Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jak iPhone potrafi śledzić magnes

Jak iPhone potrafi śledzić magnes

orson_dzi 3 Grudnia 2014 00:14

5 3

iPhone jest w stanie śledzić ruchy magnesu i odwzorowywać je na ekranie. Dzięki temu można stworzyć m.in. magnetyczną klawiaturę do smartfonów Apple.

Producenci sprzętu bardzo często starają się być mądrzejsi od użytkowników, pokazując im jak powinni używać (lub trzymać) urządzenia oraz decydują, z jakich dobrodziejstw będą mogli korzystać. W praktyce jednak to użytkownicy wielokrotnie potrafią zadziwić producentów wynajdując nowe zastosowanie dla ich elektronicznych zabawek. Ivo Leko opublikował w serwisie YouTube filmik demonstrujący prostą aplikację, która wykorzystując czujniki iPhone'a pozwala na śledzenie magnesu na ekranie smartfonu. Z pozoru prosty program pokazuje jednak, jak wiele zastosowań może mieć to rozwiązanie.

Ivo wykorzystał do swojego eksperymentu czujniki wbudowane w iPhone'a - magnetometr, akcelerometr oraz mikrofon. Aplikacja odwzorowuje ruchu magnesu na siatce narysowanej na kartce papieru. Oczywiście został użyty do tego silny magnes neodymowy. Program nie tylko odwzorowuje ruchy magnesu po kartce, ale również wychwytuje jego wysokość nad powierzchnią kartki. Dodatkowo twórca aplikacji prezentuje jak w prosty sposób można użyć magnesu jako rysika.
Całość jest oczywiście bardzo prosta, żeby nie powiedzieć, że wręcz prymitywna, ale pokazuje, że dzięki czujnikom iPhone'a można z powodzeniem stworzyć magnetyczne klawiatury, rękawice do sterowania grami lub rysiki, którymi będzie można obsługiwać lub rysować na smartfonie Apple. I tak po raz kolejny jajko okazało się być mądrzejsze od kury, nawet tej znoszącej złote... jabłka.

Zobacz: inne filmy z kategorii Oprogramowanie

Źródło tekstu: redmondpie; wł     

Dodaj do:

Tagi: iphone

w sumie: 5
 • 1

  1.  2014-12-03 07:30:37

  Jedno pytanie: po co? Ludzie będą zerkać na telefon by sprawdzić czy magnesy są dalej przyczepione do lodówki czy jak? :P

 • 1

  2.  2014-12-03 10:00:49

  A później telefon będzie sprawiać problemy... ;)

 • 0

  3. ~  2014-12-03 16:58:57  host: 217.170.170.81

  czekam na przekaz myśli:)

 • 0

  4. ~Adam M.  2014-12-03 21:43:17  host: 78.156.186.0.dynamic.ip.euron.pl

  Pora na czujniki fal mózgowych i wtedy to dopiero będzie rewolucja. :)

 • 0

  5.  2014-12-07 14:32:12

  Filmik bardzo ciekawy. Zastosowań może być naprawdę dużo, szczególnie dla architektów ale też w innych dziedzinach. Pytanie "Po co?" jest tutaj nie na miejscu. Równie dobrze można zapytać Po co ktoś wymyślił elektryczność skoro bez niej też dało się żyć. Albo po co naukowcy badają kosmos... Wiele pomysłów i rozwiązań na pozór nie mających zastosowania w chwili ich opracowywania z czasem trafiają na półki sklepowe jako produkt finalny i słono kosztują. Wtedy pytamy raczej "Czemu tak drogo?" :).

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-40-41.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet