Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jak zrezygnować z udziału w SMS-owej loterii?

Jak zrezygnować z udziału w SMS-owej loterii?

Ringu 7 Marca 2011 10:03

0 0

W związku z coraz powszechniejszym zjawiskiem organizowania loterii i konkursów SMS oraz stosowania płatnej subskrypcji, Urząd Komunikacji Elektronicznej przypomina, że zasady odstąpienia od udziału w loterii i rezygnacji z subskrypcji określa regulamin danej usługi.



Na przykładzie Loterii Orange oraz Czy stałeś się dzisiaj Milionerem pokazujemy, jak wycofać się z uczestnictwa w loterii i zrezygnować z płatnej subskrypcji.

PTK Centertel Sp. z o.o. operator sieci Orange
Regulamin loterii http://www.audi.orange.pl/

Koszt codziennej subskrypcji to 4,92 zł.

Uczestnik loterii, w każdej chwili może wypisać się z Klubu Orange wysyłając SMS o treści STOP KLUB pod numer 60400 (opłata jak za zwykły SMS). Wysłanie SMS o powyższej treści skutkuje zaprzestaniem przesyłania przez organizatora loterii (Internetq Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie) płatnej subskrypcji.

W przypadku, gdy uczestnik nie jest zainteresowany otrzymywaniem wiadomości SMS od organizatora może wysłać, na numer 7400 lub na numer 8080 lub na inny numer wskazany w materiałach reklamowych i promujących loterię, wiadomość SMS o treści STOP. Wysłanie wiadomości SMS o takiej treści skutkuje zaprzestaniem wysyłania dodatkowych informacji przez organizatora.




Koszt wysłania SMS na numer 7400 wynosi 4,00 zł netto + VAT (4,92 zł. brutto).
Wysłanie SMS na numer 8080 jest bezpłatne.
Wszelkie reklamacje dotyczące Loterii należy zgłaszać na piśmie na adres organizatora: Internetq Poland Sp. z o.o. Aleja Niepodległości 18, 02-653 Warszawa z dopiskiem na kopercie: Loteria Orange, w czasie trwania loterii, jednakże nie później niż w terminie do dnia 16 maja 2011 r.

PTC Sp. z o.o. operator sieci Era
Regulamin loterii http://www.era.pl/pl/100m

Koszt codziennej subskrypcji to 4,92 zł.

W przypadku, gdy Uczestnik nie jest zainteresowany dalszym korzystaniem z usług promocyjnych w ramach Zakupu Pakietu i chciałby wstrzymać płatności, powinien wysłać na nieodpłatny numer 8007 wiadomość SMS o treści STOP MILION.

Organizatorem loterii jest Mobile Formats Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Wszelkie reklamacje w związku z loterią należy zgłaszać na piśmie na adres organizatora: Mobile Formats Sp. z o.o. ul. Wróbla 24 lok. 1, 02-736 Warszawa, w czasie trwania Loterii, jednak nie później niż w terminie do dnia 25 marca 2011 roku.

Jednocześnie Urząd Komunikacji Elektronicznej przypomina, iż na mocy przysługujących uczestnikowi loterii uprawnień (art. 4 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204), uczestnik loterii może poprzez złożenie oświadczenia na piśmie skierowanego do Dostawcy Usług o Podwyższonej Opłacie, Organizatora loterii, odwołać wszelkie wyrażone uprzednio w sposób bezpośredni lub uzyskane w sposób dorozumiany zgody na przesyłanie przez Dostawcę Usług o Podwyższonej Opłacie jak i jego Zleceniodawców, jakichkolwiek niezamówionych krótkich wiadomości tekstowych SMS na wskazane numery telefoniczne, których to uczestnik loterii jest właścicielem.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • 1

    14. ~  2011-03-07 11:45:47  host: v04-15.opera-mini.net

    #11. Jak będziesz miał dzieci to się dowiesz jaka to fajna niespodzianka wyzerowane konto. Starsze osoby także sobie nie do końca radzą z telefonami i na nich jest zastawiona pułapka z automatem. Polska to chory kraj jeżeli prawo zezwala na takie kanty.

