Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jak to jest ze środkami w TakTaku

Jak to jest ze środkami w TakTaku

WitekT 4 Stycznia 2010 21:53

0 0

Od dziś obowiązuje nowy regulamin świadczenia usług w Era TakTak. Interpretacja pewnych zapisów regulaminu spowodowała gorącą dyskusję w komentarzach. Postanowiliśmy wyjaśnić sprawę u źródła.

Problem dotyczył zachowywania (bądź nie) środków na koncie przy aktywnych połączeniach przychodzącyh, ale nieaktywnych wychodzących, w związku z definicją okresu aktywnego.




Biuro prasowe PTC w odpowiedzi na pytanie TELEPOLIS.PL uściśliło, że pieniądze z konta nie przepadają w momencie wygaśnięcia ważności połączeń wychodzących, przy aktywnych połączeniach przychodzących.

Zobacz: regulamin świadczenia usług w TakTaku (plik .pdf; 92 kB).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 73
  • 0

    54.  2010-01-05 11:46:38

    To wyjaśnienie to taka oczywista oczywistość. Środki miałyby przepadać z konta po zakończeniu okres na połączenia wychodzące? Dziwne, owszem są zablokowane, ale nie znikają.

  • 0

    55.  2010-01-05 11:53:36

    52. - oczywiście, ze nie - bo dla mnie nadal jest niejasne co znaczy ważność konta ;-) Ale czytakąc całość regulaminu - i tu jestem nieonmylny co kpiąco raczyłeś zauważyć - reklamując stałbym przy swoim, że mam prawo korzystać z usług, a więc także np. odbierać rozmowy - wszystko w ramach ważności konta!! Taj - jestem nieomylny, bo zanim zacznę mówić, czytam i pytam ;-) Bardzo dobrze, że zapytał. Ale co innego pragmatyka a co innego prawo. A prawo tutaj nie jest jednoznaczne - słaby jest ten regulamin.

  • 0

    56. ~  2010-01-05 12:04:06  host: ip-89.171.231.35.dsl.crowley.pl

    #54: no właśnie regulamin jest tak sformułowany (poprzez użycie pojęcia okres aktywny), że mogą pojawić się wątpliwości u niektórych. PTC wątpliwości rozwiało i wiadomo już, że pozostają stare zasady. #wlo: w jednym z Tobą się zgodzę, że regulamin jest słaby i zaczyna przypominać Simplusowy a powinien być jasny i czytelny. Gdyby zmiany były na niekorzyść, to i tak zdecydowana większość użytkowników nie zorientowałaby się aż do czasu niemiłej niespodzianki.

  • 0

    57. ~wroc  2010-01-05 16:18:41  host: 94.254.167.120

    A ja dostałem (na początku grydnia) w salonie PTC jakiś dziwny starter z napisem "Nowy TAKTAK", a na karcie sim EraFUN. I nie mogę wykonać połączenia (żadnego prócz 112), bo mi mówi, że konto nieaktywne, a połączenia przychodzące i smsy odbiera. W salonie nic nie widzą w systemie na tym numerze. Biuro Obsługi też nic nie wie, mówią, że chyba błąd aktywacji i że napisze do odpowiedniego działu.

  • 0

    58.  2010-01-05 16:45:44

    fun to w mixie chyba jest?

  • 0

    59. ~Gormar  2010-01-05 16:48:49  host: 217.96.62.235

    @57. To chyba jakieś resztki magazynowe. Taryfy Era Fun w Tak Taku nie ma już od co najmniej 4 lat ;). Jedynie, tak jak pisze wlo, ostała się w Mixie. Ciekawa promocja ;). Ale każdemu może się zdarzyć. Nie ma (tak jak kiedyś) dat ważności startera i takie są efekty ;(.

  • 0

    60. ~Pon  2010-01-05 18:03:41  host: 87-205-195-41.adsl.inetia.pl

    To fakt, poważnie podchodzą do środków jak i do samych promocji. W Orange np. jak wychodzi oferta jakaś to ważna ze 3 dni w TT miesiąc i to jest dobre, nie trzeba na gwałt ładować.

