Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jabczyński: Plus musi gonić Orange

Jabczyński: Plus musi gonić Orange

WitekT 26 Sierpnia 2009 13:07

0 0

Wczoraj potwierdziły się doniesienia o kupieniu przez Polkomtel spółki Nordisk, której najważniejszym srebrem rodowym jest częstotliwość, czyli towar mocno w Polsce poszukiwany i reglamentowany - pisze na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.



O zakupie Nordisku przez Polkomtel szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Jak pisze Jabczyński, na tym paśmie można uruchomić dostęp do Internetu w technologii CDMA, co zresztą Plus już zadeklarował i zamierza wkrótce wejść z radiowym netem na tereny tzw. słabo zurbanizowane.




Moim zdaniem to niezły pomysł, zwłaszcza, że szlak już dobrze przetarty przez Orange. Od prawie roku nasze CDMA hula po Polsce, a klientów szybko przybywa - pisze rzecznik.

Jabczyński dodaje, że w zasięgu sieci CDMA Orange jest już 70% powierzchni kraju, a do końca 2009 ma to być ponad 90%. Podkreśla, że w połączeniu z siecią 3G, daje to Orange najlepszy zasięg szybkiego, mobilnego netu w kraju.

Plus nie chce być gorszy i aby dalej móc chwalić się, co najmniej podobnym zasięgiem jak my, musi trochę podgonić. Taka rywalizacja jest bardzo dobra, bo korzystają na tym wszyscy klienci. Tym bardziej, że chodzi o mieszkańców wsi i miasteczek, gdzie dostęp do Internetu bywa towarem równie deficytowym, jak częstotliwość, po której jest dostarczany - pisze na swoim blogu Jabczyński.

Źródło tekstu: blog.tp.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 44
  • 0

    25. ~T~ Mobile  2009-08-26 16:26:37  host: proxy2a.interkam.pl

    A jak komuś zależy na jakości to Orange będzie chyba najlepszy ;p

  • 0

    26. ~p  2009-08-26 16:27:30  host: public63234.cdma.centertel.pl

    Ja mam orange cdma i śmiga cały miesiąc na 2 kompy.

  • 0

    27. ~T~ Mobile  2009-08-26 16:28:54  host: proxy2a.interkam.pl

    Simplusowiec, a nie ciężko ci korzystać z internetu na niedotykowcu?

  • 0

    28. ~mirekb  2009-08-26 16:33:26  host: apn-77-114-241-236.dynamic.gprs.plus.pl

    wiekszosc z was porównuje wojewodztwa rozwiniete..jak czytam wypowiedzi kogos kto twierdzi ze w lasach najlepsza jest z zasiegiem era,to zapraszam w świetokrzyskie.niby najwiecej nadajników ma orange,ale jakosc głos/data najlepsze ma plus.wielokrotnie testowałem bc/ofnk/iplus/pol(gdzieniegdzie,np 1km od domu)ale w moich lokalizacjach plus górą.nie liczba nadajników jest miarą działania sieci na takim terenie.z cdma polkomtela bedzie tak samo-huawei postawi siec i okaze sie ze:ceny/zasieg/limit będą w plusie o wiele lepsze niz orange pro.co do cen,to wole zaplacic wiecej i miec od lat sprawdzoną,prawdziwie mobilną ofertę.kazdy ma wybór i wezmie to co sprawdzone i najlepsze dla niego-to istota konkurencji

  • 0

    29. ~ukenamuniu  2009-08-26 16:42:09  host: 212.160.172.70

    WitekT: to "móć" już mógłbyś naszemu rzecznikowi poprawić..

  • 0

    30.  2009-08-26 16:50:20

    ukenamuniu: fixed, dzięki! :-)

  • 0

    31. ~Wojtek J.  2009-08-26 16:55:34  host: 212.160.172.70

    Również dziękuję :-)

  • 0

    32. ~tomala  2009-08-26 17:01:47  host: 213-92-154-171.serv-net.pl

    28: Dokladnie tak, każdy powinien wybrac taką siec ktora ma najpsze parametry w miejscu najczestszego przebywania. Nie mozna mowic ze ta siec gorsza a ta lepsza. Plus niby lider zasiegu a sa miejsca gdzie wraz z Orange nie maja zatrudnienia a ma Era i na odwrot. Wszystkie 3 sieci sa dosiebie zblizone. Odstaje Play ale za kilka lat powinien doloczyc do W3.

