Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jak wypadło T-Mobile podczas Euro?

Jak wypadło T-Mobile podczas Euro?

LuiN 13 Lipca 2012 17:21

0 0

Emocje związane z Mistrzostwami Europy już za nami. Do Polski na okres turnieju przyjechało ponad 3 miliony kibiców ze 110 państw świata. Jak z Euro poradziło sobie T-Mobie?

Przez cały czas trwania turnieju klienci T-Mobile na stadionach oraz w strefach kibica rozmawiali przez 3394 tys. minut, przesłali około 971 GB danych oraz 3226 tys. SMS-ów. Największy ruch w sieci dało się zauważyć w Warszawie i Wrocławiu.

Zanotowano również wzrost liczby abonentów z krajów, których drużyny grały w naszym kraju (Czechy - w dniach meczów, Rosja, Irlandia, Chorwacja, mniej abonentów z Hiszpanii i Włoch). Najwięcej kibiców zagranicznych przybyło do Polski z Czech, Rosji oraz Irlandii. Liczba roamerów (osób które mają kartę w sieci działającej poza Polską i korzystające z sieci T-Mobile na terenie naszego kraju) z 15 krajów, które uczestniczyły w mistrzostwach wyniosła 164 tysiące.




t mobile Zgodnie ze statystykami dostępność sieci 2G w trakcie Euro wyniosła ok 99,98%, a sieci 3G - 99,92%. To satysfakcjonujące dane świadczące o dobrym przygotowaniu sieci do tego wydarzenia.

Źródło tekstu: T-Mobile     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    14. ~dess  2012-07-13 22:05:47  host: 32-170-78-94.net.stream.pl

    wszyscy tak samo wypadli

  • 1

    15.  2012-07-13 22:19:01

    he he, pewnie moja czeska karta została dołączona do tego grona roamer'ow :-) chociaż rzeczywistość jest trochę inna.

  • 0

    16. ~a_lex  2012-07-13 23:08:35  host: user-164-127-66-212.play-internet.pl

    " Do Polski na okres turnieju przyjechało ponad 3 miliony kibiców" - naprawdę? Nie chce mi się sprawdzać, ale gdzieś słyszałem, że było mniej niż się spodziewano zagranicznych gości. Czyli mniej niż milion.

  • -1

    17.  2012-07-13 23:28:54

    T-mobile wypadło dobrze, ale nic nie zmieni faktu że jak dotąd PLAY ma najlepszą ofertę. Mimo to brawa dla T-mobile i dla pozostałych operatorów za porządek techniczny!

  • 0

    18. ~mask  2012-07-13 23:46:56  host: user-46-112-95-34.play-internet.pl

    Mam w T. i podczas Euro nie miałam żadnych przeciążeń w sieci i dziur w zasięgu, nawet przy takiej kumulacji mnóstwa osób w jednym miejscu jak np w strefie kibica. Czekam na dalszy rozwój, np projekt NetworkS chociaż i tak już jest pro

  • 0

    19. ~  2012-07-14 00:29:25  host: v09-15.opera-mini.net

    A dlaczego t-mobile wprowadza opłatę 4 grosze za sprawdzenie salda? Może marketingowcy wymyślą jakieś logiczne uzasadnienie?

  • 0

    20. ~  2012-07-14 03:29:25  host: 184-82-36-77.static.hostnoc.net

    19, mogę wymyślić uzasadnienie dla wprowadzenie opłat 4 gr za sprawdzenie stanu konta. W trosce o coraz lepszą jakość sieci opłata przyczyni się do budowy, utrzymania i modernizacji nadajników. Jednym słowem chcecie NetWorks to płaćcie.

  • 1

    21. ~  2012-07-14 03:34:40  host: 184-82-36-77.static.hostnoc.net

    Sieć T nie jest zła pod względem technicznym, tylko gdyby ofertą dorównała PLAY to może zyskałaby więcej klientów zamiast ciągle przekonywać kampanią wizerunkową jaką to super siecią jest T, no dobra, nie mówię, że nie, mówię dajcie lepszą albo taką ofertę jak PLAY to wtedy może skorzystam, póki PLAY ma lepsze oferty to nie ma mowy o przenoszeniu się do T, bo umówmy się, że trudno się rozmawia podczas meczu na stadionie i przypuszczam,że wtedy ludzie mało rozmawiają tylko oglądają mecz, a do korzystania na codzień PLAY jest naprawdę dobrą siecią, jak było na stadionach to nie mam pojęcia bo nie jestem tak wielkim fanem sportu, żeby oglądać mecz na stadionie, tym bardziej, że tłoczno i ryzykownie jak zawsze w tłumie, więc to mnie akurat mało interesuje jak sieci wtedy działały, ciekawe jak działał wtedy Plus i czy to działanie T i Plus można porównać i postawić znak równości między te dwie sieci.

