Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jabczyński: PR-owa hucpa Polkomtela

Jabczyński: PR-owa hucpa Polkomtela

WitekT 10 Lutego 2014 17:05

11 15

Dziś po raz kolejny Polkomtel postanowił przypomnieć, jak rzekomo bardzo jest dyskryminowany na rynku. Do mediów rozesłał dramatycznie brzmiący komunikat na trzy strony, że państwo utraciło kontrolę nad przydziałem częstotliwości - pisze na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange.

 

Zobacz: Polkomtel domaga się działań organów państwa ws. aukcji.

Że interes Skarbu Państwa i wszystkich Polaków jest zagrożony (sic!). A wszystko to po ostatnich wydarzeniach związanych z aukcją. Jako PR-owiec doceniam pracę włożoną w komunikat i odwagę w rzucaniu mocnych oskarżeń, ale absolutnie nie mamy chęci uczestniczyć w tej PR-owej hucpie - pisze Jabczyński.

Jak dodaje, aukcja to zbyt poważna sprawa, a sytuacja wymaga zachowania powagi i zdrowego rozsądku, a nie medialnego dęcia w trąby bez żadnego opamiętania. Działania podjęte przez Polkomtel określa jako chęć wpłynięcia na proces rozdysponowania częstotliwości.




Można się tylko domyślać, że prawdziwym celem działań grupy Zygmunta Solorza-Żaka jest opóźnienie procesu przydziału nowych częstotliwości pod LTE, ponieważ sama posiada ich najwięcej. Im dłużej ma tę przewagę, tym więcej może zarobić. Aukcja nie leży w interesie Polkomtela, ale leży w interesie wszystkich klientów, innych operatorów i budżetu państwa - pisze rzecznik.

Jabczyński obawia się, że Polkomtel jest w stanie zrobić absolutnie wszystko by osiągnąć swój cel, nawet strasząc przez media wymyślonym spiskiem UKE i zagranicznych T-Mobile i Orange, wymierzonym w Polskę.

I polskiego Polkomtela, którego formalnym właścicielem jest szwedzka firma Eileme4 AB. Ale czy przy tej skali demagogii ma to jakiekolwiek znaczenie? - pyta retorycznie rzecznik.

W sporze o aukcję częstotliwości popieram argumenty:

Orange
48.72%
Polkomtela
31.28%
Obie strony mają swoje racje
11.06%
Trudno powiedzieć
8.94%

Wszystkich głosujących: 470



Źródło tekstu: blog.orange.pl     

Dodaj do:

Tagi: aukcja | orange | polkomtel | uke | wojciech jabczyński

w sumie: 32
  • 0

    16. ~Ukasz  2014-02-10 18:15:16  host: 178.181.118.169.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Zygmusiowi odbija na stare lata

  • -1

    17. ~Lisa  2014-02-10 18:16:15  host: 178.213.167.6

    @2 Wszystkie pieniazki ktore mogly by zostac w polsce z podatkow laduja zagranica :) Od zawsze powtarzam ze warto wspierac male rodzime przedsiebiorstwa, a nie wielkich gigantow ktorzy w glebokim powazaniu maja klienta.

  • 1

    19. ~  2014-02-10 18:22:51  host: 193.109.199.38

    No i bardzo dobrze, sprawa jeszcze bardziej nabierze rozgłosu i większa liczba osób włączy się do dyskusji na temat absurdu tej aukcji. Mam nadzieje że niedługo o tym będą mówić w głównych wiadomościach w tv. :)

  • 0

    20. ~mirekb  2014-02-10 19:50:40  host: 46.205.139.10.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    najlepiej reklamowac lte nie majac zadnego pasma do swiadczenia uslugi ;-) ale na serio.od dawna wiadomo ze jak najpozniejsze rozdanie 800 zmniejsza konkurencję.orange gdyby zgarnal 3 bloki bylby ostry z tm na 1800.play sie gdzies przypnie..mnie ciekawi dlaczego w play z orange wyrzuca notorycznie a w tm siedzi jak na polkomtelu ;-)malo swojego pasma sie mści.samo tm mowi ze orange skorzystalo wiecej niz tm.taandem orange/tm jednak jest silniejszy niz pierwotnie zakładano

  • 1

    21.  2014-02-10 19:57:46

    Lisa - czyli Ty masz wRodzinie albo W naszej Rodzinie telefon rozumiem?

  • 0

    22. ~z  2014-02-10 20:00:54  host: 193-22-83-106.komster.pl

    nic ując nic dodać

  • 1

    23.  2014-02-10 20:19:54

    Największą hucpą jest Neostrada do 10 Mbit/s, niedziałający internet w ostatniej promocji za 3 zł, " czerwone lampki " na rzekomo przeciążonych BTSach i wysyłanie elektronicznych faktur bez zgody klientów, Panie Jabczyński. A Polkomtel ? Cóż, każdy broni jak może swojej uprzywilejowanej pozycji. Czyżby Centuś byłby lepszy na miejscu Polko? Nie sądzę.

