Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jak to jest z numerami w Gadu Air

Jak to jest z numerami w Gadu Air

WitekT 18 Maja 2009 15:21

0 0

Numer kupionego startera Gadu Air jest przy okazji numerem komunikatora Gadu-Gadu. Niestety, w drugą stronię to nie działa - dowiaduje się TELEPOLIS.PL.

Dotychczasowi użytkownicy nie mogą wybrać numeru Gadu Air takiego samego, jak posiadany już przez nich numer Gadu-Gadu. Jest jednak inne wyjście - można zakupić starter Gadu Air, uruchomić przydzielony mu numer Gadu-Gadu, a następnie do nowego numeru Gadu-Gadu przypisać swój dotychczasowy. Użytkownik będzie widoczny jednocześnie pod obydwoma numerami.




Nie ma jeszcze możliwości przenoszenia numerów z i do Gadu Air. Jak zapewniają przedstawiciele spółki, stosowny wniosek o zawieszenie praw abonentów w tej kwestii został złożony w UKE. Mają oni jednak świadomość, że zostanie on odrzucony w ciągu 2 tygodni - wtedy mają nadzieję być już gotowi do świadczenia usługi. Przypomnijmy, że samo złożenie wniosku - do momentu rozpatrzenia - zawiesza uprawnienia abonentów w tej kwestii.

Szerzej o ofercie MVNO Gadu Air pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • -1

    8. ~  2009-05-18 16:26:04  host: nat05.rtk.net.pl

    do WitekT: dlaczego wiąże jedno z drugim?? Wiem wiem - Ty twierdzisz że jedno z drugim nie ma nic wspólnego, ale...?? To wytłumacz mi dlaczego dopiero po obniżce MTR tuBiedronka dała 33gr za min a (i to z 3 miesięcznym poślizgiem) P4 dala w play fresh 29gr/min do wszystkich polskich sieci?? Skoro MTR nie ma zupełnie znaczenia to dlaczego np play wcześniej nie dało takiej oferty?? Może się mylę ale sądzę że po obniżce w lipcu czy sierpniu 2009 MTR sądzę że obniżki dadzą nowi a "starsi" może z 3-4miesięcznym poślizgiem (bo muszą cos zarobić więcej..) po jakimś czasie obniżą stawkę do 25gr i mniej za min do wszystkich sieci - wiem wiem - tuBiedronka ma teraz 25 gr ale - nie do wszystkich (prócz play i CP) oraz na stacjonarne też jest 25gr oraz naliczanie co 15 sekund a nie co sekunde - więc w taki sposób sobie to odbijają... Inna sprawa MTR mam wrazenie że tu bardziej chodzi że obecnie cena hurtowa za min ma być nie wyższa niż 21gr a potem ta stawka jeszcze spadnie... W innym przypadku nie mialo by sensu ekonomicznego ze play daje pakiety min do wszystkich za 18gr/min a gadu na głos w pakietach 20gr/min do różnych sieci.. Tak samo orange w pewnych sytuacjach za doładowanie min do wszystkich (prócz play) wyjdzie około 22 gr/min brutto. te stawki MTR to są urzędowo ustalone maxymalne stawki by nowi wirtualni operatorzy mieli szanse mieć w miarę dobre szanse na negocjacje już na starcie.. także WitekT: te MTR niby nie mają znaczenia - ale - jednak mają...

  • 1

    9.  2009-05-18 16:31:30

    8: MTR-y nie mają wpływu na ceny detaliczne - mówiątio nawet oficjalnie sami operatorzy. Mają co najwyżej na konkurencję. Skoro MTR netto jest 21 groszy, to jak biedronka może dać 25 brutto? Przecież by do tego dokładała, gdyby byla korelacja między MTR-ami a cenami detalicznymi... I czemu, jak MTR wynosił 80 groszy, to operatorzy brali po ponad 3 zł za minutę (TT)? I czemu teraz zjeżdżają z ceną poniżej MTR? Jak np. Mobilking do Play (39 groszy brutto, przy średniej ważonej do P4 na poziomie 57 groszy)?

  • 1

    10.  2009-05-18 17:13:49

    WitekT - a ja swoje... teoretycznie nie ma wpływu wprost, ale jest to element mający wpływ na cenę detaliczną - i nikt mi nie powie, że nie.

  • -1

    11.  2009-05-18 17:20:22

    A propos... Jakie są dokładnie stawki do P4 i jakie są godziny poszczególnych okresów taryfikacyjnych?

  • 1

    12.  2009-05-18 17:24:41

    wlo: P4 ma teraz dokładnie taki stawki, z jakich schodziła wtedy W3: telepolis.pl/news.php?id=5868, czyli 65, 48, 40. Teraz, od lipca, będą mieć 40 całą dobę.