  • 0

    22. ~  2012-07-14 03:39:37  host: 184-82-36-77.static.hostnoc.net

    Zresztą nawet jak przeanalizuje się ofertę na kartę T to widać od razu, że nie ma żadnych korzystnych usług obniżających ksozty w sieci jak w PLAY za 0 połączenia i sms-y, jak w Plus na kartę płatne pierwsze polączenie, potem do końca dnia nic się nie płaci za połączenia w sieci, w T czegoś takiego brak i to już jest wielki minus oferty T, w abonamencie można wybrać 2 numeru jako sieć rodzinna albo za 20 zł rozmowy w całej sieci albo w wyższych abonamentach za 10 zł i jest mniej minut niż w PLAY w abonamentach, mniejszy limit netowy przy ofercie ze smartfonem, ogólnie oferta mało korzystna już na samym początku zniechęca ludzi do sieci T.

  • 0

    23. ~984  2012-07-14 09:16:23  host: user-188-33-123-10.play-internet.pl

    Co to jest 971GB nic w Orange i Play bylo o wiele wiecej nadal transmisja w t-mobile jest droga

  • 0

    24.  2012-07-14 11:19:50

    @17 Nie we wszystkich przypadkach Play oferta Play jest najlepsza :)

  • 0

    25. ~majk  2012-07-14 11:29:00  host: host-62-122-237-7.wieszowanet.pl

    a co w T-Mobile jest tanie? to sieć z najmniej atrakcyjną ofertą no i do tego jeszcze ten fatalny zasięg

  • 0

    26. ~  2012-07-14 11:31:33  host: lan.tesat.pl

    @25, fakt T jest drogie i nie atrakcyjne, ale jeśli chodzi o zasięg to u mnie na wsi jako jedyni mają 3G i full 2G.

  • 0

    27. ~wojtek  2012-07-14 11:35:28  host: user-31-174-133-107.play-internet.pl

    byłem z T-Mobile prawie 10 lat ale w zeszłym roku powiedziałem sobie dosyć tego g... jak powiedział majk zasięg UMTS w mieście kiepski co dawało transfery internetu 30kb/s. Teraz mam fioletową sieć i jest dużo lepiej jak u różowych no i oferta na rozmowy korzystniejsza. Osobiście uważam, że nowa marka zaszkodziła PTC

  • 0

    28.  2012-07-14 12:23:58

    @25 Np internet za ten sam abonament co w Play w T mam jeden GB więcej i znacznie większy zasięg.

  • 0

    29. ~  2012-07-14 12:24:45  host: 178.183.148.248.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    Tzn. ile i za ile?

  • 0

    30.  2012-07-14 12:50:55

    @29 np 79,90 zł 17gb modem huawei e353 za 1zł plus bonus w postaci gry, moim zdaniem lepsza oferta od tej z Play bo nie ograniczają prędkości do 4mb

  • 0

    31. ~  2012-07-14 13:21:46  host: 178.183.148.248.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    Ja patrzę dla abonentów, więc w TM za 69zł mam 16GB, modem za 1zł, w nocy bez limitu i umowa na 2 lata; w Play za 59zł mam 20GB, modem za 1zł, w nocy bez limitu, umowa na 18 miesięcy. Co do prędkości to już pisałem - jeden z największych szpitali w śląskim, i EDGE to max od TM, więc z reklamowanych mam jedną setną.

  • 0

    33.  2012-07-15 17:10:39

    Z całym szacunkiem: osoby, które skarżą się na transfer, zrywanie połączeń winny, w pierwszej kolejności, sprawdzić czy ich komp nie jest zbytnio obciążony i/lub czy nie mają złośliwego oprogramowania. Sam wiem, że jak działam w zakresie ekstremów (niski stan wolnych zasobów sprzętowych, przeciążona maszyna... A zwalanie na operatora jest zabiegiem może i prostym, ale nie do końca uzasadnionym...

  • 0

    34. ~AliG  2012-07-16 10:10:02  host: 77-255-40-127.adsl.inetia.pl

    ~31 w sumie trochę racji masz, ale z drugiej strony play online pracuje tylko na nadajnikach p4 bez roamingu także do zasięgu tmobile nawet się nie umywa...

Dodaj swoją opinię