Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jabczyński: po modernizacji dwa razy więcej stacji w Warszawie

Jabczyński: po modernizacji dwa razy więcej stacji w Warszawie

WitekT 3 Czerwca 2013 17:38

8 3

orange wawamDotychczas skupialiśmy się na wschodniej i zachodniej Polsce, gdzie w wielu miejscach liczba naszych stacji w ciągu roku wzrosła o połowę, a w ich zasięgu działa już kilka milionów kart SIM. Kluczowym momentem jest jednak modernizacja sieci w dużych miastach - pisze na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange.

Dlatego warto abyście wiedzieli, że na rozkładzie pojawiły się: Warszawa, Kraków i Wrocław. Potem będzie Poznań, GOP i na koniec Gdańsk. Kumulację prac zaplanowaliśmy na wakacje, kiedy ludzie wyjeżdżają z miast. W Warszawie już w ubiegłym tygodniu wymieniliśmy sprzęt na Bemowie. W tym wchodzimy na Bielany. Cała stolica będzie gotowa na przełomie września i października - pisze rzecznik.

W Warszawie Centertel miał przed modernizacją 400 stacji bazowych. Po niej będzie miał prawie 800.




Efekt? Zwiększenie zasięgu, większa pojemność, lepszy sygnał wewnątrz budynków i gotowość na technologię LTE - pisze Jabczyński.

Postęp prac w całym kraju można zobaczyć na stronach Orange.

Źródło tekstu: blog.orange.pl     

w sumie: 74
  • 1

    64. ~Calm7  2013-06-04 09:09:28  host: v53-03.opera-mini.net

    59). A ile kasy miałeś? Chyba o takiej kwocie pisałeś? Nie? * Ile by nie było, to wiesz co masz robić, ale i tak tego nie zrobisz, bo wiesz co robisz i dlatego się nie upomnisz :-P czyli non stop będziesz biadolił jakiś Ty poszkodowany.. Co ciekawe, Ciebie bardziej boli no limit z limitem, niż strata kasy! Haha co za człowiek!

  • 1

    65. ~Calm7  2013-06-04 09:22:24  host: v53-03.opera-mini.net

    63). Optymalizacja stron poprzez kompresję wszystkich obrazków znajdujących się na dowolnej stronie internetowej. Opcja ta pozwala zarówno użytkownikom jak i operatorom sieci komórkowych na oszczędność wynikającą ze zmniejszonych ilości przesyłanych danych przy przeglądaniu stron www. Użytkownicy mogą dzięki takiemu rozwiązaniu oszczędniej korzystać z sieci otrzymując możliwość przejrzenia większej ilości stron przy nie zmiennej opłacie i zużyciu transferu, operatorzy natomiast zyskują efektywniejsze wykorzystanie swojej sieci GSM/3G, co umożliwia podłączenie dodanej stacji bazowej większej ilości użytkowników oraz zapewnienie wyższych prędkości transferu. Obecnie wśród polskich sieci kompresję stosują: Orange, Era (Blueconnect Compressor mini) Plus (iPlus Optimizer). Nie było by więc w tym nic złego, gdy by nie fakt, iż stosowana kompresja powoduje bardzo znaczne pogorszenie wyświetlanej grafiki na stronach, co czasami może być dość irytujące i niepożądane. Co gorsze w wielu przypadkach operatorzy nie dają użytkownikom możliwości rezygnacji i wyłączenia kompresji, co de facto oznacza iż użytkownik jest skazany na korzystanie z ?uboższej wersji internetu?. Taka sytuacja ma miejsce m.in w usłudze Orange free na kartę czy nowych pakietach Blueconnect w telefonie w sieci Era. Każda przeglądana strona www za pomocą jednej z tych usług nie jest otrzymywana bezpośrednio z serwera, na którym znajduje się dana strona, lecz przechodzi przez specjalny serwer o peratora, który kompresuje stronę i grafikę. Takie rozwiązanie często również dodatkowo spowalnia generowanie strony u użytkownika, w sytuacji gdy serwer kompresujący jest mocno obciążony lub w przypadku jego awarii czy usterki. W podobny sposób działa kompresja oferowana przez przeglądarkę internetową Opera, z tą różnicą że tam możemy ją włączy

  • 0

    66. ~  2013-06-04 09:22:35  host: v59-11.opera-mini.net

    może s kimś innym rozmawiales. mój numer był lezakiem było na nim kilkadziesiąt groszy zapakowane na niego 5zł bo myślałem zr dzięki temu będę miał darmowy. numer przez rok. ale o tak skrócił do 30 dni. i w efekcie po 3 dniach przepadł numer i te 5zł. i jakoś niechce mi się z nimi o to szarpać.

  • 0

    67. ~  2013-06-04 09:24:38  host: v53-03.opera-mini.net

    .. z tą różnicą że tam możemy ją włączyć i wyłączyć w dowolnym momencie jednym kliknięciem.

  • 0

    68. ~Calm7  2013-06-04 09:28:08  host: v53-03.opera-mini.net

    66). No nie, darmowy numer, to przez rok się nie da, max.31 dni. Koszt roczny, to 200zł. Oczywiście 200zł zostaje na koncie usera.

  • -1

    69. ~  2013-06-04 09:33:24  host: v59-11.opera-mini.net

    może yy byś się szarpał ale ją mię widzę sensu chociaż dobrym wyjściem byłoby żeby orange jak wypowiada umowę to żeby płacił karę tak jak klient

  • -1

    70. ~  2013-06-04 09:37:53  host: v59-11.opera-mini.net

    68 zrobilenajpierw na rok a później jeszcze smsrm przedłużyłem o dzień ale tak jak pisałem skrócił do 31 dni

  • 0

    71. ~Calm7  2013-06-04 09:40:19  host: v53-03.opera-mini.net

    69). Haha ale Orange nie wypowiada umowy, bo tak mu odbiło, i nie ze swojej winy, tylko z Twojej. Ciesz się, że nie masz sprawy, bo za takie zagrania jest jakieś 4000 zł kary umownej. Więc przestań śpiewać i daj temu Orange spokój. KPW? Dotarło? :-P

  • 0

    72. ~mietek  2013-06-04 09:51:44  host: public-gprs547089.centertel.pl

    Telepolis portalem klotni i *** Tule na temat.

  • 0

    73. ~vil  2013-06-04 10:03:04  host: people.gem.pl

    mieszkam na Bemowie, okolicy Widawskiej -- jest tam fatalny zasięg Orange (mam njumobile)...ale zasięg T-mobile też się pogorszył. Jechałem wczoraj tramwajem od stacji metra Młociny do Wrocławskiej i cały czas rozmawiałem i co jakiś czas były problemy z zasięgiem. Na Widawskiej tez są duże problemy z zasięgiem w budynku, ale na zewnątrz tez (okolicy ZUS). Ja myślałem, iż dopiero zasięg się polepszy, a się okazuje, iż już "jest lepszy" i na Bemowie modernizacja się skończyła.... fatalnie to wygląda

  • 0

    74. ~Dr Pazuzu  2013-06-04 10:04:45  host: public-gprs548037.centertel.pl

    Przeprowadziłem się w Krakowie z mieszkania na 5 piętrze (osiedle oświecenia) na parter (między Borkiem Fałęckim a Ruczajem) - ekspozycja południowa. Dwa telefony w sieni Orange. Wewnątrz mieszkania nie mam zasięgu wcale, mogę pogadać na balkonie. A jest to praktycznie środek miasta. Kupiłem karty prepaid wszystkich sieci i w mieszkaniu mam zasięg tylko z Play. Reszta nie. Wniosek z tego taki, że nawet wspólna infrastruktura sieci tmobile i orange nic nie wskóra. Żeby było śmieszniej ostatnio naganiacze dzwonili żebym przedłużał umowę - po info że nie mam zasięgu rozłączają się prędziutko, bo o czym tu gadać. Oczywiście na mapkach wszystkich opów ma być full zasięg wewnątrz budynków - nawet LTE - bajki, bajki i jeszcze raz bajki!

  • 0

    75. ~Mruczek  2013-06-04 10:07:04  host: brama.mhk.org.pl

    No popatrz, a ja mam odwrotnie. Telefon służbowy w Play nie działa mi w pracy (Rynek Główny!) bo mu grube ściany budynków przeszkadzają. Orange i T-Mobile - HSDPA+ :-)

  • 1

    76. ~  2013-06-04 10:12:11  host: 46.204.31.108.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    73. Bo jeszcze nie skończyli modernizacji? BTSy działają na pół gwizdka po wymianie...

  • 1

    77. ~vil  2013-06-04 10:22:33  host: people.gem.pl

    @76 mam nadzieje, iż BTSy działają na "pól gwizdka", ale z artykułu wynika, iż modernizacja na Bemowie jest już jest zakończona..chyba że rzecznik nie wie, o czym mówi i nie ma kontaktu z działem, jaki wykonuje modernizację

  • 0

    78. ~a  2013-06-04 11:56:48  host: ip-78-30-107-108.free.aero2.net.pl

    a UMTS900?

  • 1

    79.  2013-06-04 12:22:17

    Żeby było ciekawiej to dzisiaj i jutro na Bemowie jest koncert na lotnisku. Będzie tam kilkanaście (kilkadziesiąt?) tysięcy ludzi. Ciekaw jestem jak wytrzyma to ta sieć z "niedorobioną" modernizacją...

  • 0

    80. ~gosc  2013-06-04 15:34:37  host: host-80-252-3-240.gazeta.pl

    @65) Dodajmy jeszcze do tego, że klienci nie mają żadnej informacji o tym, że obrazy są kompresowane. Miałem kiedyś ciekawą dyskusję na ten temat z lekarzem, który używał usługi jednego z operatorów do oglądania zdjęć RTG. Doktor był przerażony jak dowiedział się, że obraz który widzi może być modyfikowany przez ISP. Nawet minimalne zmiany w obrazie RTG (szczególnie coś co programy kompresujące uznają za nieistotny szum) mogą świadczyć o bardzo poważnych zmianach nowotworowych.

  • -1

    81. ~Misiek  2013-06-04 16:12:33  host: 89-72-108-81.dynamic.chello.pl

    300 minut netto do wyłączenia karty w Orange? Hm, to jeśli ktoś ma sporą rodzinę rozsianą po kraju i lubi gadać, to wyłączą mu to już po trzech dniach... @80 obraz w formacie DICOM nie poddaje się kompresji. Na szczęście. Ale jeśli są to jakieś JPGi to orangutan czy tdeb je poszatkuje.

  • 0

    82.  2013-06-06 19:16:41

    W dalszym ciągu na Bemowie jest tragedia. Rozmowa z kimś graniczy z cudem... Jak długo może potrwać taka "konfiguracja" sieci?

  • 0

    83. ~gość  2013-06-25 17:12:22  host: 83-238-117-186.ip.netia.com.pl

    jest 25 czerwca a z zasięgiem TRAGEDIA na Bemowie!!!!

Dodaj swoją opinię