Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jak wygląda Tizen, następca MeeGo i bada OS?

Jak wygląda Tizen, następca MeeGo i bada OS?

LuiN 8 Maja 2012 13:28

0 0

Deweloperzy otrzymali już sprzęt do testowania i tworzenia aplikacji dla platformy Tizen - rozwinięcia systemu MeeGo, zastosowanego w Nokii N9. Interfejs przygotowany we współpracy Intela i Samsunga wygląda bardzo znajomo.

Menu nowego systemu wygląda jak krzyżówka bada OS, korzystającego z TouchWiz, z tym, co zobaczyć możemy w iPhone'ach (iOS). Podobnie jak w tych ostatnich, do naszej dyspozycji jest jeden sprzętowy przycisk Home, a aplikacje prezentowane są bezpośrednio na pulpitach, z pominięciem paneli z widżetami.

Do tego mamy belki prosto z bada OS, przeniesioną z tego systemu listę ustawień czy towarzyszący nam w wielu aplikacjach ekranowy przycisk "Wróć". Trudno nie odnieść wrażenia, że z MeeGo w Nokii N9 zostało tu tylko debianowe jądro systemu.




Zobacz: inne filmy z kategorii Oprogramowanie


Warto pamiętać, że system jest wciąż w bardzo wczesnym stadium rozwoju i w jego interfejsie zmienić może się niemal wszystko.

Źródło tekstu: GSMArena, wł     

Dodaj do:
w sumie: 39
  • 0

    20. ~pan Telefonik  2012-05-08 19:00:45  host: gki174.internetdsl.tpnet.pl

    a ja i tak uważam, że dość dobrym systemem jest Symbian Belle, gdyby nokia N8 miała mozliwość zmiany systemu z Sybiana^3 to wybrałbym na 100% Androida, wybierając mniejsze zło. P.S. WP nie ma szans z Androidem, tonąca Nokia brzytwy się chwyta robiąc tanią imitację Iphone(tj. n9 i lumia 800) jedyny plus to wykonanie, Samsung zalał teraz rynek plastikowymi telefonami( nie przeczę że parametrami rządzą), tak czy inaczej w niedługim czasie zmieniam telefon na Arca s bądź i9100, albo wstrzymam się do czasu kiedy dostępny będzie Galaxy s III

  • 0

    21. ~dav  2012-05-08 19:39:40  host: 87-204-10-63.ip.netia.com.pl

    Android i tak rządzi

  • 2

    22.  2012-05-08 21:35:19

    "Android jest fajny, tylko musisz..." ;-)

  • -2

    23. ~  2012-05-08 21:38:16  host: 188.146.40.235.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Android i tak najlepszy :)

  • 3

    24.  2012-05-08 21:46:26

    Mimo wszystko wolę WP7.5. Badę też wolę, iOS wolę, a nawet Symbiana wolę ;). Zaraz zapewne usłyszę, że nie umiem się posługiwać Androidem albo nie umiem go spersonalizować. Leczcie kompleksy dalej, drodzy 'eksperci' :-).

  • 4

    25. ~kosa  2012-05-08 21:56:33  host: user-46-113-40-223.play-internet.pl

    Jak tu wszyscy nienawidzą WP, a jak kochają Androida. Patrząc po tym forum to w Polsce 95% ludzi powinno mieć na PC zainstalowanego Linuksa, bo brak ograniczeń, możliwości konfiguracji, bla, bla, bla. Jak Ci się chce bawić telefonem i personalizować go od rana do nocy to proszę bardzo, miej Androida, ale powiem szczerze, że jedynym rozsądnie działającym telefonem z Androidem jest Galaxy S II / Note. Reszta się tnie przy najprostszej operacji i zawiesza w najmniej oczekiwanych momentach. Wiec co złego w WP, który wnosi wprawdzie pewne czasami wkur... ograniczenia, ale działa naprawdę szybko i efektownie? Dodam, że kilka lat używałem Androida (w zasadzie od powstania systemu), ostatnio przerzuciłem się na WP i widzę potencjał w tym systemie, no i się nie wkur... że się tnie i zawiesza:)

  • -4

    26. ~  2012-05-08 22:07:57  host: z47-06.opera-mini.net

    Kamil K - jedyny nieomylny ekspert. Bo jego mojsza jest bardziej bo jego.