  • 0

    61.  2010-01-05 19:20:14

    Czyli żadnych praktycznych zmian nie ma, i dobrze. Ważności kont mi się sumują, więc zawsze mam konto aktywne na kolejnych kilka miesięcy, teraz na rok. Do utraty ważności karty na wychodzące daleko, a co dopiero na przychodzące... Tak Tak daje dobre warunki. W Orange i Plusie nie ma sumowania i jest konfiskata.

  • 0

    62. ~  2010-01-06 08:00:58  host: 77-253-22-110.adsl.inetia.pl

    Czy ktoś wie o co chodzi z promocją "Mega doładowanie" w TT? Zasiliłem wczoraj za 50 zł, dziś chciałem wpisać kod aktywujący promocję *106# i otrzymuję komunikat:"TT. Zlecenie niemożliwe do realizacji. Okres trwania promocji był w dn. 6.11.2009 - 6.01.2010". Dziś jest 06.01.2010 i czy ja tu czegoś nie rozumiem i promocja od dziś już się skończyła (czy powinna być jeszcze dziś do północy?).

  • 0

    63.  2010-01-06 13:32:27

    Może po prostu już wcześniej skorzystałeś z promocji? Moim zdaniem- promocja powinna obowiązywać do dzisiaj włącznie. Jeśli wcześniej nie korzystałeś z megadoładowania- pisz reklamację do BOK. Mają 30dni na rozpatrzenie i pewnie rozpatrzą pozytywnie.

  • 0

    64. ~  2010-01-06 17:50:35  host: 77-253-22-110.adsl.inetia.pl

    Do Pablo_79 Dziś po kilkunastu próbach w ciągu paru godzin udało mi się uruchomić promocję. Pewnie mieli bałagan w systemie.

  • 0

    65. ~  2010-01-12 10:49:00  host: dgp134.neoplus.adsl.tpnet.pl

    uf. no i dobrze, że wszystko wyjaśnili :)

  • 0

    66.  2010-01-12 17:18:26

    Jeśli chodzi o zasady przedłużania ważności konta i brak konfiskaty środków do momentu dezaktywacji akcji- TT zdecydowanie pozytywnie wyróżnia się na tle Orange i Plusa. Po grudniowym podwojeniu konto mam znowu ważne przez następnych 12 miesięcy. Dobrze, że stare zasady zostały.

  • 0

    67. ~  2010-01-14 09:40:57  host: dgx84.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tak czy siak wychodzę z założenia, że telefon się ma po to żeby dzwonić, więc co jakiś czas tak czy siak się tą ważność konta przedłuża, ale podoba mi się, że jednak okresy się sumują no i że nie traci się środków jak to podejrzewano :)

  • 0

    68.  2010-01-14 15:00:47

    Jestem ciekaw kiedy Plus i Orange zmienią swoje zasady w tym zakresie, bo tam okresy wazności liczy się od ostatniego doładowania. I po przekroczeniu terminu ważności zerują konto. Sumowanie ważności konta pozwala mi od lat doładowywać TT tylko z okazji podwójnych i innych bonusowych doładowań- i nie pamiętam sytuacji, w której zbliżyłbym się na mniej, niż 3 miesiące, do końca terminu ważności na rozmowy wychodzące.

  • 0

    69. ~  2010-01-15 12:33:58  host: dgh138.neoplus.adsl.tpnet.pl

    od czasu podwójnych też przestałam się martwić ważnością, bo drugie doładowanie zawsze brałam bardzo duże...

  • 0

    70. ~szubi  2010-01-15 22:15:54  host: host-62-141-196-215.swidnica.mm.pl

    Jesli konto zostalo wyzerowane w tym miesiacu, to przy doladowaniu zostana jeszcze zwrocone???

  • 0

    71. ~szubi  2010-01-15 22:18:46  host: host-62-141-196-215.swidnica.mm.pl

    zwrocone pieniadze*

  • 0

    72. ~szubi  2010-01-15 22:20:16  host: host-62-141-196-215.swidnica.mm.pl

    Na marginesie zaznacze, ze nie przekroczylem 12 miesiecy od ostatniego doladowania. z gory dzieki za odp..

  • 0

    73.  2010-01-18 18:51:50

    Jeśli możesz odbierać rozmowy w TT (czyli jeśli masz kartę ważną na rozmowy przychodzące), to po doładowaniu zamrożone środki wrócą na Twoje konto.

Dodaj swoją opinię