Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jak często wymieniamy nasze telefony? [ankieta]

Jak często wymieniamy nasze telefony? [ankieta]

Q! 25 Czerwca 2011 10:46

0 0

W krajach zachodnich najczęściej telefony wymieniają Amerykanie i Brytyjczycy, najrzadziej Finowie - wynika z danych przedstawionych przez firmę badawczą Entner.

Najczęściej swoje telefony zmieniają Amerykanie, bo średnio co 21 miesięcy i 21 dni. Tuż za nimi znaleźli się Brytyjczycy, który po nowy telefon wybierają się do operatora lub do sklepu średnio co 22 miesiące.

Na przeciwnym biegunie, przynajmniej jeśli chodzi o kraje zachodnie, znaleźli się Finowie, którzy średnio co 6 lat zmieniają swoją słuchawkę. I w tym analitycy z Entner upatrują możliwe problemy Nokii.

Wszystko dlatego, jak sugerują, że innowacja jeśli chodzi o telefony w kraju, w którym wszyscy używają przestarzałych technologii, nie może być tak szybka jak na rynku, w którym ich rotacja i podążanie za nowinkami jest bez porównania szybsza.




Wpływ na częstotliwość wymiany telefonu ma również wysokość dotacji operatorów. Na przykład dla iPhone’a, jednego z najdroższych smartfonów, jest to 660 dolarów u jednego z operatorów na Wyspach, 379 dolarów we Francji oraz jedynie 84 dolary w Finlandii.

Na końcu zestawienia znalazły się Indie, gdzie telefony wymieniane są średnio co około 8 lat (96 miesięcy i 18 dni). Na przedostatnim miejscu znalazła się Brazylia z wynikiem prawie 7 lat (81 miesięcy).

Jak często wymieniasz swój telefon?

Co 3 miesiące lub częściej
2.61%
Co 3 do 9 miesięcy
5.48%
Co 9 do 15 miesięcy
17.43%
Co 15 do 24 miesięcy
30.01%
Rzadziej niż co 24 miesiące
21.65%
Wraz z podpisaniem nowej umowy z operatorem
11.37%
Jak się zepsuje
11.46%

Wszystkich głosujących: 2226


Źródło tekstu: Reuters     

Dodaj do:
w sumie: 43
  • 0

    28. ~Diler  2011-06-25 14:35:42  host: 178-37-175-164.adsl.inetia.pl

    Ja wymieniam telefon trzy razy dziennie.

  • 0

    29. ~  2011-06-25 14:37:59  host: ip-89-174-124-79.multimo.pl

    Cały czas noszę motorolę dynatac. Nie ma lepszego telefonu.

  • 0

    30. ~  2011-06-25 15:33:13  host: 77-255-126-160.adsl.inetia.pl

    n3210 (jaka szkoda, że ją sprzedałem), eryk t65 (fajne maleństwo), n6021, se t610, se k510, se k750i, se k550i - wspomnień czar. Obecnie od dłuższego czasu n79 - bo szkoda sprzedawać i galaxy spica - chętnie wymieniłbym ją na coś nowszego, ale dostałbym za nią grosze, może doczekam się androida 2.3.

  • 0

    31. ~  2011-06-25 15:34:36  host: 77-255-126-160.adsl.inetia.pl

    Aha, to wszystko w ciągu ok. 10 lat.

  • 0

    32.  2011-06-25 18:05:38

    Miałem 39 telefonów w ciągu 12-tu lat ale ostatnio rzadziej zmieniam bo kupuję lepsze modele które dłużej mi służą.

  • 0

    33.  2011-06-25 18:05:47

    A Polacy wymeniają co pół roku - jak tylko nowości na rynku się ukażą... Przynajmniej to wynika z opinii komentatoró, którzy użytkowników 2-letnich telefonów a modeli czasem 4-letnich i starszych (to złom przecież) uważają za upośledzonych ;-)

  • 0

    35.  2011-06-25 18:11:31

    34 - wlo, od kiedy " analitycy z Entner upatrują możliwe problemy Nokii" , to redaktorzy?