  • 0

    24.  2014-02-10 20:29:10

    @20 Piszesz same farmazony. Naczytałeś się bzdur lub powtarzasz bzdury zasłyszane przy piwku z ziomalami.

  • 0

    25. ~Lisa  2014-02-10 20:59:17  host: 178.213.167.6

    @21 Nie w rodzinie tylko w plusie i widze jak to ich lte "dziala" swoja droga wielka wojna o te czestotliwosci a przeciez orange od dawna ma cdma i jakos swiata nie zwojowalo :) a ludzie maja to pomontowane tam gdzie diabel mowi dobranoc.

  • 0

    26. ~mój  2014-02-10 21:38:52  host: 77-254-144-107.adsl.inetia.pl

    u Jabczyński zabrał głos, dawno tego nie robił, sądziłem że wyleciał z roboty....

  • 0

    27. ~Zdychsław Mogiła  2014-02-10 21:46:45  host: 178-37-43-115.adsl.inetia.pl

    Popieram pana Jabłczyńskiego z całego serca! Monopol może być ino jeden i basta!

  • -1

    28. ~Rafaello  2014-02-10 22:27:09  host: host-89-229-78-100.szczecin.mm.pl

    Dobrze, że UKE nie dał się nabrać na te wywody Polkomtela!

  • 0

    29. ~kolo  2014-02-10 23:47:29  host: 5.172.248.21

    Jasne... Wszyscy jakby zapomnieli jak PTC zaskarżyło przetarg na 1800 aby tylko Grupa ZSŻ nie odpaliła LTE... Teraz Polkomtel robi to samo :) A faktem jest, że Networks użycza sobie na wzajem częstotliwości podobnie jak Polkomtel i spółki, z tym, że mają odrębnych właścicieli i dzięki temu UKE może im naskoczyć :)

  • -1

    30. ~@28  2014-02-10 23:51:13  host: 5.172.248.21

    Pewnie, najlepiej jak na rynku zostanie tylko Networks ... Wtedy wszyscy będą bardzo zadowoleni. Klienci będą płacić grosze za abonament, gigabajty danych będą rozdawać za darmo a wszystkie zyski ze sprzedaży pozostaną w naszym pięknym kraju po prostu istna sielanka :)

  • -1

    31. ~  2014-02-11 03:46:50  host: n15-07-05.opera-mini.net

    Jabczuś daj sobie spokój,ty jak coś napiszesz to tylko do śmieci się to nadaje

  • -1

    32.  2014-02-11 07:16:02

    Jabłko w pełnej krasie. Bo przecież Porencz i Demobil nie wspolpracuja. Zupelnie tez nie dziela pasma. Calkowicie tez nie buduja LTE1800. Zenujacy lobbing, ktorego skutki odczuje konsument, placac za LTE jak za zboze zgodnie z oczekiwaniami francuskich udzialowcow.

  • 0

    33.  2014-02-11 08:02:49

    Lisa - w Plusie? To nie czytasz co ludzie piszą (a jak piszą to znaczy, że wiedzą) - ani to polski kapitał ani w Polsce płacone podatki? No i podstawa - ani to małe przedsiębiorstwo?

  • 0

    34.  2014-02-11 08:23:02

    miłośnikom porenczy polecam http://supermarket.blox.pl/2014/02/Jak-Orange-obiecalo-cos-klien towi-a-pozniej.html

  • 0

    35.  2014-02-11 10:23:43

    @34 Ojej ale informacja. W każdej sieci tak jest tylko ludzie nei czytaja co podpisują. Wielkie halo.

  • 0

    36.  2014-02-11 12:16:30

    Halset - nie wiem ile w tym prawdy i czy teściowa dobrze zrozumiała - sądzę, ze tak, bo nawet nie wiedziała, ze od tego roku ma stacjonarny w Orange a nie w Tepsie ;-) Dzwonił do niej gość, który chciał "wlepić" jej określoną taryfę - wiedział jaką ma obecnie (!) a kiedy nauczona doświadczeniem powiedziała, ze nie jest zainteresowana, miał jej odpowiedzieć, zę wyśle do niej komornika, który odzyska pieniądze które on stracił na rozmowę z nią ;-) Powiem szczerze, że podobny tekst sam usłyszałem od jakiejś durnej baby, która do mnie dzwoniła z ofertą od jakiegoś stacjonarnego operatora (na pewno nie przedstawiła się jednoznacznie i nie pamiętałem skąd dzwoniła)... Tyle, że u mnie chodziło o jakieś rzekomo nie opłacone faktury.

Dodaj swoją opinię