  • -1

    15. ~ala  2011-03-07 11:58:05  host: df74.internetdsl.tpnet.pl

    1. zarejestruj karte, nie bedziesz mial problemów... i nie bierz udzialuw tych sms konkursach

  • 1

    16. ~baba  2011-03-07 12:00:16  host: 87-205-89-85.adsl.inetia.pl

    Na początku pierwszej wiadomości powiadamiającej o konkursie powinna być widoczna informacja o dalszych kosztach, i tak powinny zaczynać się takie sms-y. A nie od słów "...człowieku jaja sobie robisz? 100000 czeka na odbiór..."

  • 1

    17. ~  2011-03-07 12:06:35  host: z08-01.opera-mini.net

    Niedługo opy beda dawac telefony za 1zl za wejscie do tych łotrerii. rcicho

  • -2

    18.  2011-03-07 12:21:02

    czyżby w play ani plusie nie było problemów i oszukańczych konkursów SMS? :D

  • 2

    19. ~gosciu  2011-03-07 12:30:26  host: 109.110.204.31

    W Playu nie dostałem jeszcze ani razu spamu sms, a abonament mi już 2 rok leci.

  • 0

    20.  2011-03-07 12:48:20

    papszmir - pewne są, tylko (w Plusie - wiem z praktyki) nie ma tego problemu przy zakupie - domyślnie są blokowane (zaptaszkowywane przez sprzedawców kratki w umowie) te usługi. Nie wiem z czego to wynika - wytycznych, zaleceń - ale tak się dzieje. Ja nie dostaję takich esemesów zachęcających, mimo, ze blokadę zrobiłęm kilka lat temu dopiero - kiedy podpisywałem umowę nie było to powiszechne, o ile w ogóle było ;-)

  • 1

    21. ~Kajtek  2011-03-07 13:12:17  host: user-109-243-215-70.play-internet.pl

    @ 11 Całkowita racja...Jak zrezygnować z loterii SMS? Zrezygnować z abonamentu i sieci tolerujących tego typu loterie i po kłopocie, przechodzimy na pre-paid Panowie i Panie. Niestety w Polsce to nie przejdzie, jedni wierzą w mgłę i wielki elektromagnes inni uwierzyli,że wysłanie SMs -a sprawi że wygrają wannę z widokiem na morze, albo kierunkowskazy do odkurzacza? Dlaczego przez 14 lat użytkowania telefonu komórkowego nigdy się nie skusiłem na wysłanie żadnego SMS Premium?

  • 1

    22. ~Kajtek  2011-03-07 13:16:56  host: user-109-243-215-70.play-internet.pl

    @19 Masz rację w Play nie SMS-ują, chociaż raz dzwonili do mnie z jakiegoś paskudztwa i wysyłali bzdury podobne do PREMIUM. Zadzwoniłem do BOK i 10 minut później miałem poblokowane SMS-y. Ktoś udostępnił moje dane i powiązałem to z pewnym bankiem. PLAY wyleczył mnie z tego problemu...

  • 1

    23. ~gosciu  2011-03-07 13:48:41  host: 109.110.204.31

    @@22 PRzyznaję jednak, że do tej pory 3 razy do mnie dzwoniono z jakichś firm sprzedajacych szmelc. Raz chcieli mi wcisnąć karty z państwami ( coś w stylu świata wiedzy), drugim razem kobiecą (tak, KOBIECĄ) bieliznę a za 3 nic, bo ustawiłem sobie automatyczne odrzucanie połączeń z nuemrów nieznanych/prywatnych. Heh, nagrywają się na skrzynkę głosową :)

  • 1

    24. ~incognito  2011-03-07 14:10:28  host: 193.111.174.150

    a przy okazji...jak zablokować nachalne telefony w sprawie przedłużenia kończącej się niebawem umowyw Orange? Od ponad 3 miechów męczą mnie takim telefonicznym spamem mimo zastrzeżenia umieszczania numeru w spisach wszelakich.