  • 0

    33. ~  2009-08-26 17:24:29  host: v03-14.opera-mini.net

    17. plus i najwięcej stacji?? Nie ośmieszaj się, połowę stacji Plusa jest tylko na papierze. W mojej okolicy tylko Play i Era ma 3g, orange słaby edge, a Plus słaby gprs. ;) Mnie cdma nic nie obchodzi, dlaczego? Bo w domu mam internet od Play 10gb za 45zł, jak dla mnie rewelacyjna oferta, po za miejscem zamieszkania korzystam z Heyah w mojej N96.

  • 0

    34. ~Franziska Bronstein  2009-08-26 17:40:13  host: wapgw4.wapgw.era.pl

    To jest bardzo dobra wiadomość. Sądzę, że Plus szybko uruchomi internet w tej technologii. A pan Karkosik ma 11.795.000 zł. Ile za te pieniądze można wybudować BTS-ów? 100, 200, 300? Nie życzę źle panu Karkosikowi. Ale to nie są pieniądze, za które można wybudować sieć. Są jeszcze seniorzy z "wRodzinie". Ich można naciągać na kasę. Coś mi się wydaje, że słowo "etyka" nie występuje w słowniku pana K.

  • 0

    35. ~Simplusowiec  2009-08-26 19:23:23  host: 82.94.153.148

    Ad.27 z netu korzystam na N73 w mini-operze albo podlaczajac já jako modem pod laptopa:)Net bez umowy! To jest to!

  • 0

    36. ~Obserwator  2009-08-26 21:26:26  host: chello089076128104.chello.pl

    ukenamuniu czy Wojtek J. ?? =D Adresy IP te same :D

  • 0

    37.  2009-08-26 21:28:18

    Obserwator: tym hostem to na codzien identyfikuje się kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt tysięcy osób... :-)

  • 0

    38. ~ukenamuniu  2009-08-26 22:03:49  host: 86-59-n1.aster.pl

    Wpisałem o tym móć u WitkaT, bo Wojtek J. chyba częściej czyta wpisy na Telepolis niż swojego bloga. Wpisałem na blogu o "przenoszalności" (że powinna być "przenośność") i cisza.

  • 0

    39. ~  2009-08-26 22:03:54  host: v01-14.opera-mini.net

    @22: no dobrze, ale po co w ogóle kolo z orange zabiera głos w sprawie, która nie dotyczy jego sieci? Czyżby już srał w gacie? @25: nie rozśmieszaj mnie, orange i jakość? Hahaha

  • 0

    40. ~Obserwator  2009-08-27 00:03:43  host: chello089076128104.chello.pl

    Witku Dziękuję - racja, to są hosty oranga. Sam taki miałem ( Business Everywhere)

  • 0

    41. ~carlo  2009-08-27 07:37:50  host: public7589.xdsl.centertel.pl

    A Buissnes Everywhere są stałem czy zmienne hosty? Tak z ciekawości pytam czy różni się jakoś to od stacjonarnego netu w orangu..

  • 0

    42.  2009-08-27 08:46:43

    carlo: zmienne i jesteś za NATem.

  • 0

    43. ~uzer  2009-08-27 09:21:14  host: 193.19.165.77.osk.enformatic.pl

    tomala widze ze przejrzales na oczy, tu sie zgadzam z Toba: każdy powinien wybrac taką siec ktora ma najpsze parametry w miejscu najczestszego przebywania.

  • 0

    44. ~karasz  2009-08-27 13:51:19  host: dog95.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mirekb: a tak z ciekawosci, to mowisz o Orange z CDMA wlasnie? Czy o starym GSM? Teraz to juz diametralna roznica.

Dodaj swoją opinię