Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jak pobrać Windows Phone 8.1

Jak pobrać Windows Phone 8.1

LuiN 15 Kwietnia 2014 13:27

12 2
Ruszyła wysyłka aktualizacji Windows Phone do wersji 8.1. Póki co nowy system dostępny jest tylko dla deweloperów, ale zapisanie się do programu jest banalnie proste i możliwe dla każdego.



Aby pobrać na telefon nową wersję systemu należy uprzednio zarejestrować się w programie deweloperskim Microsoftu pod tym adresem. W tym celu wystarczy podać swój login i hasło stosowane w sklepie z aplikacjami i wypełnić kilka brakujących pól formularza. Następnie wchodzimy do sklepu na telefonie i wyszukujemy aplikację Preview for Developers, po jej zainstalowaniu logujemy się w niej na konto deweloperskie i zatwierdzamy udział. Teraz wystarczy już tylko wejść w ustawienia telefonu i tu w pozycji Aktualizacje sprawdzić ich dostępność. Wgranie nowego oprogramowania nie narusza zawartości pamięci telefonu, nie wpływa też na gwarancję.

Aktualizacja dostępna jest dla wszystkich urządzeń z Windows Phone 8 - od Lumii 520 po Lumię 1520. Nowa wersja systemu przynosi szereg brakujących do tej pory funkcji, jak niezależne sterowanie poziomem dźwięku dla multimediów i powiadomień, możliwość uruchomienia trzeciej kolumny kafelków i ustanowienia tapety pod nimi, aktywna górna belka ekranowa ze skrótami do Wi-Fi, Bluetooth, trybu samolotowego i blokady rotacji wyświetlacza oraz z listą ostatnich powiadomień, automatyczne aktualizowanie aplikacji, zupełnie nowe, szybsze animacje, jest tryb Push dla poczty GMail, jak i synchronizacja poczty bazująca na zwyczajach użytkownika, a przy przestawieniu lokalizacji na USA działa Cortana, czyli głosowy asystent. Microsoft zmienił też układ innych funkcji menu i zoptymalizował ich działanie.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: microsoft | nokia | windows phone 8.1

w sumie: 36
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    30.  2014-04-15 18:41:54

    @22 Ale wyolbrzymiasz wyimaginowany problem. Masz Windowsa to się ciesz a nie trolujesz.

  • Ten komentarz został ukryty.

    4

    31.  2014-04-15 18:51:22

    26, Hose - WP, iOS czy Android rozwijają się równolegle i każdy z nich ma swoje atuty, jak i wielkie wpadki. Najwięcej problemów jest z Androidem - nie dlatego, że system jest słaby, tylko z powodu olbrzymiego rozstrzału specyfikacji. Ktoś wymieniający telefon co pół roku na flagowe modele wiodących producentów tego nie zauważy. To niemal niemożliwe, by rozbudowany program działał równie dobrze na najsłabszym i najlepszym aktualnie sprzedawanym telefonie z Androidem. Tanie Androidy po kilku tygodniach czy miesiącach zamieniają się w straszne ślimaki. Często widzę to u znajomych i z niedowierzaniem pytam "coś ty zrobił z tym telefonem, gdy był u nas na testach działał jak rakieta". Tymczasem nawet tak popularny Facebook w coraz to nowszych wersjach pochłania więcej i więcej zasobów (odinstalowanie aktualizacji często pomaga). W tej kategorii najmniej problematyczny jest iOS, choć i w jego przypadku widać już coraz bardziej spowolnienie starszych modeli po aktualizacjach. Przez chwilę iOS 7 dosłownie zamordował iP4, ale Apple po kilku miesiącach sprawę nieco wyprostował. I na tym polu dobrze trzyma się WP, w którego przypadku choć rozrzut rozdzielczości ekranów, pojemności pamięci RAM i taktowań procesora jest spory, to jednak mniejszy niż u Androida i takiej Nokii udaje się póki co oferować bardzo szybkie smartfony, nawet te najtańsze, jak Lumia 520. O ile w przypadku górnej półki Nokia wciąż jest o krok za Androidem (patrząc na platformę sprzętową), to już średnia i niska półka nie zatyka się po kilku miesiącach użytkowania, jak ma to zwyczaj Android w tej samej kategorii cenowej. To wielki plus WP, wypracowany rezygnacją z wyścigu na gigaherce, na rzecz dopracowania bardzo lekkiego interfejsu pod kątem jednej rodziny procesorów.

  • Ten komentarz został ukryty.

    4

    32.  2014-04-15 18:56:46

    cd. Na minus WP działa rzecz jasna słabsza oferta sklepu z aplikacjami, choć trzeba przyznać, że bardzo ładnie rozwijana i najważniejsze dla mnie akurat apki już są. Brakuje chociażby alternatywnej przeglądarki internetowej nie bazującej na silniku mobilnego IE, jak i preinstalowanego menadżera plików, który pozwalałby na dodawanie do e-maili innych załączników niż zdjęcie (bez udziału chmury). Część wpadek rozwiązuje 8.1 - co ważne, nie psując tego, co było dobre. Czyli lekkości WP. System ten nie jest dla każdego, ale znam wiele osób, które poczuły wielką zmianę na plus po przesiadce z Androida czy nawet iOS. Taki Facebook działa np. znacznie szybciej na Lumii 720 niż na Galaxy SII (w co mi samemu było trudno uwierzyć, aż w końcu zobaczyłem to na własne oczy - telefon przy telefonie).

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    33. ~RR  2014-04-15 19:32:51  host: 89-78-151-254.dynamic.chello.pl

    Applefan jak zawsze swojego iOSa musi wrzucić... Co do testów WP8.1, działa płynnie zarówno na 512 RAM jak i modelach topowych (patrz L1520). Aplikacje i gry spokojnie można przenosić na kartę SD (o ile model obsługuje), czyli wszystkie urządzenia z 4GB wbudowanej pamięci wracają na ring. Po przerzuceniu na kartę pamięci, aplikacja w całości ląduje na SD, w pamięci zostają jakieś drobne składowe z systemu. Pamiętajmy, że to wersja beta, wypuszczona dla programistów. Parę rzeczy jeszcze nie działa, jak powinno. Aktualnie WP 8.1 prezentuje się bardzo dobrze, szczególnie że nadal płynność i wydajność są na wysokim poziomie. Co do opinii iOS, Android, WP, który lepszy? Kwestia gustu, ale już nie można powiedzieć o WP jako zacofanym i mocno okrojonym systemie. Jest duża zmiana, zmiana na lepsze.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    36.  2014-04-15 21:12:50

    Właśnie trwa aktualizacja mojej 625 do 8.1. Już nie mogę się doczekać :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    38. ~Giaur  2014-04-15 22:18:42  host: apn-46-215-81-102.dynamic.gprs.plus.pl

    Właśnie zaktualizowałem HTC 8S do WP 8.1 - działa bezproblemowo.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    40. ~BLU  2014-04-16 07:19:17  host: 90-156-21-96.internetia.net.pl

    Sposób działa. Win 8.1 na Lumii 925. Wg mnie jest gorzej, jeśli chodzi o samą szybkość działania. System ułamek sekundy "zastanowienia" po kliknięciu czegokolwiek. Żeby wyciszyć trzeba teraz przycisk głośności + dwa kliknięcia, a było jedno. Reszta same zalety :-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    42. ~Shadow  2014-04-16 14:02:34  host: 83.238.198.54

    Czy WindowsPhone 8s by htc dostanie aktualizacje do 8.1? pytam bo po pobraniu tej apki jest napisane że nie mogę się zalogować i zaktualizować oprogramowania

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    45. ~Kuzyn1920  2014-04-18 10:35:40  host: 92.60.132.22

    Coś AppleFana nie widać, wyjechał, nie ma dostępu do internetu? a moze jego Ipod zawładnął jego umysłem i właśnie w różowym fartuszku na kolanach wyciera podłoge :P

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    46. ~olo  2014-04-19 12:06:35  host: public-gprs517398.centertel.pl

    Po aktualizacji wp 8.1 nic sie nie zmienilo.
    L920 jak sie pojawily te kola zębate. To wylaczylem ruter wifi nwm czy przez to czy jest inna przyczyna

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    47. ~olaff  2014-05-05 21:33:48  host: apn-95-40-157-84.dynamic.gprs.plus.pl

    mam takie pytanie czy jak zainstaluje aktualizacje to strace here drive i te inne dosc drogie apki? L635

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    48.  2014-05-12 20:36:18

    Czy żeby pobrać aktualizację trzeba zapłacić 59zł za konto dewelopera?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    49. ~galwinator  2014-05-16 12:39:24  host: nat7.simant.pl

    wogóle mi sie nie zaktualizowała lumia 625

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    50. ~saint  2014-06-16 12:53:02  host: 94-72-108-40.marsoft.net

    banalnie proste i wymagające opłaty,dlaczego nie dopisaliście?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    51. ~grzechuclover  2014-06-30 19:35:25  host: 109241198141.rudaslaska.vectranet.pl

    Lumia 1320 zobaczymy

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    52. ~ziomek  2014-07-12 11:46:34  host: host84-38-80-123.tvkdiana.pl

    wiecie moze jak załączyć nokie lumie 1320 po aktualizacji oprogramowanie Windows Phone 8 na Windows Phone 8.1

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    53. ~posiadasz lumi 1320  2014-07-14 14:38:55  host: dynamic62-133-150-161.ostnet.pl

    Ziomek wystarczy ze poszukasz w internecie jest masa informacji na ten temat. Teraz cos o wp 8.1 zakupiłem nowiutka lumie 1320. gdy czekałem na przesylke czytałem opinie ludzi na temat systemu WP więcej było hejtu niż to wszystko warte, ale gdy dostałem paczkę i zaktualizowałem system do 8.1 to czysta rewelacja. nie mam zastrzeżeń co do systemu. Android ma więcej funkcji pod względem dostosowania wyglądu ale mi to nie potrzebne. wszystkie te nakładki i dodatki do andka zamulały go. W WP nie potrzebuje tego typu do datków bo system sam w sobie jest fantastycznie zrobiony (moim zdaniem) jeżeli wybierać niepotrzebnymi dodatkami zamulające telefon a szybkością działania to nie żałuję ze wziąłem wp. Jeżeli chodzi o aplikacje to może i są jakieś braki ale ja ich jeszcze nie dostrzegłem no chyba ze ktoś potrzebuje 1000 aplikacji udających baki 1000 latarek.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    54. ~AA  2014-08-22 11:57:38  host: apn-37-7-145-201.dynamic.gprs.plus.pl

    Witam, czy może ktoś napisać krok po kroku jak zaktualizować Lumię 1320 do WP 8.1.
    Dziękuję

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    55. ~kriskristoffers  2014-08-25 09:58:50  host: oms58.internetdsl.tpnet.pl

    Giaur jak zaktualizowałeś HTC 8S??? Też chciałbym mieć WP 8.1

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    56. ~AA  2014-08-28 21:11:46  host: stok57.susi.pl

    No cóż, nikt nie odpowiedział, więc ja napiszę dla zainteresowanych:
    Już jest aktualizacja do WP 8.1 dla Lumia 1320 poprzez aktualizację z pozycji telefonu, warto to jednak robić poprzez Wi-Fi.
    Dzisiaj aktualizowałem, wszystko chodzi plus ciekawe dodatki.

Dodaj swoją opinię