  • 1

    13.  2009-05-18 17:26:40

    wlo: na konkurencję, która to dopiero ma wpływ na cenę detaliczną. Sami operatorzy o tym mówią. Polecam poświęcić te 3h i posłuchać całej debaty PIIT o raporcie Ovum, która była publikowana na vimeo.com/telco.

  • 1

    14. ~  2009-05-18 17:42:29  host: f96-048.opera-mini.net

    @13 jak oceniasz wiec konkurencyjnosc w okresie do wejscia play i po?oliglopol jak dla mnie.mtr to dobry pomysl.za pare lat w standardzie min20gr sms5gr min w sieci5gr sms free i drogi transfer pewnie.mirekb

  • 1

    15.  2009-05-18 20:52:59

    Witek, jest jeszcze jeden błąd do poprawienia - w drugiej linijce: ,,Gadu-gadu".

  • 1

    16.  2009-05-18 20:53:54

    guregori: fixed, dzięki! :-)

  • 1

    17. ~a_lex  2009-05-18 22:11:21  host: 213.158.194.228

    A kiedy ktos pomysli nad obnizka MTR dla SMSow?

  • 0

    18.  2009-05-19 08:31:57

    WitekT - ja wiem, konkurencja... Piękne słowo ;-) Żeby tylko to rynek kształtował ceny detalicze w ramach tej konkurencji... Dopóki szeryf będzie mówiła, że musi pomóc, MTR zawsze będzie kształtował cenę detaliczną! I niezależnie czy jest to P4, Tepsa czy Reszta. A dodatkowo operatorzy zrobili sobie z MTR przez to wygodne narzędzie finansowe.

  • 0

    19.  2009-05-19 08:33:18

    Czy jest w jakichkolwiek raportach finansowych pozycja(pozycje): przychody(koszty) z rozliczeń międzyoperatorskich?

  • 1

    20.  2009-05-19 08:35:39

    wlo: to jakim cudem ja mogę dostać 0,128 grosza netto do wszystkich w Erze i Ajfona za złotówkę? Przecież MTR wynosi teraz ponad 20 groszy, a od lipca ponad 16... JAK? Wytłumacz mi. Dokładają do każdej momej minuty? I jeszcze telefon dają?

  • 1

    21.  2009-05-19 08:36:19

    wlo: co do raportów - cięęężkoooo... Polskie raporty są bardzo biedne w tej kwestii...

  • 1

    22. ~CrazyGreen  2009-05-19 20:04:17  host: 80.50.4.94

    heh, zaczęli pewnie już bo właśnie zrobiłem sobie zamówienie i będę miał takie startery od jutra w sprzedaży :D zapewne we wszystkich punktach Teletorium będzie można zakupić taki starter :)

  • 1

    23.  2009-05-20 09:14:35

    Możesz, bo to promocja ;-)

  • 1

    24.  2009-05-20 09:15:54

    Możesz, bo cena połączeń wewnątrzsieciowych nie jest adekawtna do kosztów ich świadczenia a takzę marża nie jest tą, o której mówi zasada "godziwego zysku" ;-)

  • 1

    25.  2009-05-20 09:17:21

    a jak tam zyski naszych operatorów po pierwszym kwartale?, ciekawe czemu przestały rosnąć? jakie argumenty podają w komunikatach?

  • -1

    26. ~Jajko  2009-06-23 13:09:18  host: host-132.papyrus.com

    GaduAir to złodzieje, nie wysyłają starterów, olewają klientów! NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ!!!

  • -1

    27. ~Poli  2009-07-06 11:06:03  host: egw183.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zapytałem o mżliwość przeniesienia numeru do GaduAir. Po paru chwilach otrzymałem wiadmomść: "Biuro Obsługi Klienta Gaduair Poniżej przesyłamy odpowiedź na zgłoszenie nr 76269: Witam Koszt przeniesienia numeru to 40 zł ( 20 zł – kurier, 20 zł – karta sim). Proces inicjuje się na stronie dokonując zamówienia startera wraz z pozostawieniem dotychczasowego numeru telefonu. Na tej podstawie wyrusza do Pana kurier z kartą sim i dokumentami dotyczącymi przeniesienia. Kurier dokładnie sprawdza dane klienta i ich zgodność z tymi, które są na dokumentach (dowodzie osobistym, dokumentach przeniesienia numeru).Po potwierdzeniu możliwości wykonania procesu oraz jego zakończeniu otrzyma Pan maila informującego o tych faktach." Śmiech na sali. Za przeniesienie numeru do nich mam jeszcze im płacić?! Hahahaha. No to nie przeniosę do nich numeru, a chciałem...

Dodaj swoją opinię