Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jak korzystamy z mobilnego dostępu do Internetu

Jak korzystamy z mobilnego dostępu do Internetu

LuiN 26 Lipca 2011 22:09

0 0

W pierwszej połowie tego roku o 77% wzrósł ruch w sieciach mobilnych. Aż 22% przetransferowanych danych stanowiły połączenia z serwisem YouTube. Popularność Facebooka wzrosła o 297%, a Twittera o 166%.

Najpopularniejszym sklepem z aplikacjami w dalszym ciągu jest Apple App Store z 84-procentowym udziałem w rynku, drugie miejsce pod względem wielkości transferów przypadło Android Market (13%), inne sklepy to zaledwie 3% rynku.

Warto przy tym zauważyć, że ruch generowany przez sklepy z aplikacjami stale rośnie - w badanym okresie Android Market odnotował aż 196-procentowy wzrost ruchu, z kolei ruch generowany przez App Store powiększył się o 84%.




Obciążenie mobilnych sieci transmisją wideo wzrosło w drugiej połowie 2011 roku o 93%. udział YouTube'a w całym streamingu oszacowany został na 52%. Nasze pakiety danych w 39% konsumowane są przez pliki wideo przesyłane strumieniowo.

Kolejnych 29% pochłania nam przesył plików i dokładnie tyle samo przeglądanie stron WWW (29%). Allot tworząc statystyki bazował na danych zebranych od operatorów z całego świata (od ponad 250 mln użytkowników).

Źródło tekstu: Allot Communications     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1.  2011-07-26 22:31:09

    Apple 84% z appstore... wooo. W sumie itunes store jest dostepny w paru krajach, a appstore w 90 ( w tym Polsce). Więc się nie ma co dziwić :P

  • 0

    3. ~ala  2011-07-26 23:07:37  host: public-gprs284091.centertel.pl

    @2 tylko nie loguj się na strony SSL z tej opery... bo serwer opery pośredniczy...

  • 0

    5.  2011-07-26 23:16:52

    Ja mam w play 2gb/mies i siedząc na youtube czy oglądając tv na żywo ledwo używam połowe transferu (w domu/ pracy jest wifi). Fajnie, że mogę się nie ograniczać. Ciekawe czy sieć się nie zatka jak popularne obecnie topowe modele stanieją i większa ilość ludzi dostanie dostęp do transmisji danych.

  • 0

    7.  2011-07-27 00:08:53

    Wszystko zleży od telefonu, ja zużywam w moim dhd między 1,5 a 2 GB. Dziennie ok 50 maili z czego ok 30 z załącznikami w formie pdf lub excel, synchronizacja praktycznie wszystkich aplikacji, fb, przeglądarka kilkanaście minut dziennie, trochę nawigacji google w miesiącu, androidmarket praktycznie codziennie w tym aktualizacje aplikacji zainstalowanych w telefonie, kilka razy w tygodniu hotspot przy konfiguracji telefonów klientów. Powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie teraz innego telefonu jak smartfon z min. 4 calowym wyświetlaczem i pakietem 2 GB internetu.

  • 0

    8. ~nicpoń  2011-07-27 06:20:54  host: 212.160.172.70

    @7 - "kilka razy w tygodniu hotspot przy konfiguracji telefonów klientów" - hmmm ciekawi mnie czym się zajmujesz, uruchamiasz po raz pierwszy ludziom telefony na androidzie czy jak ? ;)

  • 1

    10.  2011-07-27 07:34:09

    @olo To odłącz internet, telefon i zamknij się w pokoju, bo przecież jak dzwonisz to gdzieś log się zapisuje... Bez przesady ludzie

  • 0

    11.  2011-07-27 08:04:50

    ja siedzę na Necie bardzo często-ściągam muzę i filmiki(krótkit), maile idą non stop(always onnline), facebook, nk.pl, allegro i ledwo się mieszczę w 0,5 GB (na symbianie - E66) ale nie oglądam youtuba :) bo bym przekroczył pewnie z 1,5 GB. pora przerzucić się chyba a smarta... choć za nimi nie przepadam, ale mobilność to teraz podstawa.

  • -1

    12. ~My Mobile  2011-07-27 08:31:17  host: v03-16.opera-mini.net

    @11: Też chcę być mobilny i kupić sobie Smartphone, ale mnie nie stać na niego, dlatego mam Nokie 1616.

  • 0

    13. ~Lejek 32 kb/s  2011-07-27 08:39:55  host: apn-77-113-2-53.dynamic.gprs.plus.pl

    Ja korzystam z internetu non stop w Plus na kartę za 9 zł jutro mija jego ważność a już przetransferowałem ponad 3 GB.

  • 0

    14. ~feodor  2011-07-27 08:43:22  host: 188.191.236.96

    ciekawe, jak to wygląda na polskim podwórku.

  • 0

    15.  2011-07-27 09:32:50

    7: dokladnie trafiles w dziesiatke, tak się składa, ze klienci kupując telefon z androidem nie potrafią nawet konta na gmailu zalozyc...

  • 0

    16.  2011-07-27 11:11:54

    srednie zuzycie miesieczne w polskich sieciach to 300 MB. Powtarzam, srednie czyli to wynik statystyczny... Aktywny uzytkownik to statystycznie ok 0.7 Gb

  • 0

    17. ~Bussiness  2011-07-27 11:16:51  host: apn-77-115-214-124.dynamic.gprs.plus.pl

    @16 Nie zgodzę się z tobą, ja w swoim Smartphonie wykorzystuje miesięcznie ok. 20 GB transferu i też mi nie raz nie stracza.

  • 0

    18.  2011-07-27 12:55:50

    @17 W takim razie serdecznie gratuluję totalnemu "zasysaczczowi" internetu na komputer lokalny po 3G :-)

Dodaj swoją opinię