Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jabczyński: zaskakująca wypowiedź wicepremiera Piechocińskiego

Jabczyński: zaskakująca wypowiedź wicepremiera Piechocińskiego

WitekT 14 Marca 2013 13:44

2 7

Telekomunikacja Polska jest spółką giełdową, która szczegółowo raportuje swoje wyniki finansowe. Wszystkie transakcje z podmiotami powiązanymi, w tym z Grupą France Telekom są ujawniane w naszym sprawozdaniu finansowym - powiedział TELEPOLIS.PL Wojciech Jabczyński, rzecznik telekomu, w odpowiedzi na opublikowaną dzisiaj wypowiedź wicepremiera Janusza Piechocińskiego.

Zobacz: Orange Polska pod lupą resortów gospodarki i finansów [wideo].

Poprawność i rzetelność prezentowanych danych finansowych potwierdza opinia wydana przez niezależnego biegłego rewidenta. Jesteśmy w pełni transparentni i spełniamy wszystkie wymogi w zakresie informacji, jakości relacji inwestorskich oraz ładu korporacyjnego. Dlatego wymienianie nas przez wicepremiera Janusza Piechocińskiego w kontekście kontrolowania transferów pieniędzy z Polski do spółek-matek jest zaskakujące - powiedział Jabczyński.




Słabsze od oczekiwanych przez rynek notowania giełdowe wynikają, jak mówi rzecznik, z aktualnej sytuacji rynkowej. Rynek telekomunikacyjny w Polsce przechodzi okres wojen cenowych i obniżek hurtowych stawek MTR, co ma bezpośredni wpływ na wyniki wszystkich operatorów. Słabszy czas dla telekomów nie jest tylko polską specyfiką.

Trudny okres przeżywają najwięksi operatorzy telekomunikacyjni w Europie. Telefonica, TeliaSonera, Telecom Italia, Telekom Austria i Swisscom obniżyły swoje prognozy finansowe za 2012 rok oraz ograniczają wypłatę dywidendy. KPN i Telekom Austria wręcz praktycznie zrezygnowały z przyznania akcjonariuszom dywidendy - dodaje Jabczyński.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: orange | wojciech jabczyński

w sumie: 30
  • 0

    13.  2013-03-14 16:49:16

    No to Panie Jabczyński, też Pana zaskoczę. Jako wasz klient od 1995 roku, czekam na wygaśnięcie umowy Neostrady i rezygnuję ostatecznie z telefonu stacjonarnego i dostępu do sieci za waszym pośrednictwem. Mam dość użerania się z waszą niemocą i brakiem jakichkolwiek chęci na wymianę wiekowej infry, celem osiągnięcia deklarowanych prędkości dostępu do internetu. Wiem, że ta stówa, którą płacę miesięcznie za byle co, które otrzymuję w zamian, to nic w skali firmy, ale przynajmniej w ten sposób dam zarobić temu, kto traktuje mnie poważnie. Widocznie macie się za dobrze, skoro nie zależy wam na lojalnych, zawsze terminowo opłacających rachunki, klientach.

  • 0

    14. ~  2013-03-14 16:59:32  host: host-89-230-79-248.rzeszow.mm.pl

    Spada MTR? no i co z tego jak ceny dalej są po 75 groszy do Plej .. hahaha o czym on gada?????

  • 0

    15.  2013-03-14 17:12:45

    No to wiemy dlaczego teraz cały zarząd Orange zarabia rocznie ponad 12 milionów złotych a pracownik na punkcie najniższą krajową 1600 zł brutto, potem liczą sobie średnią krajową

  • 0

    16.  2013-03-14 18:27:21

    Biegły rewident... tacy sami jak z USA, tyle ich kontrole były warte, jakie oceny były wystawiane firmom-późniejszym bankrutom ? :>

  • 0

    17.  2013-03-14 18:30:50

    pacman: po słynnej aferze Enronu powstała ustawa Sarbanes?Oxley (od nazwiska senatora i członka izby reprezentantów), która określała co i w jaki sposób ma być zapisywane w księgach firmy notowanej na giełdzie. Stało się szybko światowym standardem, ZTCP TP też wdrożyła te zasady.

  • 0

    18.  2013-03-14 18:39:17

    Witku a czy firmy były audytowane SOXem ? Czy dalej same siebie audytowały ?

  • 0

    19. ~pixel  2013-03-14 18:41:07  host: 178-37-168-133.adsl.inetia.pl

    Widzę, że dobra passa ex-monopolu się kończy. Rząd nie ma kasy, więc wszelkie, nawet drobne, przewinienia płazem nie przejdą! A to narzekanie na MTR w przypadku dojenia klientów dzwoniących do PLAY to lekkie przegięcie!

