Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jak dużo zdrożeje dostęp do Internetu?

Jak dużo zdrożeje dostęp do Internetu?

WitekT 13 Września 2004 09:53

0 0

Wielu niezależnych operatorów i dostawców Internetu deklaruje, że nawet jeśli wejdzie wyższy VAT, to ceny na Internet nie wzrosną aż o 22%. Jednocześnie dodają, że połączenia mogłyby być tańsze, gdyby zasady pobierania opłat zmieniła TP SA.

Za podwyższony podatek odpowiada rząd i Unia Europejska. Przypomnijmy. Polska dyscyplinowana przez Brukselę zgodziła się na podwyższenie podatku VAT na Internet do 22%. W liście wysłanym do Komisji Europejskiej rząd zapowiedział zmianę przepisów. Nie określił jednak, kiedy nastąpi nowelizacja.

Trzeba jednak pamiętać, że VAT nie jest jedynym składnikiem ceny. Ważna jest jego podstawa, czyli cena netto, a tę ustalają prywatni operatorzy, a przede wszystkim Telekomunikacja Polska, która pobiera opłaty nie tylko od swoich surfujących po sieci klientów, ale także od innych dostawców.
Planujemy podwyższyć cenę brutto co najwyżej o 5-10% - mówi Janusz Kosiński z poznańskiej firmy internetowej. Zrezygnujemy z części marży, ale jest jeszcze jedno miejsce, gdzie można byłoby obniżyć cenę Internetu. Jest to interconnect z Telekomunikacją Polską, gdzie my musimy płacić za wszelkie połączenia naszych i ich abonentów. Prawo silniejszego.

Jednym ze sposobów na obniżenie ceny korzystania z sieci jest wprowadzenie bezpłatnych połączeń niezależnych operatorów z TP SA - mówi Michał Gładysz z portalu INTERIA.PL.

Źródło tekstu: interia.pl     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-42-8.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet