host: 213.76.147.10

    @32 [kodeks karny] "Art. 284. § 1. Kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. (...) § 3. W wypadku mniejszej wagi lub przywłaszczenia rzeczy znalezionej, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku". [kodeks wykroczeń] "Art. 119. § 1. Kto kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza 250 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny".

  • 0

    37.  2012-03-15 11:06:49

    @36 Prawo jest martwe. Pokaż mi kogoś, kto po znalezieniu czegoś oddaje to.. Jakkolwiek w przypadku telefonu można takiego znalazcę namierzyć, to już znalazcy gotówki raczej nie namierzysz.

  • 1

    38.  2012-03-15 15:32:19

    ja znalazlem 2 telefony 2 oddałem. Jedną miałem fajna sytuacje. Panienka bawila sie telefonem w autobusie wysiadla patrze na siedzenie leży telefon. No to go wzialem, zaraz dzowni jakis gosciu ja odebralem mowie mu gdzie pracuje i zeby wpadl odberac, koles mlody ale kultularny wiec ciągle do siebie per Pan. Na drugi dzień dzwoni że jest pod pracą żebym wyszedł. Wychodze a to mój kumpel ze szkoły z flaszeczką za znaleźne:) okazalo sie ze to był telefon jego panienki... jak widac uczciwosc czasem poplaca!!

  • 0

    39. ~  2012-03-15 15:48:26  host: t18-12.opera-mini.net

    Maniiiek by nie oddał,to qrwa choć rządzi na telepolis

  • 0

    40. ~pisk  2012-03-15 16:43:58  host: 213.76.147.10

    @37 Nie mierz innych swoją miarą. W tym wątku masz kilka wypowiedzi o zwróconych zgubach. Ale, jak to mówią, na każdego przychodzi jego kolej.

  • 0

    41. ~asd  2012-03-15 21:02:06  host: 088156029016.olsztyn.vectranet.pl

    Ja mam ICE wpisane przed imieniem Mojej Najważniejszej Osoby. Oby się ten wpis nie przydał.

  • 0

    42. ~asd  2012-03-15 21:13:19  host: 088156029016.olsztyn.vectranet.pl

    chociaż chyba ratownicy sprawdzają ostatnie połączenia? tak najlogiczniej/

Dodaj swoją opinię