Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jacobs: Pionierzy muszą mieć korzyści

Jacobs: Pionierzy muszą mieć korzyści

WitekT 20 Września 2011 23:39

0 0
Najpóźniej za dwa lata modemy do mobilnego Internetu działające w technologii LTE będą tak tanie, jak tanie są dziś modemy umożliwiające transmisję danych w technologii HSPA+ - twierdzi w wywiadzie dla TELEPOLIS.PL dr Paul E. Jacobs, prezes firmy Qualcomm, czołowego światowego producenta chipsetów używanych w telefonach komórkowych i modemach.

Dalszą część artykułu można przeczytać w dziale Artykuły / Wywiady, bądź klikając tutaj.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    7. ~  2011-09-21 10:36:24  host: v12-11.opera-mini.net

    No właśnie trochę przesada z tym newsem dnia... I znowu zamiast wywiadu jest tylko link. Dajcie normalnie wywiad a nie w linku

  • -1

    8. ~xx  2011-09-21 11:47:46  host: user-109-243-122-92.play-internet.pl

    4,5 Te wasze dowciapy były śmieszne parę miesięcy temu, a teraz się wam płyta zacięła :) Mam w Play 4Mb i tyle osiągam,inne opy się chwalą że 21Mb a czasem 4 nie mają http://www.speedtest.net/result/1494108895.png

  • 0

    9. ~gosc  2011-09-21 11:59:35  host: 79.162.120.34

    Ale czemu ten "pajacyk" to news dnia????

  • 1

    10.  2011-09-21 12:31:01

    4G jest nie tyle śmieszne, co jest żałosną i desperacką próbą nadrobienia reklamami beznadziejnej infrastruktury. Przy dalszym takim podejściu ze strony Play i wywalaniu milionów na Wojewódzkiego wróżę im mnóstwo sukcesów w przyszłości ;)

  • -1

    11. ~xx  2011-09-21 12:56:54  host: user-109-243-122-92.play-internet.pl

    10" beznadziejnej infrastruktury" znowu frazesy i ogólniki, w każdym mieście można to powiedzieć o innym operatorze. U mnie Play super orange lipa, w innej miejscowości na odwrót. Najlepiej znaleźć kozła ofiarnego i grupowo zjechać bo kampania nie taka jak u waszych opów

  • 1

    12. ~  2011-09-21 13:05:41  host: 213.146.54.31

    @11, no chyba nie twierdzisz, że Play ma infrastrukturę rozbudowana na podobnym poziomie co reszta operatorów? Play przy zachowaniu tempa pozyskiwania abonentów niedługo sie całkiem zakorkuje. Tutaj, gdzie jest małe obciążenie, to może i nie ma problemów ale 2G w duzych miastach często praktycznie nie działa. Na Plusie nie zawsze mozna sie dodzwonic, bo wywala. Play musi zacząć budować sieć jeżeli chce mieć więcej abonentów, bo pojemność obecnej ich sieci juz się wyczerpała.

  • -1

    13. ~@12  2011-09-21 13:08:26  host: CMPC-089-239-127-229.CNet.Gawex.PL

    @12 Jesli moge zapytac skad posiadasz takie informacje?

  • 0

    14. ~@10  2011-09-21 13:23:00  host: 79.162.89.6

    W łodzi orange też leci na huawei :) tak samo jak play.

  • 1

    15.  2011-09-21 14:08:59

    Heh, przecież to temat wałkowany 1000 razy. E-GSM mają tylko na 900MHz i tylko 25 kanałów, nie mają 1800MHz, GSM w większych miastach u nich praktycznie przestaje działać. UMTS mają gęsto i pojemny ale co z tego, że stacje są wykonane na odwal się, bez porządnej parametryzacji i abonenci i tak są zrzucani do GSM. UMTS Playa budują chyba ludzie kompletnie nie wiedzący co robią. A jakie kwiatki z UMTS900 się dzieją to już jest temat na książkę.

  • 1

    16.  2011-09-21 14:10:31

    U mnie tylko w trybie only UMTS telefon działa dobrze, bo w GSM czy GSM/UMTS jest tragedia. Ale kto o tym wie żeby tak ustawić telefon...

  • 1

    17. ~@13  2011-09-21 14:36:38  host: 213.146.54.31

    Ale jakie informacje? Przecież to żadna tajemnica a sygnały od abonentów to potwierdzają. Mam sam także kilkuletnie doświadczenie z Play i tak źle to jeszcze nie było z siecią. Resztę wyjaśnił *16. 25kanałów w egsm w duzym mieście nie zapewnia normalnej jakości. Częściowo bts działają w HR

  • 1

    18.  2011-09-21 15:20:29

    @13 czyli dopóki play czegoś oficjalnie nie zakomunikuje to w to nie uwierzysz?

  • 1

    19.  2011-09-21 17:11:50

    Cudze chwalicie swego nie znacie. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Jesteś w Orange to nie mądruj co jest w Play Jesteś w Play nie mądruj co jest w Orange itp: A tu jest tyle dzieci że nie wiadomo gdzie leży prawda. Szkoda gadać na nie które posty bo klawiatura się zużywa. Niech nie którzy dają sobie spokój bo się ośmieszają. Pozdrawiam forumowiczów powyżej 30 lat.

  • 1

    25. ~logos  2011-09-21 19:24:01  host: dsk73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    pytanie do zorientowanych w technologii: hspa to inaczej poczciwy umts 2100, a hspa+ to umts 900, tak ? jeśli wprowadzą do lte takie wielkie modemy, jakie mają w cdma /orange i Plus to ja dziękuję za tą technologię ! modem powinien być wielkości pendrive i tyle

  • 1

    27. ~  2011-09-21 19:41:51  host: z42-11.opera-mini.net

    *logos, hspa+ moze byc takze na umts2100

  • 0

    28.  2011-09-21 22:38:04

    @25 google nie gryzie.

  • 0

    29. ~  2011-09-21 22:50:46  host: 66.154.119.163.static.quadranet.com

    Dobrze że mam 4G od Play.

  • 0

    31. ~  2011-09-22 09:05:43  host: 77-254-78-228.adsl.inetia.pl

    @13 - aleosochozi? Przecież to wychodzi z włąsnej praktyki... 2G Play - mieli mało kanałów, wykastrowali je jeszcze dla miejsca na transmisję danych = dramat. Raptem wczoraj, w żadnej metropolii a zwykłym mieście 100k miałem problem, że dzwonić pod 2G - na Play jak już cudem udało się zestawić połaczenie, to nic nie szło zrozumieć, w Plusie - nie wpuszcza. Sieć zajęta itd. Tutaj naprawdę nie potrzeba żadnych "informacji", a zwykłej praktyki...

  • 0

    32.  2011-09-22 09:14:30

    do 19. A kto zabrania mieć 2 kart sim np w orange i play?

  • 0

    33. ~  2011-09-22 09:25:02  host: 31.41.144.41

    @31. Ale nie jest tak wszędzie. Niektóre osoby mogą się z takimi przypadkami praktycznie nie spotykać. Przykładowo u mnie w miejscowości 50tyś. nie mam problemów. W tak dużych skupiskach użytkowników nie uruchamiają UMTS900. Ale faktycznie 25 kanałów GSM przy blisko 7mln klientów to może być czasami zbyt mała pojemność sieci szczególnie jak uwzględnimy, że w Play użytkownicy mogą bardzo dużo i tanio dzwonić, przykładowo dzięki stanowi darmowemu. Do tego podobno umowa z Plusem jest dość korzystna, ale zakłada wykorzystanie maksymalnie tylko pewnej części pojemności sieci tego operatora. Z tego względu dla możliwości dalszego rozwoju konkurencji należy się "modlić", aby jak najszybciej odbył się nowy przetarg na GSM1800 z preferencjami dla mniejszych operatorów z wykluczeniem spółek pana S-Ż ;).

Dodaj swoją opinię