Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jak bawić się z dzieckiem? Sprawdź w Internecie

Jak bawić się z dzieckiem? Sprawdź w Internecie

orson_dzi 26 Stycznia 2018 15:00

1 3

dzieci mlodziez pokolelenie y z internet mobilne smartfony

Ponad połowa rodziców nie wie, jak bawić się z dziećmi. Te zaś potrzebują ciągłych bodźców i aktywności. Pomocny w szukaniu zabaw może być Internet. W wyszukiwarce fraza "weekend z dzieckiem" ma ok. 1,1 mln podpowiedzi - publikacji informacyjnych i poradnikowych o weekendowych aktywnościach, np. warsztatach, kreatywnych zajęciach dla dzieci czy zabawach na świeżym powietrzu - wynika z danych Instytutu Monitorowania Mediów.

Od grudnia zmonitorowaliśmy ponad 3 tys. materiałów na temat aktywności weekendowych dla dzieci. Przede wszystkim są to treści informacyjne i poradnikowe na portalach i blogach. Najczęściej w tym kontekście mówi się o warsztatach oraz kreatywnych zajęciach dla dzieci, a także o aktywnościach na świeżym powietrzu, takich jak spacery, wypady do parku czy dłuższe wycieczki - mówi agencji Newseria Biznes Magdalena Pawłowska z Instytutu Monitorowania Mediów.

Większość informacji dotyczy największych miast: Warszawy, Krakowa czy Poznania. Na portalach społecznościowych także rodzice z małych miejscowości mogą znaleźć pomysły na spędzanie czasu z dziećmi. Na takie porady można trafić m.in. na Facebooku, zwłaszcza w grupach typu "spotted", które mają pomóc w nawiązywaniu kontaktów.
Media społecznościowe i internet są nieograniczonym źródłem inspiracji i pomysłów na spędzanie wolnego czasu z dzieckiem. To o tyle istotne, że ponad połowa rodziców (według Millward Brown) przyznaje, że nie wie, jak bawić się z dzieckiem. Te potrzebują bodźców, nowych pomysłów i aktywności, a rodzicom często trudno za tym nadążyć.

Z raportu "Dzieci zanurzone w technologii" opracowanego przez Zymetria i Mediafarm wynika jednak, że choć pomysły na inspirujące spędzenie czasu z dzieckiem można znaleźć w sieci, to w praktyce rzadko z nich korzystamy. Średnio w weekendy najmłodsi spędzają 123 minuty na oglądaniu telewizji i 104 minuty na gry online.

Źródło tekstu: newseria     

Dodaj do:

Tagi: rodzicie | internet | zabawa

w sumie: 5
 • 0

  1. ~pabloki  2018-01-26 17:05:48  host: user-188-33-59-215.play-internet.pl

  dziś to lepiej nie patrzeć w internecie bo co sie zobaczy to sie nie odzobaczy.

 • 0

  2. ~albert0  2018-01-26 20:17:15  host: 159-205-241-136.adsl.inetia.pl

  racja, dać mu wódki

 • 0

  3. ~  2018-01-27 08:19:11  host: a28-02-09.opera-mini.net

  Nauczyć dzieciaka klepać smsy pod ławką, to zostanie redaktorem Telepolis. :-)

 • 1

  4. ~Hydraulika  2018-01-27 11:09:13  host: acsl253.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Wychowujcie dzieci i bawcie się z nimi zgodnie z zaleceniami systemowych "profesorów" i super nianiek. Przestańmy myśleć samodzielnie, zostańmy zombie rodzicami a nasze dzieci Smart zombie.

 • 1

  5. ~albert0  2018-01-27 11:58:08  host: user-94-254-165-132.play-internet.pl

  obecnie walka toczy się ludzi o ich ducha, prawdziwy problem to że ludzie przestali myśleć, wszyscy chcą życ wygodnie i bez problemowo, oddają swoją godność, prywatność, moralność za free bo to modne

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-123-74.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet