Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jak żuraw i czapla

Jak żuraw i czapla

WitekT 17 Listopada 2004 10:03

0 0

Elektrim SA zwrócił się we wtorek do Deutsche Telekom i Vivendi Universal o informację, czy są obecnie zainteresowane kupnem 51% udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC), posiadanych przez Elektrim Telekomunikacja, spółkę zależną Elektrimu (49%) i Vivendi (51%).

Zarząd Elektrimu poinformował we wtorkowym komunikacie, że 15 listopada 2004 roku otrzymał wniosek obligatariuszy o zwołanie Nadzwyczajnego Zgromadzenia Obligatariuszy. Jak podała spółka, NZO miałoby się zebrać ws podjęcia uchwały dotyczącej sprzedaży 51% udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej, posiadanych przez Elektrim Telekomunikacja.

Jeden z przedstawicieli obligatariuszy, z którym rozmawiała we wtorek wieczorem agencja ISB powiedział, że 2/3 obligatariuszy ostatecznie wyraziło zgodę na tę transakcję, pod warunkiem uzyskania minimanej ceny 1,3 mld euro i całkowitej spłaty obligacji, wartych obecnie ok. 440 mln euro, w dniu zawarcia transakcji. Takie warunki Elektrim i Vivendi wynegocjowały wcześniej w ofercie, którą DT jednak odrzucił. Wóczas obligatariusze nie wyrażali zgody na transakcję, bo jak mówili, nie uzyskali stosownych gwarancji, że obligacje zostaną spłacone w całości.
Obecnie obligatariusze oczekują, według rozmówcy agencji ISB, że sprzedaż kontroli nad PTC będzie możliwa w ciągu miesiąca, czyli do 15 grudnia tego roku. Jednocześnie 15 grudnia jest datą, kiedy to Elektrim powinien zgodnie z wcześniej uzgodnionym harmonogramem spłacić 9 mln euro kolejnej raty odsetek od obligacji o początkowej wartości ok. 500 mln euro.

Kluczowe w sprawie transakcji będzie stanowisko Deutsche Telekom oraz Vivendi, których przedstawiciele nie byli we wtorek wieczorem osiągalni, by udzielić komentarza odnośnie tego, czy są gotowi ponownie powrócić do negocjacji.

Źródło tekstu: isb     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-17-239.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet