Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jak Karkosik zarobi na Radiu Maryja

Jak Karkosik zarobi na Radiu Maryja

LuiN 6 Lipca 2009 09:58

0 0

To czysty biznes. Mogę znać ojca Rydzyka, ale najważniejsze jest, by inwestycja na siebie zarobiła - mówi o telefonii komórkowej wRodzinie Roman Karkosik. Zarząd CenterNetu szacuje, że dzięki umowie z Lux Veritatis zdobędzie pół miliona klientów. W ciągu trzech lat CenterNet liczy na 2,5 mln klientów - pisze Gazeta Wyborcza.

W najbliższą sobotę, podczas dorocznej pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę wystartuje sieć komórkowa wRodzinie, o której ofercie szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Oferta jest atrakcyjna - połączenia w sieci za 19 gr, a telefony do studia TV Trwam i Radia Maryja za darmo - mówi Karkosik. Media związane z fundacją Lux Veritatis zajmują się marketingiem nowej marki, w tym nawet prowadzona jest edukacyjna tłumacząca ludziom starszym, co to w ogóle jest komórka, jak z niej korzystać i że to wcale nie musi być drogie.




Karkosik podkreśla, że walczy o niszę klientów bardzo lojalnych i cześciej niż przeciętnych Polak nieposiadających telefonu komórkowego. Zarząd CenterNetu uparcie twierdzi, że będzie pierwszym na polskim rynku telekomem, który osiągnie rentowność w ciągu sześciu miesięcy.

CenterNet dopatruje się szybkiego zysku w inwestycjach w infrastrukturę, ale szukając najtańszych rozwiązań. Wybierane są najtańsze lokalizacje, z naszych masztów będą mogli korzystać inni gracze - mówi Karkosik.

Małgorzata Hurtuk z Fundacji Lux Veritatis zapewnia, że obok najniższej stawki za połączenia wewnątrzsieciowe telefonię wRodzinie będzie wyróżniała perfekcyjna jakość obsługi klienta, bo można się spodziewać, że zainteresowane ofertą nowej telefonii mogą być osoby, które nigdy w życiu nie posługiwały się telefonem komórkowym.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza, PAP     

Dodaj do:
w sumie: 56
  • 0

    37. ~ziomek13  2009-07-06 12:46:45  host: aepj212.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w dupie mam wasze poglady; liczy sie tylko zdrowy rozsadek ideologiczna banda psycholi; wsadzcie mnie za kratki bo ogólnie zalegalizował bym prawie wszystko i panstwo by na tym zarobiło

  • 0

    38. ~Adam  2009-07-06 12:49:23  host: t12-09.opera-mini.net

    Do Adek Tak jestem liberalem...Ale gospodarczym... A prawdziwe poglady prawicowe pozwalaja na eutanazje i nie maja nic wspolnego z katolicyzmem ani inna wiara ale istnieniem czegos wyzej juz tak. Z Aborcja to sie zgadzam z toba. Ludzie nie potrafia rozpoznac pogladow np. Uwaza sie ze Faszyzm niemiecki byl prawicowy... nic bardziej blednego to lewicowy narodowy socjalizm.

  • 0

    39. ~  2009-07-06 12:50:22  host: 212-102-31-157.adsl.inetia.pl

    "Oferta jest atrakcyjna..." - z ktorej strony? W ogole po tym co przeczytalem to mysle, ze ten pan ma cos nie tak z glowa. Najbardziej rozwalil mnie ten tekst o rentownosci. Po 6 miesiacach to warzywniak moze stac sie rentowny, a nie telekom. venom

  • 0

    40. ~jojo  2009-07-06 12:51:36  host: ekj115.internetdsl.tpnet.pl

    Do 33 - zrozum, że Adam po części ma rację. To co masz Ty w MVNO mBanku, to "jedynie" promocja. I jak im jak tylko będą mieli taki "kaprys", to wraca cena z cennika i ZONK (to może mało prawdopodobne, ale jednak tak a ewentualność istnieje) w MVNO CenterNetu użytkownicy mają ZAGWARANTOWANĄ cenę 19 gr (w sieci) - to cena cennikowa.

  • 0

    41. ~  2009-07-06 12:55:44  host: nat05.rtk.net.pl

    do 40: do 30 czerwca 2010roku mam zagwarantowaną cene 19gr/min do wszystkich polskich sieci i 50MB netu z naliczaniem co do 1kB co 30dni gratis.. A po 30 czerwca (czyli za około rok) pomyślę co dalej - a przeniesienie numeru jest za free więc nie wiem w czym problem. Natomiast po ofercie mBanku widać ile oRydzyk z Karkosikiem będą zdzirać ze staruszków i wyznawców Rydzyka..

  • 0

    42. ~jojo  2009-07-06 12:57:37  host: ekj115.internetdsl.tpnet.pl

    Ludzie nie patrzcie na kolejnego operatora INFRASTRUKTURALNEGO (jednak) przez pryzmat "biednego" MVNO "wRodzinie". To tylko dodatek. Jeszcze nie wszystkie karty na stole. Nie zapominajcie, że CenterNet wciąż ma zamiar wprowadzić swój prepaid dla młodzieży (choć nie wiem na razie jak to rozumieć) - "Extreme Mobile". Sama nazwa wskazuje, że może być jeszcze ciekawie. I planowana baza klientów może zostać osiągnięta w terminie. ;-)

  • 0

    43. ~Adam  2009-07-06 13:00:28  host: t12-09.opera-mini.net

    Do mbanku uzytkownika. Ja mam 2X stara Play Karte +1000sms/mms, CENNIKOWE zbieraj minuty, 10 za 1 pln, 90 za 9 pln, 50 za 9 pln, i CENNIKOWY BONUS poza netem bije cie na glowe. Mi minuta wychodzi okolo 6 gr za min przy zbieraj minuty i 150+150. Ty wygrywasz tylko netem promocyjnym i cennikiem promocyjnym. W cennikach podstawowych lezysz!

  • 0

    44. ~ziomek13  2009-07-06 13:10:14  host: aepj212.neoplus.adsl.tpnet.pl

    uwaga! orange wypowiada wojne playowi i wprowadza nowy nominał dołaowan 10zł-5dni wychodzacych i 10 przychodzacych; jaki ja jestem głupi ze rano złozyłem wniosek o przeniesienie numeru zamiast zaczekac

  • 0

    45. ~  2009-07-06 13:10:26  host: nat05.rtk.net.pl

    do Adam - no jak do Ciebie dużo inni z innych sieci dzwonią to może i takie masz stawki. Ale...Musisz patrzyć na terminy i pamiętać kody i kodziki i ich terminy... A ja raz na 60dni doładuje sobie konto 5zł i mam stawki do wszystkich polskich sieci 19gr/min i w sumie 100MB (z naliczaniem co do 1kB)- więc wole wydać 5zł na 60dni niż 150zł na 30dni - szczególnie że już jeden kontrakt mam - więc takie wydawanie 150zł na miesiąc mało mnie interesuje - aż tyle nie dzwonie by wydawać w sumie miesiąc w miesiąc po 200zł na same rozmowy telefoniczne z telefonu komórkowego...

  • 0

    46. ~damian  2009-07-06 13:11:35  host: static101.debica231.tnp.pl

    Co z tego, ze w mbanku 19gr. za minutę jest promocją? jak ją zdejmą to przejde do innej sieci która ma tez tansze minuty wewnątrz sieci niz telefonia rydzyka. przykladowo w orange moge rozmawiac z 14mln ludzi w polsce za 10gr, a w rodzinie bedzie bede placil 19gr za minute we wnatrz sieci. Z kim ja tam bede rozmawial, z moją babcią? Starszych ludzi moze to i przyciagnie ale watpie zeby znalezli az 2,5mln głupców. obecnie play fressh ma pod tym wzgledem lepsza oferte bo tam jest 5gr za minute wewnatrz sieci i dobre 29 gr/min ze WSZYSTKIMI +rok waznosci konta. gdyby play zamowil reklame w radiu maryja to pewnie zdobyl by sporo klientów:)

  • 0

    47. ~  2009-07-06 13:24:06  host: nat05.rtk.net.pl

    do 46: radio maryja jest radiem gdzie nie można puszczać reklam. Ciekawy jestem co Oni wymyślą by reklamować wRodzinie nie działając wbrew koncesji..?? *(w sumie wiem - wykorzystają audycje typu "spróbuj pomysleć" czy przegląd niby prasy polskiej - co w rzeczywistości jest niczym innym jak reklamą "naszego dziennika" bo ogólnie wiadomo nie mówią o żadnej innej prasie polskiej prócz "Naszego dziennika"...

  • 0

    48. ~Adam  2009-07-06 13:25:34  host: t12-09.opera-mini.net

    Do Mbank uzytkownik. Dzwonia bardzo duzo i musza nie wazne czy minuta 0,75 pln czy 0,19 musza bo taka mam prace ze musza sie ze mna kontaktowac i jakos nikt sie nie pluje ze Play drozej...w tym miesiacu mam juz 4h:51 do wydzwonienia ze zbieraj minuty. Jedynie do mobilnego netu uzywam Heyah. A co do terminow ja laduje raz na pol roku 150+150 pln taka metoda w Walentynki, 13 sierpnia (wiec wnet) i brakuje tych kilku dni raz za dyche przed 14 lutego. Wiec mam pelno terminow w pamieci :-). W Play siedze od 25 marca 2007. I za nic nie zmienie SPK na Fresh bo mi sie zwyczajnie nie oplaca.

  • 0

    49. ~damian  2009-07-06 13:26:24  host: static101.debica231.tnp.pl

    47: nie jestem sluchaczem tego radia takze nie wiem jaka maja ramowke

  • 0

    50. ~Adam  2009-07-06 13:41:26  host: t12-09.opera-mini.net

    Radio Maryja i TV Trwam jako nadawca spoleczy nie placa za koncesje. W zamian nie moga emitowac reklam ale juz Nasz Dziennik moze. Beda reklamowac ukrycie w przegladzie prasy polskiej jak teraz Nasz Dziennik. Zrobia rozmowy Niedokonczone o jedynym polskim operatorze.Zaprosza specjalistow...z dzialu marketingu Centerneta i Lux Veritatis. I wszystko zgodnie z prawem( takie naciaganie jest mozliwe).

  • 0

    51. ~Adam  2009-07-06 13:44:16  host: t12-09.opera-mini.net

    Ja stawiam ze milion uzyskaja. I tyle z RM moze 100tys z innych ofert to max. Ale nie bedzie to CP albo inne wynalazki. Ta firma moze przynosic zyski to pewne. A milion mniej dla TP to tylko z pozytkiem dla klientow!

  • 0

    52. ~freq  2009-07-06 18:34:25  host: nat-83.ghnet.pl

    skoro oferta RM jest taka "beee" to po co o niej tyle pisac? powinna umrzec smiercia naturalna, tak?pisałem kiedys, ze mi to nieprzeszkadza-ani radio, ani o. T.Rydzyk ani nikt inny zwiazany z RM. Czy komus z Was, RM wchodzi do podworka, podglada Wasze zycie? wiec czymu Wy wchodzicie w dzialalnosc RM? ps. do 47-sluchales tego radia? wiesz o czym sa poszczegolne audycje? dlaczego tylko "Nasz dziennik" jest omawiany? posluchaj-pomysl a pozniej pisz anie bzdury piszesz!!!

  • 0

    53.  2009-07-06 21:36:26

    "będzie wyróżniała perfekcyjna jakość obsługi klienta" pewnie 20-latkowie mówiący do Ciebie: "Cześć!" ;)

  • 0

    54. ~alek  2009-07-07 07:34:32  host: 83.1.168.92

    na 100% konsultant z bok-u będzie rozpoczynał rozmowę tak: szczęść boże, niech będzie pochwalony jezus chrystus i maryja zawsze dziewica...

  • 0

    55. ~alek  2009-07-07 07:38:40  host: 83.1.168.92

    "W najbliższą sobotę, podczas dorocznej pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, wystartuje nowa sieć komórkowa - wRodzinie. To wspólny projekt spółki CenterNet (czwarty na polskim rynku operator komórkowy) należącej do kontrolowanego przez Karkosika giełdowego NFI Midas oraz Fundacji Lux Veritatis ojca Tadeusza Rydzyka." - cytat ze strony GW. Znajdź błąd, jaki żydoignoranci popełnili :)

  • 0

    56. ~Dina  2009-07-10 07:16:47  host: p10-02.opera-mini.net

    Czwarty operator to przecież P4.

Dodaj swoją opinię