Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jacek Kałłaur rezygnuje z zarządu TP

Jacek Kałłaur rezygnuje z zarządu TP

sirmark 31 Października 2009 00:25

0 0

Telekomunikacja Polska poinformowała, że Jacek Kałłaur zrezygnował z funkcji członka zarządu TP ds. zasobów ludzkich.

Mandat Kałłaura wygaśnie z końcem dnia poprzedzającego najbliższe posiedzenie Rady Nadzorczej TP. Termin najbliższego posiedzenia rady nie jest jeszcze znany.




Jacek Kałłaur ukończył studia wyższe na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, a następnie na Wydziale Zarządzania UW. Pracował m. in. w PHZ Polservice, w tym w latach 1987 - 1991 w biurze tej firmy w Algierii. Po powrocie do Polski podjął pracę w Coopers & Lybrand Management Consultants. W 1993 r. podjął pracę w firmie Kraft Foods Polska na stanowisku Dyrektora ds. Personalnych, Członka Zarządu. Do Zarządu TP dołączył 26. kwietnia 2005 roku, o czym pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: TP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 53
  • 0

    34. ~artur  2009-11-03 11:25:50  host: 212.160.172.70

    31 i 32... temat inwigilacji dotarł.. temat informatyków też i długo bym o nich mógł pisać po krótce jednak: 31 Ja też nie uznaję odp zbiorowej, zauważ że dopiero za jego kadencji usunięto ją z regulaminu premiowania? piszesz że ludzie z techniki zapieprzali zapieprzali też ludzie salonów sprzedaży zapieprzali ludzie z CRM.wysokość premi zawsze jest odgórnie regulowana bracie w każdej firmie a w wielu ich nie ma. Czy naprawdę w Twojej komórce pracują ludzie (wszyscy) którzy osiągają 120% wydajności!!! Najciekawsze jest to że to nie Dyrektorzy zostali "ukarani",ale kierownicy ciekawe dlaczego? ciekawe dlaczego Dyrektorzy nie przekazali informacji o założeniach rocznej oceny? ciekawe dlaczego Dyrektorzy w wielu przypadkach podpuścili swoich kierowników do oceny na najwyzszym poziomie? dla mnie to jest chore,gdybym był tym najlepszym w zespole i został oceniony na jednym poziomie z tym co mniej poświęca się pracy..to wtedy by było niesprawiedliwe.Prawda? Znam ludzi którym było źle w TP wzieli odprawy, a później chcieli wrócić:-)) ja też bym tak chciał. To chyba jest jasne że bierzesz szmal i idziesz na zewnątrz pozostawiasz miejsce pracy innym, a kogo mDyrektor wypuści to już inna sprawa. 32 - myślisz że inwigilacja to Jacka K pomysł ? czy myślisz że to on usiadł napisał i przedstawił organizacjom związkowym propozycje zapisów? gorących tematów jest bez liku i w tej i w innych firmach. Ja ma tylko nadzieję że po tym jak on odejdzie nie będzie gorzej,naprawdę mam taką nadzieję. Chcę żebyście mnie dobrze zrozumieli nie twierdzę że JK jest supermanem, ale odchodzi jeden z najlepszych ludzi firmy. Zamiast jego TP powinno pozbyć się menagerów których interesuje tylko i wyłącznie własny tyłek... Wy Panowie pewnie jesteście innego zdania. Jacek K odejdzie i dopiero będzie fajnie! będzie super hmm raczej nie. Uważam że z nim można by było jeszcze wiecej i szybciej zmienić. Jeżeli będziecie chcieli podyskutować na żywo to zapraszam. proszę o info.

  • 0

    35. ~tylkokiero  2009-11-03 12:30:01  host: 212.160.172.70

    A co byłoby gdybym nie dał ludziom 120%. Guzik byłby a nie podwyżki. Dla roboli przypada 50 PLN na łeb i to po kilku latach bez podwyżek. A prezesio dostał 30%. Jak mam motywować ludzi? Wy w warszawce myślicie, że prowincja to same głupole od czarnej roboty na chwałę swoich warszawkowych managerów?

  • 0

    36. ~GPO  2009-11-03 13:09:13  host: host-80-238-101-60.jmdi.pl

    ostatni z ekipy Jozefiaka - nie ma go co zalowac akurat bo rzadzil sie jak fornal b.nieprzyjemny w podejsciu i bojacy sie podejmowania decyzji - koniom lzej:-)

  • 0

    37. ~czlonek zarzadu  2009-11-03 15:08:22  host: bakerstreet.vodafone.se

    a czlonek zarzadu ma czas na takie glupoty? moim zdaniem nie, bo kto by sie opiekowal kochankami...

  • 0

    38. ~kogut  2009-11-03 15:45:45  host: 77.236.14.125

    Przeczytałem na forum billing24 z wiadomym rozszerzeniem pl, że całe IT w tepsie na wylocie.