  • -2

    27. ~  2012-05-08 22:38:16  host: p21-06.opera-mini.net

    KamilK i Maniiiek super telepolisowi "eksperci"

  • 1

    28. ~  2012-05-08 22:51:36  host: cnl8.neoplus.adsl.tpnet.pl

    24@ no właśnie, zaraz się zacznie... Ja mam badę ale już poluję na lumie bo win zrobił na mnie wrażenie, a jak to będzie to się okaże. Androida jakoś nie lubię, ostatnio korzystałem z nawigacji androidowej i ta nokiowa wydaje mi się lepsza. Chyba zaraz "fachowcy" i znawcy (wyznawcy??) androida zrobią zmasowany atak na mnie :)

  • -2

    29. ~luuk  2012-05-08 23:13:32  host: 94.42.254.33

    może czas dorosnąć do BB...

  • 0

    30. ~  2012-05-08 23:49:38  host: 088156197038.slupsk.vectranet.pl

    wiedziałem, że jak Samsung położy łapy na MeeGo, to powstanie gó*no :/ Na rynku powinna być jakaś silna alternatywa dla iOS i Androida. Nie wszystko musi wyglądać jak te dwa systemy.

  • 0

    31. ~paranoia  2012-05-09 07:28:26  host: public-gprs376928.centertel.pl

    @28 zmasowanego ataku nie zrobię, ale i na androida i na nokie jest bardzo dużo programów do nawigacji, więc jak do cholery możesz ocenić CAŁY system, po użyciu jednego programu???

  • 2

    32.  2012-05-09 08:09:25

    Chyba nie chcecie porownywac nokii maps do jakiegos darmowego *** z adroida :|

  • 0

    33. ~applefan  2012-05-09 08:31:03  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    @29 zanim dorośniemy do BB to RIM zdąży upaść :)

  • 1

    34. ~s  2012-05-09 08:36:09  host: ip-46-21-214-87.nette.pl

    WP ma jedna niezaprzeczalna zalete dotyczaca uzytkowania (moze bardziej biznesowego chociaz dla mnie kompletnie nie biznesmena tez mega wazna) w stosunku do wszystkich innych obecnie sprzedawanych systemow. Pelny pakiet Office, w pelni funkcjonalny. Na andka niestety sa tylko namiastki Offica. Przyklad: ktory pakiet/program na andka obsluguje tabele przestwane w excelu? w pelni czyli filtrowanie, tworzenie itp? odp. ani jeden, a na WP mamy to w standardzie i genialnie dzialajace

  • 0

    35. ~Lolek  2012-05-09 14:06:44  host: 212.160.172.70

    Bo Microsoft chce Smartfonów i typowo"komputerowych" rozwiązań a Google woli zarabiać na "młodszych" uzytkownikach skupiajac prace developerów na aplikacjach/grach a nie na PROGRAMACH...A to różnica! Po co komu miliony prostackich gierek skoro nadal na androidzie brak dobrze działającej a przedewszystkim darmowej automapy? Nie zgodze sie tylko z opinią,ze system jest nudny...uwazam wrecz przeciwnie...jest zupełnie inny i to przedewszystkim prostota tego systemu jest jego głównym atutem a to ze poprawki sa potrzebne to chyba dobrze...gorzej by było gdyby nie łatali tych bugów.

  • 0

    36. ~maciej  2012-05-09 15:10:28  host: c172-77.icpnet.pl

    Android działa bardzo dobrze na modelach z najwyższej półki, to system który musi mieć bardzo duże wymagania sprzętowe, dlatego dobrą alternatywą jest właśnie min. wp7 który nie potrzebuje elektrowni jądrowej do zasilania sprzętu:)

  • 0

    37. ~paranoia  2012-05-09 16:15:27  host: public-gprs56891.centertel.pl

    @36 święta prawda, no chyba że ktoś używa androida jak zwykły telefon(z młymi dodatkami) a nie jako ultra kombajn multimedianly, wtedy nawet low-end z androidem jest nawet, nawet. Jednak jeśli chceś poznać co potrafi android i chcesz cieszyć się potęga multimediów, to tylko android z wyższej półki.

  • 0

    38.  2013-01-05 00:01:59

    News o Tizenie, super! Poczytam sobie co ludzie o nim piszą - pomyślałem, po czym zerknąłem na komentarze i się załamałem... Serio nie ma ciekawszych tematów niż Android oraz kłótnie o to czy WP czy robocik lepszy? Może ktoś wie i podzieli się tutaj swoją wiedzą na temat Tizena? Plotki głosiły, że ma to być następca Bada OS. Tylko czy Bada jest oparta o jądro Debianowe? Jeśli jest to chyba szansa na aktualizację niektórych Wave do Tizena istnieją ;)

  • 0

    39.  2013-01-05 00:03:46