  • -2

    25.  2011-03-07 17:05:05

    jestem w Orange i nie dostałem spamu smsowego od co najmniej 3 lat. moim zdaniem to nie kwestia sieci, ale użytkownika; od rejestracji na dziwnych portalach, po podawanie prywatnego numeru na allegro.

  • 1

    26.  2011-03-07 21:30:06

    #25: rejestruję się na wielu portalach, podaję jedynie poprawny adres email, telefon prawie nigdzie, ale na alledrogo jak najbardziej poprawny i nic nie dostaję, podstawa to poświecic 5 min i wszedzie wszystko poprawnie ustawic (znaczy nie zgadzac sie na zadne maile od nikogo i nigdzie); sorry, dziś ktoś mi wysłał po raz pierwszy w życiu sms'a o treści "to ja twój dłużnik, zadzwoń" i podany jakis nr premium, i tak nie moglbym, bo zablokowalem nr premium ;)

  • 2

    27.  2011-03-07 21:35:19

    generalnie wszyscy operatorzy powinni domyslnie miec wylaczone takie uslugi jak: mozliwosc polaczenia i wyslania sms'ow na nr premium, poczta glosowa w jakiejkolwiek postaci, w tym notka, transfer danych, zgoda na otrzymywanie spamu ... kto bedzie chcial to sobie to wszystko BEZ NAJMNIEJSZEGO WYSILKU wlaczy; operatorzy oczywiscie pierdziela, ze to niby dla klientow wygody jest wszystko wlaczone ... ciekawe jak tylko maja to wylaczyc wszyscy ci klienci, ktorzy tego nigdy nie opanuja, najczesciej z racji wieku

  • -2

    28. ~  2011-03-07 22:00:59  host: p21-06.opera-mini.net

    Głupie myślenie ludzi. Likwidować skutki a nie przyczyny. Myślenie przez które więzienia są pełne a przestepczosc wzrasta. Żadnego premium nie będę blokował bo może się przydać, reklam nie odbieram od dawna. Na allegro podałem numer stacjonarny ale 2razy raptem zdarzyło się że dzwonili. Jak do mnie dzwoni na komórkę obcy numer to mam to w dópie. Każdy kto ma mój numer wie że bez smsa nie odbiore nieznanego.

  • -2

    29. ~Q  2011-03-08 10:00:31  host: static-201-10.is.net.pl

    nie prawda, ze do PTC nie mozna skladac reklamacji dot miliona. PTC uznaje wiekszosc reklamacji zwiazanych z ta loteria, przynajmniej to wynika z mojego doswiadczenia i obserwacji sytuacji w APS. Wrecz jestem przekonany, ze lepiej reklamowac to w PTC niz u organizatora bo organizator nie bedzie chetny do zwrotu kasy. Poza tym proponuje wszystkim frajerom czytac regulamin zanim w cos wdepna.

  • 2

    30.  2011-03-08 12:00:07

    Lepsza byłaby rada jak nie wziąć udziału w SMS-owej loterii niż jak zrezygnować z udziału w niej. Z takim podejściem "Polacy wiecznie będą mądrzy po szkodzie".

  • 1

    31. ~  2011-03-08 16:37:45  host: dcr87.neoplus.adsl.tpnet.pl

    28. Zasada powinna być taka, że są zablokowane. SMS premium jak potrzebujesz to możesz odblokować. Tak to powinno wyglądać, a nie ,że urządzanie polowania na jelenie.

  • 1

    32. ~  2011-03-08 16:39:25  host: dcr87.neoplus.adsl.tpnet.pl

    29. Wszyscy inni to frajerzy dopóki Ciebie też nie dopadnie jakiś dziwny przypadek i wtedy o Tobie będzie można powiedzieć frajer. Tak to działa kolego. Starsze osoby i dzieci to idealni frajerzy prawda?

  • 0

    33. ~hantel  2011-03-09 14:34:06  host: dpy203.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @31. przy podpisywaniu umowy zaznaczasz czy zgadzasz sie na te smsy z tego co wiem. Da sei to wylaczyc przez bok i strone zreszta, to nie problem chyba wielki.

Dodaj swoją opinię