Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jabłka i trzech gwiazd waśni ciąg dalszy - miliardowe odszkodowania

Jabłka i trzech gwiazd waśni ciąg dalszy - miliardowe odszkodowania

LuiN 26 Lipca 2012 15:46

0 0

Koncern Apple twierdzi, że Samsung oczekuje od niego znacznie większych opłat patentowych niż od innych firm. Sam zaś liczy, że za złamane przez Samsunga patenty dostanie 2,5 mld dolarów odszkodowania. Zdaniem Samsunga, koreańska firma nie łamie norm branżowych, a Apple nie mógł sprzedać nawet jednego telefonu bez kradzieży jego technologii.

Z tygodnia na tydzień nasila się patentowa wojna między koncernami Apple i Samsung (z koreańskiego trzy gwiazdy). W kolejnym już powództwie Apple oczekuje 2,525 mld dolarów odszkodowania od Samsunga. 2 mld dolarów z tej kwoty dotyczą produktów Samsunga, które trafiły na rynek, a łamią przy okazji prawa patentowe Apple'a.

Kolejne 0,5 mld dolarów to odszkodowanie na poczet utraconych przez Apple'a zysków. Jak twierdzi Apple, Samsung świadomie łamał i dalej łamie patenty firmy, przez co poszczególne składowe kwoty roszczenia mogą zwiększyć się nawet trzykrotnie.




Przygotowując się do wojny w kalifornijskim San Jose, Samsung jasno pokazuje, że Apple'a się nie boi. W materiałach opublikowanych przez The Wall Street Journal przeczytać można, że koreańska firma pracuje nad rozwojem technologii mobilnych od 1991 roku i pierwszy iPhone nie mógł trafić do sprzedaży bez korzystania z opatentowanych przez Samsunga technologii.

W przeciwieństwie do obrazu jaki rozrysowuje Apple w mediach, Samsung podkreśla też, że Apple przyznał w dokumentach wewnętrznych, że jego siłą jest nie tyle tworzenie nowych technologii, co ich skuteczna komercjalizacja.

No a przecież nie bez powodu Apple płaci obecnie Samsungowi 2,4% zysków z każdego sprzedanego iPhone'a, na poczet należących do Koreańczyków patentów. Również i kwestia za wysokich zdaniem Apple'a opłat patentowych pobieranych przez Samsunga będzie tematem rozpoczynającego się 30. lipca w San Jose posiedzenia sądu federalnego.

Źródło tekstu: WSJ, Reuters, BGR, wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | patent | samsung

w sumie: 27
  • 1

    8.  2012-07-26 18:25:03

    @7 Jaki wyjątek? Co ty bredzisz? Ja wiem, że tobie się wydaje, że jesteś cwany: "hahaha.... udaje trolla a oni to łykają, wcale takim idiotą na jakiego się kreuje nie jestem" ale właśnie takie coś to zwykły trolling.

  • 1

    9. ~paranoja  2012-07-26 19:06:35  host: host-n2-75-8.telpol.net.pl

    A jak ma wyglądać np. tablet ? Ma być trójkątny ? Wiadomo ze musi wyglądać mniej więcej każdy tak samo, różnic się może detalami, parametrami czy systemem operacyjnym i ostatnimi dwoma kierują się kupujący, co to kogo obchodzi do czego jest podobne, ma działać ...

  • 2

    10. ~toja  2012-07-26 19:10:58  host: V32-04.opera-mini.net

    Trol - ten największy już gryzie kwiatki. Swe życie poświęcił niszczeniu Androida ;) Jednak jego armia żyje na świecie

  • -3

    11.  2012-07-26 19:12:46

    @9 Obchodzi producenta. Jak ktos wymyslil i opatentowal to ma prawo o to walczyc. Nieskonczona historia z tlumaczeniem prawa... Tak po prostu jest, takie jest prawo, pogodz sie z tym i nie troluj wiecej w temacie patentow i Apple. W USA to dziala, a EU kazdy ma w d... bo jestesmy rynkiem schodzacym. Azja to teraz cel i tam sie walczy np z takim Proview o patent na iPada.

  • 1

    12.  2012-07-26 19:30:32

    @11 opatentował? Tak. Wymyślił? Chyba sobie jaja robisz... Odnieś się do tego co vonski napisał.