  • 0

    39. ~lomi  2009-11-03 19:29:31  host: eml109.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja Wam powiem, że nie znam JK ale wiem, od swoich ludzi że nie był taki zły. Robie w sprzedaży CSA. Nie jestesmy sępami z pośredniej ale tak o nas mówia :/ Nasza praca jest ciężka i wiecie co ? Jak zostałem oceniony na 95% przy rocznej realizacji sprzedazy na 127% to się zaśmiałem dyrektorowi w twarz i powiedziałem, że nie podpisze - walczyłem trochę i sie udało. To jedno, ale miałem na swoja obronę mocne argumenty ^^ Teraz dokładniej co JK - u nas w sprzedaży nie dają dobrowolnych bo tracimy ETAT, którego nie mozna odtworzyć w zespole. Dzięki decyzja JK jednak część ludzi dostała zgodę na zasłużone odejście i nam udało się odtworzyć wakat, więc nie mogę powiedzieć czy JK był na 100% zły czy dobry.

  • 0

    40. ~abrakadabra  2009-11-03 21:01:18  host: 66-goc-25.acn.waw.pl

    PAP pisze (28.10.1009): TP spodziewa się pierwszej decyzji sądu w sprawie DPTG do końca 2009 roku Telekomunikacja Polska do końca 2009 roku spodziewa się decyzji Sądu Arbitrażowego w sprawie pierwszego okresu roszczenia DPTG wobec telekomu - podała spółka w raporcie kwartalnym. "Ocenia się, że decyzja Sądu dotycząca pierwszego okresu zapadnie w 2009 roku" - napisano. "Spółka zdecydowanie kwestionuje zarówno podstawę powyższego powództwa, jak i kwotę roszczenia DPTG. Spółka przedstawiła Sądowi odmienne od DPTG stanowisko oparte na treści i intencjach umowy. Zarząd dokonał właściwego, zdaniem zarządu, szacunku rezerwy na ryzyko związane z omawianym sporem, co zostało poparte opiniami zewnętrznych doradców prawnych i innych ekspertów. Nie ujawniono informacji o wysokości rezerwy, gdyż zdaniem zarządu spółki mogłoby to wpłynąć na rozstrzygnięcie toczącej się sprawy" - dodano. TP i DPTG spierają się od 2001 roku o interpretację umowy z 1991 roku, na mocy której DPTG wykonało i zainstalowało dla poprzednika TP przedsiębiorstwa Poczta Polska Telegraf i Telefon połączenie światłowodowe. Według kontraktu, część zapłaty będzie miała formę części dochodu ze światłowodu przez 15 lat od instalacji. Strony nie zgadzają się co do kalkulacji tego przychodu. W połowie 2008 roku Sąd Arbitrażowy postanowił rozdzielić roszczenie na dwa okresy i wydać w pierwszej kolejności rozstrzygnięcie co do określenia praw DPTG dla okresu od lutego 1994 roku do czerwca 2004 roku. Główna kwota roszczenia DPTG za ten okres wynosi około 370 mln euro, a odsetki od tej kwoty wynoszą, według kalkulacji DPTG, około 300 mln euro. Wcześniej łącznie DPTG domagało się za okres do 2007 roku 840 mln euro bez odsetek.

  • 0

    41. ~Hugo  2009-11-04 10:26:30  host: 212.160.172.70

    40. aleś przywalił jak Filip z konopii. O czym ty piszesz? A wracając do premii to naliczanie premii (przynajmniej u nas w operacjach czyli dawnym PKzK) miało błąd u podstawy czyli premia byłą zależna od podstawy wynagrodzenia i to już rodziło niesprawiedliwość bo jak ktoś miał miską płacę to mógł sobie łeb urwać i ze swiomi 120% wykonania i tak nie dostał więcej niż dużo lepiej zarabiający opierdzielacz (który miał wykonanie na poziomie 95%). Inna sprawa to to że wskaźniki sa z dupy wzięte i w dupie opracowane. źle określone źle mierzone i źle wyliczane. Tyle. Pzdr.

  • 0

    42. ~lolalola  2009-11-04 13:31:13  host: 212.160.172.70

    jasne... i myslicie, ze 95% to byla decyzja HR ?? chyba logiczne,ze jest to zwiazane z wynikami firmy i to nie HR decyduje a jedynie wdraża!

  • 0

    43. ~cz  2009-11-04 14:15:57  host: psyche.cst.tpsa.pl

    from ~artur jako jeden z nielicznych za QII i zadania za QIII zakładam sprawe w sądzie pracy i co ? i dostaje zawiadomienie o zamiarze likwidacji stanowiska...

