Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jabczyński: Podzielone częstotliwości za dużą kasę

Jabczyński: Podzielone częstotliwości za dużą kasę

LuiN 13 Lutego 2013 13:01

4 8

Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange Polska, skomentował ogłoszone dziś przez UKE wyniki przetargu na pięć bloków 5 MHz w paśmie 1800 MHz.

Nie jestem zaskoczony wynikami, a teraz najbardziej ciekawi mnie, czy Play wyłoży zadeklarowane pół miliarda zł za wszystkie trzy bloki, a T-Mobile drugie pół miliarda za dwa - pisze Jabczyński na swoim blogu.

Jednocześnie rzecznik zapewnia, że chociaż Orange nie otrzymało nic, to i tak złoży pięć wniosków o rezerwację poszczególnych bloków. Umożliwia to ewentualne uzyskanie rezerwacji w przypadku, gdyby inna firma, wyłoniona w przetargu nie złożyła wniosku albo nie wpłaciła zadeklarowanej kwoty.

Szanse na "wygraną mimo przegranej" są duże, bo oferta Centertelu jest pierwszą w kolejce, która nie została wybrana. Jeśli jeden z konkurentów "przeszarżował się", prawo do bloku 5 MHz ma najpierw Centertel.




Jeden blok częstotliwości 1800 MHz przydałby się nam, by poprawić zasięg, ale zarazem nie jest absolutnie niezbędny. Strategiczne dopiero wykorzystanie optymalnej kombinacji zasobów częstotliwości z zakresów 800 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 2100 MHz i 2600 MHz, idealnie służy do rozwoju szybkiego dostępu do Internetu w technologiach UMTS oraz w przyszłości LTE - dodaje Wojciech Jabczyński.

Aktualnym celem Orange jest dalszy rozwój zasięgu HSPA+ DC umożliwiający świadczenie usług o przepływności do 42 Mb/s, kontynuowanie prac NetWorks!, a pod koniec tego uzyskanie na aukcji częstotliwości z zakresu 800 MHz i 2600 MHz.

Zobacz: Znamy zwycięzców przetargu na 1800 MHz!

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:

Tagi: 1800 mhz | centertel | uke

w sumie: 25
  • 1

    8. ~  2013-02-13 13:33:26  host: 89-71-52-196.dynamic.chello.pl

    W tej wiadomości nie ma całego tekstu! Brakuje np "Nasz cel na teraz to dalszy rozwój zasięgu HSPA+ DC umożliwiający świadczenie usług o przepływności do 42 Mb/s, kontynuowanie prac NetWorks!, a pod koniec tego uzyskanie na aukcji częstotliwości z zakresu 800 MHz i 2600 MHz - podkreśla Rzecznik Orange Polska." Itd

  • 0

    9.  2013-02-13 13:37:11

    @2 i co z tego ze buduja? co w przypadku jak sie jednak nie dogadaja i za rok stwierdza, ze jednak "to nie to"? tu nie ma sentymentow. trzeba brac wszystko co mozna i nie patrzec na innych. orange mialo przeciez taka sama pozycje startu jak PTC. jakby nie poskapili (a maja z czego inwestowac) to by oni byly tym wygranym.

  • 3

    10. ~mirekb  2013-02-13 13:45:03  host: 37.30.254.253.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    z urlopu juz wrocil??dziwne ze wczorajszych wynikow pracodawcy nie skomentował..centek z ptc juz zawsze sie beda dogadywac choc ten 1 niewiele robi,pomijajac maxymalny marketing,ktory de facrto nic nie daje..licza na p4 ze nie łykna wszystkich bloków.kto wie-mieli razem startowac po czestotliwosci lte 2,6 wiec moze po cichu sie uda?

  • -2

    12.  2013-02-13 14:10:47

    Trudno byłoby nie przyznać mu racji ;-)

  • 2

    13. ~  2013-02-13 14:12:32  host: lh16893.voxility.net

    orange i ich rzecznik nie potrafi konkursu na swoim blogu poprawnie zorganizować a chcieli brać się za pasmo 1800. teraz może zajmą się neostradą bo kuleje a tak pewnie liczyli na poprawę jakości internetu przez wykorzystanie pasma.

  • 3

    14. ~  2013-02-13 14:20:00  host: lh16893.voxility.net

    przydałby się jeszcze komentarz rzecznika na temat wypowiedzi Wituckiego na temat stawek do play

  • 3

    15. ~  2013-02-13 14:24:05  host: lh16893.voxility.net

    wlasnie bylem na blogu Orange. tam w tym temacie o przetargu nie ma dyskusji o częstotliwościach. tam jest dyskusja na temat słów wituckiego i kiedy stawki do play bedą normalne.

  • -2

    16.  2013-02-13 14:36:44

    @11 Piękny poziom "chłopie" prezentujesz.. pomyśl dwa razy zanim coś napiszesz. Nie oceniaj ludzi, których nie znasz. Wojtek to bardzo fajny gość, a sposób wypowiedzi wynika z stanowiska jakie zajmuje.. pamiętaj, że prywatnie może miec zupełnie inne zdanie... ;)

  • 1

    17. ~  2013-02-13 15:09:25  host: proxy62.messagelabs.net

    Was biedaki z Orange z Wituckim na czele nie stać na taką dużą kasę, hehe

  • 0

    18.  2013-02-13 15:13:22

    Czytając te rewelacje naszła mnie taka refleksja, że bardzo trudno rzecznikowi skomentować sytuację na giełdzie czy tracenie klientów telefonii stacjonarnej Orange a często i z łatwością przychodzi mu komentowanie tego co dotyczy Play. Takiej ochoty rzecznik Jabczyński nie wykazuje jednocześnie w przypadku dwóch pozostałych operatorów czyli T-Mobile i Plusa...

  • 0

    19. ~PZ  2013-02-13 15:24:37  host: ip-78-30-102-192.free.aero2.net.pl

    Nie wiem co tak po biednym rzeczniku jeździcie. Pewnie po połączeniu z Centkiem wyleci z roboty. W tp już nikt nie myśli o przetargach, klientach i innych takich tylko o tym czy zachowa posadę.

  • 1

    21. ~as  2013-02-13 16:34:31  host: v58-10.opera-mini.net

    m.lublin.gazeta.pl/lublin/1,106513,13362730,_MUTE__i_mozna_klien towi_nawrzucac__czyli_zycie_na.html?utm_source=m.gazeta.pl&u tm_medium=testbox&utm_campaign=maintopic

  • -1

    22. ~  2013-02-13 17:29:52  host: v13-12.opera-mini.net

    mam alergie na Orange Jabczyński Witucki a psik.

  • -1

    23. ~  2013-02-13 17:59:20  host: 89-73-70-119.dynamic.chello.pl

    no i jak zwykle Pan Woytek nie miał racji

  • 0

    24.  2013-02-13 20:44:17

    @9, czegoś nie zrozumiałeś w mojej wypowiedzi. Napisałem że w ramach networks czestotliwości (przynajmniej na razie, chociaż z małym wylaczeniem), są dobrem niezbywalnym operatorów. Networks to w zasadzie maszt na którym każdy mno wiesza własne RRU w własnymi częstotliwościami.

  • 0

    25. ~dermi36  2013-02-13 21:10:37  host: ip-78-30-110-55.free.aero2.net.pl

    O częstotliwości 800MHz będzie niezła bitwa. Mogę się założyć, że Play nie dostanie nic, bo nie będzie miało takich funduszy. O te pasma będzie walczyć wielka trójka. Wtedy spokojnie może ruszyć LTE w Networks.

  • 0

    26. ~jon snow  2013-02-13 22:45:32  host: host-89-231-125-48.warszawa.mm.pl

    dopiero wykorzystanie 800 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 2100 MHz i 2600 MHz.... i jeszcze neostrady i lacznosci satelitarnej i kabli podwodnych i nanotechnologii spowoduje, ze tp poprawi wyniki finansowe kolejny sukces macka w i jego "genialnego klanu" czyli, tzw senior managementu, ktory najczesciej nie potrafi nawet dobrze dodawac

  • 0

    27. ~LelelumPelelum  2013-02-13 22:48:11  host: user-94-254-130-22.play-internet.pl

    Litości ... oni chcą się brać za HSPA+ do 42MB ?! , jak nawet UMTS-u ( czyli najwolniejszej odmiany 3G ) nie ma w centrach małych i średnich miasteczek ... Orange ze swoją mentalnością to powinnol, ale z motyką na księżyc powędrować ...

  • 2

    28.  2013-02-14 08:11:45

    Od pewnego czasu stanowisko Orange mnie zatrważa. Ciągle płaczą: trzeba inwestować, P4 psuje rynek, marże spadają, itp, itd... Recepta na to jest nadzwyczaj prosta, nie dajecie rady na konkurencyjnym rynku to zwijajcie interes, nikt nie będzie za wami płakał.

  • 0

    29. ~czesio  2013-02-14 11:43:29  host: host-81-190-255-201.elk.mm.pl

    smiesza mnie niektore wypowiedzi. ale czego sie spodziewac po internetowych fachowcach

Dodaj swoją opinię