  • 0

    20.  2013-03-14 18:55:26

    sumix: a tu mnie zastrzeliłeś pytaniem, bo nie wiem. :-) Pamiętam po prostu, że przed ładnymi paroma laty ludzie siedzieli nad procedurami i to wszystko wdrażali - ale, że to finansowe zagadnienie, a nie techniczno-telekomunikacyjne, to tematu nie ciągnąłem.

  • 0

    21.  2013-03-14 19:32:19

    Procedury procedurami ale w SOXie najistotniejsze jest to, żeby audytowany nie miał jakichkolwiek powiązań z audytorem. Czyli firma podpisuje umowe z niezależną firmą zewnętrzną, która trzepie procesy, dokumentacje, finanse itd.

  • 0

    22.  2013-03-14 19:39:28

    Witku - SOX jest jak najbardziej techniczny. Wpada zewnętrzny audytor i trzepie na przykład po ISO 9000, 20000, 27000. Zdaje raport wraz z "findings and observations"

  • 0

    23.  2013-03-14 19:39:57

    sumix: audytuje ich Deloitte - tak przynajmniej można wywnioskować z ostatnich raportów kwartalnych...

  • 0

    24.  2013-03-14 19:45:43

    Deloitte - hamerykańce. Ciekawe jaki był zakres SOXa. Mnie tam finanse też nie interesują, ale część techniczna już tak.

  • 0

    25.  2013-03-14 19:53:02

    8, bzdury piszesz. Za bezzasadnie wysoką "opłatę za utrzymanie łącza" TP została nawet ukarana...

  • 0

    27. ~Zbyszek  2013-03-14 23:03:43  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    @25: za bezzasadnie wysoką? Jesteś pewien?

  • 0

    28. ~  2013-03-14 23:14:17  host: V32-15.opera-mini.net

    miałem kiedyś O na kartę ale szybko się przekonałem co to za sieć,poszedłem do Plus-a bo PLAY-a jeszcze wtedy nie było i chwale Plus-a do dziś bo to sieć,która działa bardzo dobrze,dużo lepsza od O,PLAY ma najlepsze i najnowsze oferty,jest w czym wybierać,zazdrośnikom którzy mogą pisać,że człowiek zadowolony z PLAY,Plus to trol,pracownik sieci,ciekawy raczej nie będę odpowiadać,liczę na to,że czytający to ludzie myślący i że umieją ocenić tych troli które zwykle piszą coś w stylu,że tylko z O ludzie mogą być zadowoleni,do tych,którzy siedzą w O i chcą zmienić sieć - zmieniajcie,inne sieci nie gryzą i są nawet lepsze.

  • 0

    29. ~  2013-03-14 23:23:33  host: V32-15.opera-mini.net

    Jabczyński mówił o obniżce MTR a o tym,że O zarabia więcej bo płaci mniej za połączenia do PLAY to już nie wspomniał ? o tym,że Idea długo miała wyższe MTR też nie wspomniał ? nie umieją zrobić dobrej oferty,może źle inwestują i winny jest rynek czyli klienci. świństwo i tyle.

  • 1

    30. ~  2013-03-15 08:52:19  host: public727752.centertel.pl

    @13 umowa na net kolego sama Ci nie wygaśnie. przedłuży Ci się na kolejne pół roku i tak w kółko :-) więc czekaj sobie czekaj

  • 0

    32. ~...  2013-03-15 11:22:49  host: 77-253-0-39.adsl.inetia.pl

    @WitekT nie bądź że naiwny. Te procedury są tylko po to aby dalej można było kręcic te same lody ale nie narażając tych na stołkach i u koryta - bo to tylko o tych ostatnich chodzi. Co się zmieniło w przypadku giełdy, a właściwie spekulacji? Nic się nie zmieniło.

  • 0

    33. ~Piotrek  2013-03-15 12:27:26  host: 37.30.233.128.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    W całej tej wielkiej beznadziejności.......... ciągle dążymy Q jakoci :P - hymn Orange Polska na najbliższe kilka lat tylko jak się czyta o bałych lamach najmniej zainwestowało Orange jak się czyta o jakości usług najwięcej jest narzekających na Orange

  • 0

    34. ~  2013-03-15 16:09:44  host: host-89-230-79-248.rzeszow.mm.pl

    połowa marca... jaka piękna oferta Smart.... hahahah

Dodaj swoją opinię