  • 0

    44. ~totalnie obojętny  2009-11-04 18:57:01  host: 195.164.7.27

    Powodzenia na nowej drodze... i wyciągnięcia wniosków

  • 0

    45. ~andy  2009-11-04 20:07:51  host: duw80.neoplus.adsl.tpnet.pl

    panowie decyzje podejmuje Sarkozy z FT i Polska jest dla nich krajem kolonialnym (nie można zmienić natury kształtowanej przez stulecia). Firmami technicznymi rządzą księgowi więc znają się tylko na słupkach, reszta to kreatywne zarządzanie i opinie rzeszy darmozjadów tj. audytów

  • 0

    46. ~Anty&  2009-11-04 23:13:58  host: 89.72.52.157

    Jeśli chodzi o "awanturę premiową", to jej istotę stanowi zmuszanie kierowników do zmiany ocen za wykonanie zadań premiowych bez względu na faktyczne wyniki. Zamiast po prostu zmniejszyć fundusz premiowy, z czym większość zapewne bez szemrania by się pogodziła, zarząd w nieformalny sposób wkracza w kompetencje kierowników wbrew wszelkim zasadom, które wcześniej były ustalone i które nigdy nie zostały odwołane.

  • 0

    47. ~kałabuc  2009-11-05 08:36:18  host: 212.160.172.70

    Info skierowane na ręce "~artura": na tym forum nie przeczytałem bardziej kretyńskich wypowiedzi od twoich, to wstyd ze taką dużą firmą zarzadzają tacy idioci jak np twój "idol" jacek, wiem cos na temat jego "zasług", a ty byc może nawet jakąś flaszke z nim wypiłes i znasz go dobrze z tej strony - natomiast na temat jego kwalifikacji menedżerskich lepiej sie nie wypowiadaj, to zwykłe zero .... odszedł i bardzo dobrze - następny po nim pewnie gorszy nie będzie, bo w aktualnych realiach może co najwyzej nastąpić "odbicie od dna" ..... obserwator

  • 0

    48. ~była tepsiara  2009-11-05 13:16:11  host: atf204.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Artuś co ty wiesz o JK. Może to Twój kumpel od pogaduszek ale nie masz pojęcia ile szkód wyrządził ludziom z TP(?)Też broniłabym swoich kumpli ale nie masz do czynienia z idiotami więc nie wciskaj nam tu głodnych kawałków o tym co to dla tp zrobił pan JK- chyba pomógł wykończyć masę ludzi, zgnoić nas i nasze Rodziny. Wiem że następny nie będzie lepszy tylko jeszcze gorszy ale nie znoszę lizodupstwa a ty reprezentujesz właśnie grupę lizodupów. "Łubu dubu, łubu dubu niech żyje nam prezes naszego klubu" wiesz z czego pochodzą te słowa ? Jakuby pisane na zamówienie do ciebie

  • 0

    49. ~mahakkuna  2009-11-09 02:03:49  host: public-gprs81009.centertel.pl

    Alleluja!!!!!!!!!!!! Nareszcie!!!!!!! Niech jeszcze wywalą "Ostrą Marychę", "Kowala Jacentego", "Chmiela"... i jeszcze parę gniotów z HR... A Kał, niech go diabli...

  • 0

    50. ~  2009-11-17 19:49:54  host: public-gprs124336.centertel.pl

    On nie był ostatnim z ekipy Józefiaka. Na stołku w Centertelu ciągle siedzi Zbigniew Krzysztoń. Leser jakich mało. Wyznaje 1 tylko zasadę RWD - ratuj własną dupę. Każdego zniszczy byle mieć kasę. Kał zresztą też taki był. A z pampersem prawda. I cham jakich mało.

  • 0

    51. ~wit  2009-11-18 01:12:43  host: public-gprs88718.centertel.pl

    Zarobki zarządu TP: Witucki 2.9 mln, Kałłaur 1.9 mln, Shearer 1.6 mln rocznie. Biedy miał nie będzie...

  • 0

    52. ~STARY  2009-12-01 20:19:08  host: ip-94-42-60-105.multimo.pl

    I znowu zwolnionka maszyna przyspiesza 25oo ludzi na bruk fajnie!

  • 0

    53. ~James Bond  2010-02-04 14:50:55  host: public-gprs69250.centertel.pl

    Poznałem osobiście J.Kałłaura (miałem okazję z nim parę razy dyskutować). Jak miał interes i zależało mu na poparciu to wchodził do dup... aż wazelina się dymiła. A jak kogoś nie potrzebował to był z niego kawał chama i gościa któremu się wydawalo, że wszysko może i jest pępkiem świata. Dostawał szału jak ktoś do niego mowił Dyrektorze... zaraz się wkurzał i darł pyska - ja jestem Prezesem. Straszny kmiot. Miał niektórych dobrych ludzi (niektórych) i kupę dupowałzów bardzo lubił się otaczać takimi np. Leszek Czołba. W sumie dobrze, że go już nie ma i mam nadzieję, że nie prędko będzie mógł znaleźć pracę.