Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jabczyński: Play na FB zbiera fanów z Indii i Bangladeszu

Jabczyński: Play na FB zbiera fanów z Indii i Bangladeszu

WitekT 15 Stycznia 2013 17:35

0 0

Najnowszy raport Socialbakres, który jest podsumowaniem wszystkiego, co dzieje się w social mediach, wprowadził nową hierarchię stron firmowych, opartą nie na bezwzględnej liczbie fanów, ale na liczbie fanów mieszkających w tym samym kraju, w którym operuje marka. Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange, podsumował to krótko - "i tu zaczęło być ciekawie".

Z raportu wynika, że strona Play na Facebooku, dotychczas wyprzedzająca Orange o 120 tys. osób, w takim zestawieniu wyprzedza Orange zaledwie o 6 tys., czyli 1,163 mln lokalnych fanów Play i 1,157 mln Orange.

Pójdźmy dalej. Oznacza to, że aż 143 tys. fanów Play nie mieszka w Polsce. To 11% wszystkich, a w naszym przypadku odsetek ten to 3,6%. Mój kolega Marcin może powiedziałby, że duży udział fanów spoza Polski świadczy już o globalnym zasięgu jego marki lub o jej popularności wśród polskich emigrantów. Socialbakers podają jednak także dane o pochodzeniu fanów (live update) i tutaj czeka nas druga niespodzianka. Otóż trzecim największym krajem fanów Play, po Polsce i Wielkiej Brytanii są Indie z aż 12 tys. osób. Dalej znajdziemy też Bangladesz - 2 tys. i Filipiny 1 tys. W pierwszej 20. są też Indonezja, Malezja i Pakistan. Żeby nie było, że się czepiam, a u nas tak samo, to dla porównania na liście Orange Indie zajmowały pozycję 18. z 330 fanami, a suma mieszkańców wszystkich państw pozaeuropejskich wyszczególnionych w naszym rankingu wynosiła 7 621, czyli trochę więcej niż połowę tego, co Play miał w samych Indiach - pisze Jabczyński.




Rzecznik Orange dodaje, że tak sobie myśli, że ogromna determinacja panuje w social mediowych służbach specjalnych naszego fioletowego konkurenta, że sięga po posiłki aż do Azji.

A może po prostu idzie wzorem firm obsługujących call centers i outsource’uje do Indii, ale nie pracowników, tylko klientów? - zastanawia się Jabczyńczki.

Tak Wojtku, mamy 12 672 fanów z Indii. Jak widzisz kupowanie idzie nam tak sobie. FYI na tym wallu jest 8 fanów z Chin, 5 z Tajlandii i 3 z Filipin. Wysłałem im koszulki... Naprawdę nie masz o czym pisać stary? - odpisał Marcin Gruszka, rzecznik Play, na swoim oficjalnym, rzecznikowskim profilu na Facebooku.

Źródło tekstu: blog.orange.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 75
  • 0

    58. ~punk  2013-01-16 01:10:49  host: 176.100.195.85

    dobrze ze nie mam Fejsa i na pewno nie zaloze go, nawet nie wiem po co NK zakladalem skoro od roku sie tam nie logowalem :D

  • 0

    59. ~senior  2013-01-16 01:58:21  host: acaj38.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Obiźcie staeki do play i skasujcie opłatę w stacjonarnych za to źe widać kto dzwoni a nie glupotami .

  • 0

    60. ~  2013-01-16 07:03:04  host: 87-205-69-130.adsl.inetia.pl

    @50 - co jeszcze wymyślisz? Przebijacie już poziom żenady fanboje...

  • 0

    61. ~  2013-01-16 07:15:17  host: 178.180.219.31.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Moze rzecznik orange zajmie sie lepiej swoim ogrodkiem i wytlumaczy dlaczego wycofali sie z no limitow w orange one. Druga sprawa to ceny minut do play zabierzcie sie wkoncu za normalne dzialania.

  • 0

    62. ~klatt  2013-01-16 07:23:27  host: public-gprs548891.centertel.pl

    47 ja jeżdżę po Krakowie i ciągle zrywa 3g a nie korzystam z byle jakiego smartfona.

  • 0

    63.  2013-01-16 07:52:18

    Niektórzy tutaj robią z tego wielką aferę... A to ma w działaniu firmy jakieś znaczenie ile fanów ma? Raczej nie, i dla mnie ten cały news jest śmieszny i niedorzeczny. Facebook poprzewracał niektórym tu w głowie. Mam konto na fb i "polubiłem" wszystkich operatorów z racji informacji jakie wrzucają a nie do liczenia ilu mają fanów albo z kad oni są i czy są kupieni bo co mnie to obchodzi?

  • 0

    64.  2013-01-16 08:32:36

    @60 widzę że Ty masz lepsze wytłumaczenie. Wymiana handlowa Polski z Indiami to okolice 2 miliardów USD rocznie. Dlaczego mieli by się nie interesować Playem ? Cytat za Ministerstwem Gospodarki. Aktualnie obserwuje się znaczny wzrost zainteresowania ze strony renomowanych indyjskich firm, głównie z sektora prywatnego, inwestycjami poza granicami Indii, w tym także w Polsce. Największe inwestycje indyjskie miały miejsce w sektorze usług informatycznych i BPO. Jedna z największych firm informatycznych „Infosys” przejęła centra obsługi BPO od firmy „Philips”, w tym centrum w Łodzi. „Zensar” otworzył ośrodek w Gdańsku. „HCL” w Krakowie. Firma Essel Propack wybudowała fabrykę opakowań kosmetycznych w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Ostatnio, kolejny indyjski tuz informatyczny, firma WIPRO ogłosiła decyzję o uruchomieniu swojej działalności we Wrocławiu. W SSE we Wrześni inwestor z New Delhi, firma UFLEX rozpoczęła budowę fabryki opakowań plastikowych, docelowa wartość inwestycji to 200 mln zł i zatrudnienie ok. 200 osób. Firmy polskie wykazują większe zainteresowanie inwestowaniem w Indiach. Istnieją już dwa z prawdziwego zdarzenia produkcyjne joint-venture: Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych (TZMO) produkujące na indyjski rynek materiały opatrunkowo- higieniczne, utworzyły z indyjskim partnerem spółkę BELLA INDIA, firma „Can-Pack” produkująca opakowania uruchomiła fabrykę w Pune (stan Maharashtra). W Bangalore firma VTS otworzyła biuro oraz centrum sprzedaży i serwisu urządzeń i systemów klimatyzacyjnych. Zainteresowanie inwestycjami w Indiach deklarowały czołowy producent soków i makaronów firma „MASPEX”, producent układów hydrauliki siłowej firma „Ponar-Wadowice”, producent wentylatorów i klimatyzatorów firma „Dospel”. Zakłady Azotowe w Tarnowie rozważały możliwość utwor

  • 0

    65. ~  2013-01-16 08:42:25  host: 77-255-233-212.adsl.inetia.pl

    @64, opanuj się. Ile ty masz lat? Tak, na pewno Play na FB polubili właśnie ci, co mają interesy w Polsce :) Czytasz co piszesz? Ale wracając do tematu, to Jabczyński trafił w dobry punkt skoro Gruszka tak chamsko zareagował. Musiało zaboleć ;)

  • 0

    66. ~  2013-01-16 08:51:19  host: v21-15.opera-mini.net

    65@ Naprawdę nie masz o czym pisać stary? To jest bardzo adekwatna riposta do głupot którymi zajmuje się rzecznik Orange :-)

  • 0

    67. ~  2013-01-16 08:55:44  host: 77-255-233-212.adsl.inetia.pl

    @65, jak dla mnie riposta byłaby dobra, gdyby Gruszka sam wcześniej nie pompował balona z popularnościa marki w mediach. Jak się cały czas czymś chwali, to trzeba mieć świadomość, że kiedyś ktoś coś znajdzie i wyciągnie w najmniej odpowiednim momencie. To, że Play ostatnio nie ma się czym chwalić, to też prawda.

  • 0

    68. ~  2013-01-16 09:01:14  host: v21-15.opera-mini.net

    67@ Konkurencja również zasnęła, nie za wiele dzieje się poza Plusem który wybitnie wyróżnia się na polu nowych ofert: Obama, zmiany w Plus na kartę, testy LTE. Nic świeżego nie widać ani w Orange ani tym bardziej w T-Mobile. Kosmetyczne zmiany w trzech taryfach Orange sprzed 3 miesięcy to naprawdę bardzo , bardzo mało na chwalenie kogoś.

  • 0

    69.  2013-01-16 09:08:13

    @64 wyrocznia Jabczyński powiedział i tak ma zostać. Po prostu inaczej do tego podchodzę i wartość tego co mówi rzecznik jest dla mnie zerowa.

  • 0

    70. ~...  2013-01-16 09:18:41  host: 77-253-17-28.adsl.inetia.pl

    Gdyby to były tylko Indie to można machnąć reką, ale już pozostałe państwa z dalekiego wschodu razem z nimi - to zaczyna z lekka cuchnąć.

  • 0

    71. ~joł  2013-01-16 09:29:47  host: 199.67.203.140

    niech UKE wkończu wkontroluje SRORANGE czemy jeszcze nieobniżyli stawek za połączenia... nie roby z tej sieci do roboty!!!

  • 0

    72. ~  2013-01-16 09:41:07  host: v58-06.opera-mini.net