Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jak Polacy korzystają z Facebooka i Twittera

Jak Polacy korzystają z Facebooka i Twittera

sirmark 9 Listopada 2015 10:36

4 2

Najnowsze badania Gemiusa wykazały, że Facebook i Twitter rosną w siłę wśród polskich internautów. Liczba użytkowników Facebooka to już ponad 20 mln, co oznacza, że 80% wszystkich polskich internautów korzysta z tego serwisu. Twitter osiągnął liczbę ponad 3,3 mln użytkowników (13%. wszystkich polskich internautów).

Na Twitterze najłatwiej jest spotkać wykształconego mężczyznę, wykwalifikowanego zawodowo lub już na emeryturze. Jak wynika z danych Gemiusa, grupa 55+ jest największą pod względem wieku częścią społeczności w serwisie (ponad 20%). Aktywnymi posiadaczami kont w serwisie są dziennikarze, publicyści, szefowie korporacji, przedstawiciele wolnych zawodów, ale także uczniowie i studenci (z przewagą tych ostatnich). Wspólnie tworzą grupę prawie 60% użytkowników Twittera. Osoby korzystające z Twittera pochodzą najczęściej z dużych miast. Ponad jedna piąta mieszka w miastach o liczbie powyżej 200 tys. mieszkańców.

gemius facebook twitter 10 2015

Według danych Gemiusa, zasięg Facebooka w Polsce to ponad 80%. (20,1 mln) wszystkich internautów. Większość kryteriów społecznych i demograficznych dotyczących użytkowników serwisu pokrywa się z badaniami całego polskiego Internetu. Na Facebooku obserwuje się natomiast większą równość płci - choć kobiet jest nieznacznie więcej niż mężczyzn, co zresztą także jest odzwierciedleniem struktury demograficznej w Polsce.




Jak wynika z badania, trzy najliczniejsze grupy użytkowników pokrywają się z tymi dotyczącymi Twittera - uczniowie i studenci, emeryci i renciści oraz specjaliści wolnych zawodów (40% wszystkich użytkowników). Na Facebooku największy udział stanowią osoby deklarujące wykształcenie zawodowe, średnie lub wyższe - jest to w sumie ponad 60% użytkowników. Grupa wiekowa 15-24 lata jest drugą pod względem wielkości (22%).

Aktualizacja

Wiadomość została zaktualizowana, na podstawie przesłanej przez Gemiusa korekty informacji prasowej - w tekście "pojawił się błąd związany z opisem danych".

Źródło tekstu: Gemius.pl     

Dodaj do:

Tagi: gemius | facebook | twitter

w sumie: 18
  • -1

    1.  2015-11-09 11:02:51

    Czemu w miejscu zamieszkania w FB wychodzi 99%(w tt 100%) a w wykształceniu w FB wychodzi 101%(w tt 100%)???

  • -4

    2.  2015-11-09 11:07:20

    Mila89 - bo dokładność podawanych danych to 1% a nie 0,1 czy 0,01%?

  • -4

    3.  2015-11-09 11:08:16

    Chociaż, jakby było 99,99% też pewnie byś się przyczepił, ze nie podają 0,001% - no ale też znowu problem może być...

  • -3

    4. ~  2015-11-09 11:08:32  host: n20-03-02.opera-mini.net

    Szczęślili owi ludzie, którzy są wolni od tego szpiegowskiego badziewia, bo nie dają się podglądać amerykańsko- żydowskiej sitwie.

  • -1

    5.  2015-11-09 11:11:19

    @nie czepiam sie tylko sie stosuje zaokraglenia... w przypadku TT dali rade tutaj nie(no chyba ze twierdzisz ze te kwoty procentowe sa rowne... zreszta odnosnie wieku idealnie w obu przypadkach wychodzi 100%
    poprostu popelnili blad w obliczeniach i tyle

  • -3

    6.  2015-11-09 11:32:45

    Mila89 - zapewne na co dzień nie zajmujesz się liczeniem czegokolwiek?

  • 1

    7.  2015-11-09 11:36:12

    @6 wlo czy ty naprawde nic nie rozumiesz??? Jezeliby liczyli procenty razem z miejscami po przecinku to MUSI wyjsc 100% jezeliby zaokraglali procenty w gore badz w dol to tez MUSI wyjsc 100% napewno nie moze wyjsc 101% ani 99%

  • 0

    8. ~  2015-11-09 11:42:17  host: 168.235.196.18

    a ilu bezrobotnych jest na fejsie?

  • -2

    9.  2015-11-09 11:49:35

    Mądralo, podaj mi następujące wartości zaokrąglone go 1% i mające sumę 100% jednocześnie:
    27,8%, 39,5% i 32,7%

  • 0

    10. ~mich  2015-11-09 11:50:03  host: wro-sz-vo2-atman.casus.com.pl

    Mila89, nie, nie musi, już pomijam fakt, że błędy pomiaru to w statystyce sprawa oczywista/

  • 2

    11.  2015-11-09 11:53:40

    i facebook nie nadąża - od dłuższego czasu jest powolny, ledwo dyszy, czat wariuje. ich serwery nie wytrzymują takiej ilości użytkowników

  • -2

    12.  2015-11-09 11:53:52

    Mila89 - najprostszy przykład - dwóch wartości: 45,5+54,5=100,0 a dlaczego 46+55 nie równa się 100?

  • 1

    13. ~Master Chief  2015-11-09 12:18:27  host: 83-238-213-212.static.ip.netia.com.pl

    Zauważyliście, że jak się omyłkowo wpisze teelpolis.pl to przekierowuje na stronę Media Marktu? Cwaniaki...

  • 1

    14. ~  2015-11-09 13:38:50  host: 168.235.196.18

    wlo edukacje pobierałeś w prl-u?

  • 1

    15. ~  2015-11-09 13:40:02  host: 168.235.196.18

    @13 stary faktycznie,bystrzak jestes

  • 0

    16.  2015-11-09 14:00:29

    14 - miałem rzeczywiście obowiązkową maturę z matematyki. I egzamin na studia - mimo zdanej nieźle matury ;-)

  • 0

    17. ~NIE MAM  2015-11-09 15:54:05  host: host-89-229-73-211.szczecin.mm.pl

    Nie mam fb ani twitera i żyje :) ,ale ma kanał na youtube i na gogle +

  • 0

    18. ~rew  2015-11-09 21:11:09  host: user-94-254-129-189.play-internet.pl

    nie używam i nie zamierzam a już za szczyt wszystkiego uważam podawanie informacji przez bank tylko na którymś z tych portali zamiast na oficjalnej stronie banku

Dodaj swoją opinię