Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jabczyński o wynikach testów sieci w Warszawie

Jabczyński o wynikach testów sieci w Warszawie

WitekT 22 Grudnia 2009 12:10

0 0

Dyskutując o zasięgu i jakości sieci, trzeba pamiętać, że zależy to od bardzo wielu czynników, ale badania, jakie zrobił UKE, dają ogólny obraz, którego nie sposób lekceważyć - pisze na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.

Jedno jest pewne: każdy operator inwestuje ogromne pieniądze w rozwój swojej sieci, aby klienci byli zadowoleni. Wiemy nawzajem, jakie kto ma urządzenia i zasięg, a niezależne badania UKE tylko to potwierdzają i są dobrym motywatorem. Wszak zawsze lepiej być wyżej niż konkurencja. Ciekawe jak wypadną testy poza stolicą? - zastanawia na swoim blogu Jabczyński.




Rzecznik dodaje, że w komentarzach m.in. na TELEPOLIS.PL odezwało się wielu praktyków, którzy na swój sposób interpretowali wyniki, komentowali i wyzłośliwiali się w zależności jakiego operatora lubią.

O badaniach UKE, dotyczących jakości i zasięgu sieci komórkowych w stolicy, szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: blog.tp.pl     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5. ~  2009-12-22 13:00:49  host: v13-01.opera-mini.net

    Tu jabczynski! Telepolis klamie! Ja nie przegladam tego chlamu!

  • 0

    6. ~WJ  2009-12-22 13:09:52  host: chello087206248043.chello.pl

    Rzecznik czytał całą dyskusję. Od bardzo fajnych opinii, po zupełnie od czapki. Jak to na forum. Każdy może mieć swoje zdanie i je wygłosić.

  • 0

    7.  2009-12-22 13:26:20

    No i tak jak juz powiedzialem w artykule wyzej... te badania będa teraz slozyly do manipulacji prostym spoleczenstwem!!! Wszystko bylo na zamowienie Orange... teraz czas na siec "w rodzinie" jak posmaruja UKE to oni wpadna do Torunia ustawia sie pod ich nadajnikami i wyjdzie ze maja najlepszy zasieg... Te badania nie zmienia jednego FAKTU! otoz Orange w biurowcach gdzie pracuja miliony polaków ma NAJGORSZY zasieg! kto pracuje w Biurowcach ten wie o czym mowie

  • 0

    8. ~  2009-12-22 13:27:30  host: v07-16.opera-mini.net

    @tl111. Zgadzam się w pełni z Twoją opinią w tej sprawie, chociaż bardzo często byłem Twoim oponentem w różnych innych kwestiach również na blogu rzecznika grupy tp.

  • 0

    9.  2009-12-22 13:32:16

    7. najłatwiej powiedzieć, że badania były na zamówienie, że spisek, że coś tam, tylko na tej zasadzie to zakwestionować można wszystko. W biurowcu co prawda nie pracuje, więc nie wiem, jaki tam orange ma zasięg, ale generalnie chyba jak gadam z ludźmi to na zasięg w tej sieci specjalnie się nie skarżą...

  • 0

    10. ~  2009-12-22 13:36:59  host: v07-16.opera-mini.net

    @gorliwy. No tak miliony Polaków pracuje q biurowcach i dlatego w Polsce taka bieda, bo przewalanie papierków z kupki na kupkę nie tworzy wartości dodanej. Niech może te miliony zajmą się czymś pożyteczniejszym niż przelewaniem z pustego w próżne. :)

  • 0

    11. ~cogito  2009-12-22 13:42:02  host: aamc135.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jasne, jakby Play miał najlepsze wyniki to byłoby wychwalanie sieci, jak Era i Orange wypadły najlepiej to już spisek :))))

  • 0

    12.  2009-12-22 14:32:51

    Mieszka w Gnieźnie mam tela w erze i zrywane połączenia to chleb powszedni ,był plus to potrafiłem niedzwonić przez to że brak zasięgu na peryferiach (dzielnica Pustachowa)mam orange i mówiąc krótko wszystko OK.

  • 0

    13. ~  2009-12-22 14:51:43  host: cc.azsoft.pl

    ja obecnie mieszkam w Wieliczce kolo Krk i u mnie w mieszkaniu to jest tak ze Era z ktorej uslug korzystam ma zasieg ful na tomiast Orange i Plus to wogole prawie nie maja z plsem w ktorym mam 2-gi numer to musze wychodzic na balkon zebym mogl porozmawiac jak potrzebuje z niego zadzwonic taze akurat pozycja Ery mnie nie dziwi a co do biurowcow to orange tam gdzie pracuje ma dobry zasieg i Era tez.

  • 0

    14. ~  2009-12-22 15:31:50  host: 213-92-154-135.serv-net.pl

    siec w ktorej zrywa polaczenia powinna zakonczyc dzialalnosc i zajac sie czyms innym, a klienci przejsc do lepszego operatora.

  • 0

    15.  2009-12-22 15:32:39

    7: A w tym teście to się ustawili pod masztami Orange, a zakłócali sygnał innych sieci? Jeśli tak uważasz to idź do prokuratory, bo zakłócanie sygnału jest nielegalne. Ahh...

  • 0

    16. ~me123  2009-12-22 16:14:03  host: 102-178.echostar.pl

    Co to znaczy "wiemy nawzajem"?

  • 0

    17. ~STFU  2009-12-22 17:15:55  host: 77-253-169-11.adsl.inetia.pl

    &TP jest jak Wujek Dobra Rada, na wszystko mają odpowiedź.

  • 0

    18.  2009-12-22 17:24:43

    "Rzecznik dodaje, że w komentarzach m.in. na TELEPOLIS.PL odezwało się wielu praktyków, którzy na swój sposób interpretowali wyniki, komentowali i wyzłośliwiali się w zależności jakiego operatora lubią." Z tym się zgadzam w 100%.

  • 0

    19.  2009-12-22 17:44:54

    Taka prawda panie rzeczniku :D poprawcie lepiej zasięg w biurowcach i wtedy sie puszcie jak pawie... I nie widze przelozenia Warszawa-->cała Polska, trzeba mieć naprawde tupet zeby wyniki z Wawy przekladać na caly kraj... ale obroty spadaja coraz wiecej osob odchodzi(bo oferta jest mierna) to trzeba znalesc jakis temat(wyniki badan) na ktorym mozna stawiać PR :D pzdr

  • 0

    20. ~Waldi  2009-12-22 19:31:15  host: 77-253-88-229.adsl.inetia.pl

    Orange jakie jest takie jest trochę odstaje od Ery i Plusa ale Play to już w ogóle jest na końcu. Zgadzam się że mało jest opinii obiektywnych bardziej wychwalanie danej sieci aż za bardzo (chyba wszyscy wiemy o kim mowa, o tej sieci która najgorzej wypadła w badaniu) a i tak wszak jest opinii że wszystko jest cacy, jasne:)

  • 0

    21. ~  2009-12-22 21:29:13  host: v13-15.opera-mini.net

    a tak wogóle to orange bts gsm 900/1800 to ma od kogo?a-l,nsn?bo 3g mają jak p4 na huawei.u mnie w promieniu20km:nr1 plus(1 bts/node b),2 orange(2 bts),3 play(1 bts),4 era(3 bts).mirekb

  • 0

    22.  2009-12-22 21:39:02

    Witku, a może zróbcie jakieś konta oficjalne dla rzeczników sieci itd., bo jak czytam komentarze rzecznika TP pod jego blogiem to szczerze mówiąc chętnie bym chciał takiego dyskutanta na telepolis. :) Oczywiście trzeba byłoby jakoś ograniczyć to, żeby pod newsem nie było 150 komentarzy rzeczników nawzajem się przerzucających oskarżeniami. ;)

  • 0

    23. ~  2009-12-22 22:32:26  host: chello089079066124.chello.pl

    *13 jesli mieszkasz w okolicy sierczy to normalne hehe tak samo jak w innej czesci wieliczki blisko wylotu na gdow i stara 4 :) jestem tam bardzo czesto i niestety jest to norma :)

  • 0

    24.  2009-12-22 23:38:57

    mirekb, interpunkcja chłopie, interpunkcja :/ Czytając 3 raz odpowiadam że Orange ma BTSy od upadłego już Nortela.

Dodaj swoją opinię