  • 0

    36. ~  2011-06-25 18:49:00  host: aayd117.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wymieniałbym częsciej ale ci ludziowie które biorą telefony do umów wystawiaja je na alegro w zaporowych cenach czasami wyższych niż w sklepach

  • 0

    37. ~  2011-06-25 19:14:13  host: aayd117.neoplus.adsl.tpnet.pl

    36 czasami, hehe , 90% ludzi wystawia je znacznie powyżej ceny nowego w sklepie jakby nie mogli sprawdzić w zakończonych aukcjach za ile taki telefon mozna sprzedać

  • 0

    38. ~  2011-06-25 19:24:44  host: dbo233.neoplus.adsl.tpnet.pl

    O nowym telefonie normalny myśli kiedy bateria pada lub przy podpisywaniu umowy. Ci co zmieniają częściej to zwykli gadgetciarze co to muszą swoje ego podreperować ful-super-hiper fonem.

  • 0

    39. ~  2011-06-25 19:28:25  host: dbo233.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Parę miesięcy temu kupiłem Samsunga E1080i za śmieszne pieniądze i jest to świetny prosty telefonik. Po co wydawać kasę na jakieś drogie zabawki. Do dzwonienia i paru smsów sprawdza się znakomicie.

  • 0

    40. ~siwy256  2011-06-25 20:49:31  host: z48-10.opera-mini.net

    Ja kiedys potrafilem wymienic telefon co dwa tygodnie ale to byly czasy przed symbianem. Potem nabylem nokie 7650 i okazalo sie ze co jakis czas mozna zainstalowac jakas nowa aplikacje i telegon juz sie tak nie nudzi.

  • 0

    41. ~Ricco  2011-06-25 21:27:41  host: h-87-199-20-87.dolsatbelchatow.pl

    38 nie oceniaj innych swoją miarą. Owszem, ja np. jestem 'gadgetciarzem' jak to napisałeś. Staram się nabywać nowości elektroniczne jak najczęściej, nie dla podreperowania swojego ego, ale dla własnej czystej przyjemnosi, nic więcej. Do podbudowywania ego służy mi co innego. Pozdrawiam - wiecej dystansu.

  • 0

    42. ~  2011-06-25 23:32:52  host: 87-205-176-113.adsl.inetia.pl

    Z pierwszego akapitu wynika ze produkty spod znaku jabłka to chłam oraz to że nokie są solidne. Nigdy nie wymieniłem aparatu. Od 2004r. mam nadal ten sam, pomijając baterię. Zmienię dopiero gdy się zepsuje lub będzie nie do użycia. Jak by ktoś miał wątpliwość jest to siemens me45.

  • 0

    43. ~  2011-06-26 01:39:16  host: dcv27.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pancernik ME45 tp świetny aparat. Mam jeszcze sprawne 2 szt, ale nie używam.

  • 0

    44. ~dd  2011-06-26 09:37:39  host: 178-36-78-110.adsl.inetia.pl

    No tak ale nie uwzględniono Danii, w której umowy są 6-cio miesieczne. Dla nich umowa 24 lub 36 to abstrakcja.

  • 0

    45.  2011-06-26 10:09:19

    A Android traci też udziały w Finlandii? ;P

  • 0

    46.  2011-06-26 11:44:55

    toms - nie czytałem dokłądnie, myślałem, ze chodzi o jakieś branżowe wydawnictwo ;-) Inna rzecz - co to jest ten Entner? Pierwszy raz czytam o takiej firmie badawczej. No i jeśli 5 milionów ludzi zmieniających rzadko telefony globalnego (choć narodowego dla tej grupy ludzi) koncernu powoduje problemy firmy... Śmieszni ludzie ;-)

  • 0

    47.  2011-06-27 15:03:31

    Ja wymieniam telefon średnio co 2 lata, bo zawsze ukaże się model, który mnie skusi. :D Nie potrzebuję cudów, ale dobry funkcjonalny telefon do różnych zastosowań. Od roku mam Nokię 2700c i sprawdza się znakomicie. Na razie więc ;) nie myślę o zmianie. Pozdrawiam wszystkich zadowolonych użytkowników telefonów. :)

  • 0

    48.  2011-06-27 15:06:16

    Chciałam jeszcze dodać, że mój Alcatel OT511, zakupiony w 2000 roku, wciąż działa i ma się dobrze. :) To był wypas na tamte czasy. :D

Dodaj swoją opinię