Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jak długo patrzymy na ekran smartfonu w ciągu dnia

Jak długo patrzymy na ekran smartfonu w ciągu dnia

orson_dzi 15 Lipca 2016 14:47

6 0

Dzień bez telefonu jest często motywacją do wielu podsumowań i zaprezentowania różnych statystyk, jak np. dotyczących tego, jak często dotykamy ekranu smartfonu w ciągu dnia?






Z najnowszego badania przeprowadzonego przez amerykańską firmę DScout wynika, że przeciętny użytkownik smartfonu dotyka ekranu 2617 razy dziennie i patrzy na niego przez 2 godziny i 42 minuty. W przypadku heavy userów czas spędzony z wzrokiem wbitym w ekran smartfonu wzrasta do 3 godzin i 45 minut.

Oczywiście użytkownicy smartfonów nie spędzają tego czasu w jednym ciągu. Rozdzielają go przeciętnie na 76 sesji, czyli po smartfon sięgają co 12 minut i 38 sekund, jeśli nie będziemy odejmować od doby czasu spędzonego na spaniu.

Źródło tekstu: DScout     

Dodaj do:

Tagi: smartfon

w sumie: 18
  • 0

    1. ~Thunder  2016-07-15 14:57:38  host: 85.219.163.130

    Zanim przeczytałem to stawiałem właśnie na 3 godziny w ciągu dnia ^^

  • -4

    2. ~henry  2016-07-15 15:09:23  host: d92-119.icpnet.pl

    aż sobie to chyba policzę jakoś na własnym przykładzie! ;P od kiedy mam nowy telefon, to korzystam non stop. wszystko przez pakiet neta i prosty abonament bez tzw. zwyzek od t-m

  • 0

    3.  2016-07-15 15:16:47

    Ja patrzę co chwila i co z tego. Kretyńskie są akcje typu dzień bez.... bez sensu. Niech zrobią akcje dzień bez prądu zobaczymy ile będzie entuzjastów.

  • 0

    4. ~me  2016-07-15 15:17:41  host: jedenzero4-dwa0cztery.echostar.pl

    Uff, wydawało mi się, że będę w niechlubnej czołówce, a tu daleko do średniej. Widocznie gimbaza nadrabia.

  • 0

    5. ~Ćmok  2016-07-15 15:31:09  host: n13-03-01.opera-mini.net

    4 nie narzekaj, przeciez jesteś na pierwszym miejscu.

  • 0

    6. ~Thunder  2016-07-15 15:32:49  host: 85.219.163.130

    @3 hehe prawda

  • 0

    7.  2016-07-15 15:39:39

    O 6:30 odłączyłem telefon od ładowania, jest 15:39, mam 68% baterii, w tym czasie ekran był włączony przez 1h38 min. Zależnie od dnia u mnie jest to id 2h do czasem i 4,5 ;)

  • 0

    8.  2016-07-15 16:12:42

    Podobne kretyńskie hasło typu... odłącz ładowarkę oszczędzasz środowisko.... Ładowarka przez cały rok zużyje czuwając ok. 180 wat prądu czyli nic. Koszt to aż... 10gr. Wow.

  • 0

    9. ~  2016-07-15 16:19:17  host: 8.37.237.212

    3 to z tego, że Ty ni w zàb nie jarzysz o co w tym chodzi. I płaczesz gdyby Ci tylko na chwilkè zabrano Twojà ukochanà zabawkè :-P

  • 0

    10. ~.  2016-07-15 16:25:15  host: n26-02-06.opera-mini.net

    Ja spokojnie 8 godzin. W domu godzinę i w pracy 7 godzin.

  • 0

    11.  2016-07-15 17:25:06

    @9. płacze o co?. Zabłysłeś, wow. Kolejna wypowiedź bez sensu...

  • 0

    12.  2016-07-15 20:11:12

    Ja tyle się nie gapię w ekran smartfona, wystarczy że się gapie w laptop ;P

  • 0

    13. ~  2016-07-15 20:20:00  host: 8.37.237.212

    11 nie wyzywaj od kretynów, a weź rzuć w kont telefon i odpocznij. Przeżyjesz?

  • 0

    14.  2016-07-15 22:33:47

    @13... Kogo wyzywam? Czytaj ze zrozumieniem.

  • 0

    15. ~  2016-07-16 09:45:24  host: host-176-221-123-5.dynamic.mm.pl

    I co z tego?

  • 2

    16. ~  2016-07-16 12:08:06  host: 188.146.8.71.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Proponuje jechac pociagiem albo tramwajem. Mlode pokolenie i osoby do ok. 35 lat nie rozstaja sie z telefonem. Ida ulica, telefon w raczce, jedza w barze szybkiej obslugi telefon w raczce, robia zakupy - telefon w raczce. Jak sie spojrzy na to z boku, to czlowiek odnosi wrazenie ze ci wszyscy ludzie sa uzaleznieni. Normalnie przyspawani do komorek.

  • 2

    17. ~  2016-07-16 14:00:56  host: public-gprs682661.centertel.pl

    Dawniej było cały dzień przed telewizorem, teraz jest cały dzień przed ekranem smartfonu. Nic się nie zmieniło, tylko medium się zmieniło. Docelowo będą soczewki kontaktowe, które będą wyświetlały obraz ze smartfonu całą dobę.

  • 0

    18. ~krzysp  2016-07-17 22:29:48  host: 188.146.1.231.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Bardzo wiarygodne dane. Z tym, że czas spędzony przed ekranem smartfona nie jest czasem straconym. Często wykorzystujemy wolną chwilę w kolejce w sklepie, na przystanku autobusowym etc. Czas, który bez smartfona byłby bezproduktywnie straconym :)

Dodaj swoją opinię