Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jak Polacy w Irlandii korzystają z usług telekomunikacyjnych

Jak Polacy w Irlandii korzystają z usług telekomunikacyjnych

WitekT 9 Kwietnia 2007 14:21

0 0

Jak wynika z badania Kinoulty Research, prawie wszyscy Polacy mieszkający w Irlandii posiadają telefon komórkowy, przeważnie aktywowany w Irlandii. Większość (89%) korzysta z telefonu na kartę, abonament ma zaledwie 11%. Ponad 80% z nich dzwoni lub wysyła SMS-y i MMS-y do Polski.

Niewiele mniej, bo 64% rozmawia przez komunikatory internetowe takie, jak Skype, Gadu-Gadu lub inne systemy VOIP. To duża grupa, jednak wynik nie zaskakuje, jeśli zdamy sobie sprawę, że polscy imigranci to ludzie młodzi, dobrze wykształceni, którzy mają pracę. Zaledwie 10% z nich w ogóle nie używa Internetu, a aż 70% korzysta bardzo często: 48% codziennie, a 20% kilka razy w tygodniu.




Badanie Kinoulty Research zostało przeprowadzone w styczniu 2007 roku. Wywiady realizowano przez telefon i w rozmowach bezpośrednich. Badanie miało charakter rozpoznawczy - spośród 109 respondentów niemalże wszyscy zgodzili się na ponowny kontakt.

Źródło tekstu: Wirtualne Media     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1.  2007-04-09 14:45:20

    jak? normlanie

  • 0

    2. ~wacuś  2007-04-09 15:20:18  host: bnh254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Hehe, a już myślałem, że stoją w kolejce do budki telefonicznej:))))

  • 0

    3. ~wacuś  2007-04-09 15:21:34  host: bnh254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Halo! Będzie rozmowa międzynarodowa!Łączę!

  • 0

    4. ~wacuś  2007-04-09 15:26:06  host: bnh254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Żetony urywają im kieszenie jak biegną do budki na romowę międzynarodową??? Hehehe...pamiętam te czasy:)))

  • 0

    5.  2007-04-09 15:32:38

    11% abo. To i tak dużo. Sądziłem (po znajomych), że 99,99% to prepaidy

  • 0

    6. ~  2007-04-09 15:37:27  host: cfl45.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pewnie dostali 1 euro za ankiete to sie zgodzili na ponowy kontakt. Szkoda mi tych ludzi wyjechali i naczynia zmywaja..

  • 0

    7.  2007-04-09 15:47:59

    W ogóle mnie ta wiadomość nie zaskakuje. Wiadomo, że jak ktoś jedzie do pracy "na chwilę" to nie weźmie abo :)

  • 0

    8. ~jojo  2007-04-09 16:05:12  host: eei155.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Do 6 - kto zmywa, to zmywa...

  • 0

    9.  2007-04-09 16:15:21

    A ankiety są bezpłatne. Nie wiedziałem tylko, że aż tylu korzysta z internetu. Ciekawe gdzie? Bo tacy ludzie, którzy wyjechali tylko na 4 miesiące to raczej komputera ze sobą nie biorą.

  • 0

    10. ~  2007-04-09 16:18:15  host: aanr2.neoplus.adsl.tpnet.pl

    6: ale jestes smieszny. pewnie ty wolisz zarabiac 1000 zl i pracowac w jakims urzedzie na pipidowiea ja zmywac gary za 8 tys. braffo

  • 0

    11. ~berdys  2007-04-09 16:35:14  host: 100.grybow.net.pl

    oj jak dobrze ze ja nie musze wyjezdzac za praca za granice. Poza czestymi tygodniowymi delegacjami ;)

  • 0

    12.  2007-04-09 16:46:39

    berdys: jako kto pracujesz, ze musisz tak często wyjeżdżać i na tak długo?

  • 0

    13. ~V  2007-04-09 17:22:11  host: hyp-net-74-49.lodz.msk.pl

    *Jedi: nie wiem jak jest w innych miastach, a tym bardziej w Irlandii, ale np w Londynie mozna doslownie potknac sie na ulicy o komputer. Dzieje sie tak dlatego ze oni najczesciej nie bawia sie w sprzedawanie starych gratow podczas wymiany kompa a po prostu wystawiaja je przed dom. Zawsze znajdzie sie ktos chetny i przygarnie blaszaka, a sprzet klasy np Pentium II spokojnie wystaczy do internetu ktory z kolei bez problemu mozna uzyskac w zwiazku z wszechobecnymi sieciami WIFI.

  • 0

    14. ~  2007-04-09 17:22:22  host: acmm122.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie rozumiem co jest śmiesznego z zmywaniu naczyń? Czemu się śmiejesz 6 z tego iż ktoś taką pracę robi a nie inną? Przecież w Polsce też ktoś zmywa garnki, czyści toalety itp. Nie bądź dziecko taki pewny siebie bo za dwa lata twoi starzy mogą kasy nie mieć i to może ty pojedziesz garnki myć! Chodził z nami do klasy (w liceum) taki synalek biznesmena miał wszystkich za nic, i tylko się mądrował, coś jemu staremu interes przestał iść a synka jego ostatnio widziałem na budowie.

  • 0

    15. ~majki  2007-04-09 17:24:10  host: cpc1-blac1-0-0-cust424.manc.cable.ntl.com

    jak ktos na dlugo zostaje to bardziej sie oplaca abo ja place 35 fulntow i mam 10 godzin plus sob niedz. poniedzialek dodatkowo darmowy . jak dzwoie do polski czy na stac czy koma to pobiera mi z tych minut czyli 35 funtow mam na miesiac

  • 0

    16. ~majki  2007-04-09 18:19:23  host: chello087207063035.chello.pl

    Wydaje mi sie ze 99% osob ma tamtejsze komorki. I oczywistym jest fakt, ze jak ktos jedzie na wakacje to nie bierze abo. POza tym nie ma sensu brac abo. bo az tak duzo sie nie dzwoni do znajomych z komorki bo wszyscy maja w domu net i mozna sie umawiac na gg. Do sporadycznych rozmow starcza prepaid. Ja zarabialem 1800e miesiecznie, a net 2MB radiowy bez ograniczen na download kosztuje 35e! tyle co 3 godziny pracy, trzeba wiec byc glupcem zeby go nie zalozyc :)

  • 0

    17. ~Disney  2007-04-09 22:40:28  host: 87.198.98.66

    ***do 6*** fakt bardzo duzo ludzi w irlandii pracuje na tzw. zmywaku ale jak bys chcial wiedziec to jest tu bardzo duzo Polakow pracujacych jako menadzerowie lub na stanowisku supervisiora!!! A ceny stalego lacza i ceny poloczen w tel. kom. sa bardzo tanie w stosunku do zarobkow. pozdro!!

  • 0

    18. ~tunio  2007-04-10 02:47:51  host: oakleycourt.com

    Zmywak: poznalem raz na zmywaku prawnika z doswiadczeniem kilkuletnim z pakistanu. Mowi ze tutaj zarabia duuuuzo wiecej jak w domu i dzieki temu bez problemow utrzymuje rodzine. A prace traktuje jako nowe doswiadczenie zyciowe. Naprawde inteligentny koles...

  • 0

    19. ~Hukkle  2007-04-10 15:23:09  host: div133.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "przeważnie aktywowany w Irlandii" - Konkretnie ilu Polaków korzysta z atrakcyjnej oferty roamingowej naszych operatorów?

  • 0

    20. ~maciej  2007-04-10 23:54:24  host: abqd74.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w Anglii i Irlandii zaczyna człowiek doceniać polskiego iplusa/blueconect. Na wyspach transmisja danych jest dużo droższa i nie świadczą jej wszyscy operatorzy (normalni nie mówię o wirtualnych). Płacić za 1mb 18zł to trochę za dużo. Czemu minuty i sms są tańsze lub takie same jak w Polsce a data kilkakrotnie droższa?!

Dodaj swoją opinię