  • 1

    13. ~crank1985  2012-07-26 20:28:34  host: 150.254.106.98

    @11 W Europie Apple g***o może, b jest wymóg innowacyjności, a w USA możesz opatentować podcieranie d**y prawą ręką i patent dostaniesz. P.S. Chyba złożę patent na logo stworzone z krzywych wypukłych i wklęsłych :)

  • 2

    14. ~  2012-07-26 20:28:58  host: hnn158.internetdsl.tpnet.pl

    applefan. jakos niedawno przeczytalem Twój post o tym iż nie będziesz się już wypowiadać na telepolis. Łamiesz zasady! Wiesz po czym poznaję się prawdziwego faceta? że dotrzymuje słowa :) (naprawdę niektórych nie obchodzi to czy to apple czy samsung , nokia czy nie wiem comodore, chcą mieć nowość na rynku, z najlepszymi parametrami, a Ty żyj sobie w swoim apple i technologią godną ( w tym momencie ) praktycznie prehistorii. Pozdrawiam :)

  • 0

    15. ~joozef  2012-07-26 23:02:41  host: 87-205-67-114.adsl.inetia.pl

    @ applefan_ jak sie czujesz z tym że kupując iphona dofinansowałeś samsunga?

  • 0

    16.  2012-07-26 23:12:54

    Generalnie mnie to nie obchodzi dopoki na tym zarabiam. Long live Apple!

  • 0

    17. ~mnc  2012-07-27 02:05:19  host: 95.149.114.55

    a cisco siedzi cicho i czeka. az w koncu im sie przypomni ze nazwa 'ios' (internetwork operating system) nalezy do nich. to bedzie dopiero ciekawie.

  • 0

    18.  2012-07-27 07:44:43

    applefan - mocno w dzieciństwie komety napierdal...ły ci po oczach?

  • 0

    19. ~swaswa  2012-07-27 12:09:42  host: 85-222-42-182.home.aster.pl

    waewae

  • 0

    20. ~emlk  2012-07-27 12:10:10  host: 85-222-42-182.home.aster.pl

    http://pokazywarka.pl/xo0x0r/ Apple opatentowało „otwierane” laptopy. Kolejny absurd patentowy

  • 0

    21. ~emlk  2012-07-27 12:10:43  host: 85-222-42-182.home.aster.pl

    Apple opatentowało „otwierane” laptopy. Kolejny absurd patentowy http://pokazywarka.pl/xo0x0r/

  • 0

    22. ~  2012-07-27 12:55:48  host: z18-09.opera-mini.net

    @3 nie, protekcjonizm :-)

  • 0

    23. ~  2012-07-27 20:32:55  host: z31-13.opera-mini.net

    appletroll pewnie kupiłby gó*no w pudełku za 2tys. gdyby sprzedawał je apple. (tak swoją drogą to to zabawne jak próbuje udowodnić wyższość zatwardzenia od sraczki)

  • 0

    24. ~  2012-07-27 20:34:09  host: z31-13.opera-mini.net

    zatwardzenie i sraczka to metafora do apple i reszty świata

  • 0

    25.  2012-07-27 20:39:14

    Niby apple z samsungiem się nie lubią, a jednak samsung produkuje dla apple podzespoły.. I są szczęśliwi. Gdzie jest haczyk..?

  • 0

    26. ~Abdullah  2012-07-28 01:15:58  host: gqp42.internetdsl.tpnet.pl

    @25 możliwości produkcyjne na podzespoły samsunga są większe aniżeli popyt na smartki albo inne produkty finalne. A skoro ma nadprodukcje to dlaczego ma nie zarabiać na takim nieudaczniku jak apple dodatkowe pieniążki. czasami produkcja i sprzedaż substratów przynosi większe zyski. w większości są to podzespoły które samsung już kilka miesięcy temu miał w swojej ofercie czyli jak sprzeda je dla apple nie stworzy tym samym dla siebie zagrożenia ;D To jest haczyk że nie ma Haczyka :D

  • 0

    27. ~  2012-07-28 20:08:36  host: z59-14.opera-mini.net

    A glowni szefowie apple'a i samsunga siedza przy flaszeczce i popijaja sobie razem wodeczke i mowia: 'ty mi wytoczysz jakis proces pozniej ja tobie cos sprzedam,a ludzie beda to lykac i beda gadac. Bo nie wazne jak gadaja... Byle gadali a pieniazki beda wplywac'

Dodaj swoją opinię