Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jak T-Mobile optymalizuje jakość sieci?

Jak T-Mobile optymalizuje jakość sieci?

LuiN 3 Października 2016 18:04

13 7

T-Mobile udostępnił krótki film, w którym prezentuje swoje metody analizy i optymalizacji jakości sieci.



W filmie T-Mobile m.in. chwali się tym, że udało mu się wyeliminować znaczną część punktów, na których zrywane były połączenia. Na początku trwania projektu były one zrywane średnio co 231 km, obecnie średni dystans wynosi 550 km.


Zobacz: inne filmy z kategorii Wydarzenia

Z ostatnich opublikowanych przez T-Mobile danych (z 30 sierpnia) wynika, że zasięg LTE sieci dociera do 95% populacji kraju. Do końca roku pokrycie to wzrosnąć ma do 98%.




Źródło tekstu: T-Mobile, wł     

Dodaj do:

Tagi: t-mobile

w sumie: 39
  • 1

    20. ~pcebula1971  2016-10-03 21:42:09  host: 207.87.250.150

    Z tego, co mi wiadomo siec T-Mobile i Orange optymalizowana jest przez tą sama zewnętrzną firmę NETWORKS - http://tlp.is/bcl .Dlatego niech T-Mobile nie oszukuje klientów, ze sam siec optymalizuje. Jedynie, co robi to pomiary i zgłasza problemy do NETWORKS.
    Ci sami inżynierowie optymalizują siec Orange i T-Mobile.

  • 1

    21.  2016-10-03 21:48:02

    @19. W Plusie iPhone 7?

  • 1

    22.  2016-10-03 21:56:21

    W reklamie wszystko w TM piękne wspaniałe, zupełnie jak ze światłowodem orange dostępnym głównie w reklamie.

  • 0

    23. ~Janowski  2016-10-03 22:29:38  host: user-5-173-127-173.play-internet.pl

    Wsłuchajcie się w tło (np. 0:18). Ktoś tutaj nie wykupił licencji na podkład muzyczny :|

  • 2

    24.  2016-10-03 22:40:16

    @5
    "Pociąg premium"... heh, 130-150zł w drugiej klasie i 200zł w pierwszej. Gdyby nie zapóźnienie i baza lotnisk to za 200 można by spokojnie latać z rezerwacją z dnia na dzień samolotami. Ceny wg mnie są trochę...kosmiczne ? Szczególnie, że czas przejazdy jest do kitu. Zwykłe TLK na tej samej trasie potrafi przejechać ją w 20-30 minut dłużej za połowę ceny. Sama wygoda, jakość pociągów raczej tego nie tłumaczą. Intercity, Pendolino patrząc na jakość, czas przejazdu są zdecydowanie za drogie. A więcej tańszych i szybkich połączeń to...mniej kierowców na drogach ;)

  • 0

    25. ~xolneox  2016-10-03 22:43:57  host: host-37-190-219-2.dynamic.mm.pl

    pcebula1971 to nie do konca prawda, t- mobile i orange nie wszystkie częstotliwości mają przez Networks (np wylicytowane niedawno)

  • 2

    26. ~nicolas  2016-10-03 22:49:24  host: 188.146.65.50.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Ja mam *LTE u nas a Plus nie ma zasięgu nawet GSM :)

  • 0

    27.  2016-10-03 23:10:13

    @24 bo te pociągi nie są dla ludzi tylko dla biurwy z budżetówki co na fakturę śmigają po nic, tam i z powrotem. Zwykły Polak do stolycy śmignie prywatną liną autobusową za 18-26PLN, będzie to trwało 2h dłużej ale grubo ponad 100zł zostanie w kieszeni.
    Przykład dobrych pociągów to masz na linii Balice-Kraków Główny-Wieliczka, ale tego połączenia nie obsługuje PRL-owskie IC gdzie nic się nie opłaca i ceny z d...

  • 2

    28. ~pcebula1971  2016-10-03 23:10:55  host: 207.87.250.150

    Do xolneox - No tak, ale na tych nowych częstotliwościach jest LTE, z tego co mi wiadomo T-Mobile nie obsługuje VoLTE, a w filmiku mowa jest o optymalizacji połączeń głosowych, czyli w grę wchodzi UMTS i GSM, które optymalizowane są przez NETWORKS.

  • 0

    29.  2016-10-04 08:02:36

    Na zewnątrz może i zasięg t-m ma jako taki, ale w budynkach często jest tragicznie. Ciągłe LTE do 3G, a i to potrafiło zanikać. Dlatego zrezygnowałem z neta w t-m.

  • 0

    30. ~abc  2016-10-04 09:13:26  host: 212.160.172.86

    wygląda to bardzo profesjonalnie

  • 2

    31. ~T-mobile przeszło do Play :D  2016-10-04 10:30:54  host: cust912352531.gorzow.infineo.pl

    a w plecaku pomiarowym na telefonie nazwa sieci PLAY / LTE ! BRAWO!!!

  • -1

    32.  2016-10-04 10:47:05

    Stolica Polski, dworzec centralny pkp, dowolny peron- a no tak renówką tam nie wjadą.
    Co chwila zrywa internet, że o rozmowach nie wspomnę.

  • 0

    33.  2016-10-04 12:47:00

    co to za apka na tym telefonie w 1:39 ?

  • -1

    34. ~Rafał  2016-10-04 13:45:55  host: 89-171-167-153.static.ip.netia.com.pl

    Mieszkam w Tychach (miasto 130 tys. mieszkańców), blisko centrum. Na mapie jest zasięg LTE. Zgłosiłem reklamację, że ledwo mam 2 kreski 3G i transfer poniżej 1 megabita. W odpowiedzi dostałem informację, że jestem w zasięgu LTE. Jeśli tak wygląda wszędzie zasięg T-mobile to rozumiem problemy tej sieci. Zasięg jest TEORETYCZNY, a na sygnały klientów NIE REAGUJĄ.

  • 0

    35. ~okyl  2016-10-04 14:53:45  host: 89-68-221-147.dynamic.chello.pl

    T-mobile robi pomiary pod publiczke.Testowalem w Krakowie przy uzyciu sprzetu bo taki posiadam.LTE i 3G w teorii jest ale w praktyce juz nie.Osiagi maksymalne to 20Mbps/5Mbps w LTE a w 3G roznie 12Mbps/5Mbps. A w budynkach tylko 3G albo brak zasiegu 2G dostali wykresy i pomiary.Jezdzenie autem
    po autostradzie to kazdy potrafi i pomiary sa rewelacyjne.Ale w skupisku czy w zabudowie to juz sie
    nie robi bo po co.A tam jest najwiecej problemow.Test najlepiej osiagnelo Aero2 i Plus w budynkach roznie 20 do 10Mbps/7Mbps rekord predkosci w lokalizacji R.Mogilskie Aero2 120Mbps/90Mbps Plus 250Mbps/120Mbps podobnie na Nowohuckiej,Olsza,Kurdwanow,Biezanow.Uzyto roznych planow taryfowych.Play najgorzej ostatnio maja problem z LTE,3G i klopoty z logowaniem do operatorow roamingowych

  • 0

    36.  2016-10-04 19:40:40

    @33 To jest plecak SwissQuala, z dedykowanym telefonem, podobny do tego:
    http://tlp.is/bd2
    a podobny telefon można zobaczyć tu:
    http://tlp.is/bd3
    Raczej nie znajdziesz takiej aplikacji w Googleplay :-)

  • 0

    37. ~TMobileSkasowałoRWK  2016-10-06 09:51:36  host: user-94-254-144-35.play-internet.pl

    @LuiN: "Ten film wideo został usunięty przez użytkownika" - zorientowali się z tym "Slave Idle (PLAY / LTE)" w 1:39 ?
    Dowiedz się u źródła dlaczego film został usunięty.

  • 1

    38. ~TMobileSkasowałoRWK  2016-10-06 09:53:17  host: user-94-254-144-35.play-internet.pl

    Jest nowa wersja opublikowana 5 października (wczoraj),
    Ale w 1:39 dalej jest "Slave Idle (PLAY / LTE)" http://tlp.is/bdq

  • 0

    39. ~  2016-10-06 14:46:57  host: user-94-254-178-45.play-internet.pl

    Dostałem smsa od t-m treść: Stwierdzono niedozwolone użycie kart sim. Prosba o kontakt z BOU. Czy ktoś miał podobno sytuację? Po smsie nr został zdezaktywowany dzwoniąc pod ten nr mówi nie ma takiego nr, zgłaszałam to dwa razy pod nr 602960200 i niby mówili że odblokują ale nie odblokowali? Dodam tylko że nr służył tylko do odbierania, włączany był pakiet 30min do wszystkich, dzień przed otrzymaniem smsa zarejestrowałem ten nr.

Dodaj swoją opinię