Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jabczyński o wakacyjnej przenośności numerów

Jabczyński o wakacyjnej przenośności numerów

WitekT 21 Sierpnia 2009 13:48

0 0

Nie ma (…) wątpliwości, kto miał rację w medialnej wojnie Plusa z Playem - napisał na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.

Jabczyński mówił o wpisach na blogu Marcina Gruszki, rzecznika Play oraz oficjalnym stanowisku Polkomtela. Wczoraj UKE opublikował stanowisko po kontroli, z którego wynika, że tylko Polkomtel nie przenosił numeru w jeden dzień roboczy. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości. 5. lipca prezes Polkomtela Jarosław Bauc deklarował, że choć wszyscy operatorzy nie są jeszcze gotowi, to Polkomtel - tak. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.




Sprawiedliwie muszę jednak dodać, że od 17. sierpnia nasz konkurent wyszedł na prostą i proces szybkiego MNP - jak potwierdzili koledzy od przenoszalności w Orange - realizuje całkiem nieźle. Czy to wystarczy, aby nie dostać kary od UKE? Wątpię - dodaje Jabczyński.

Zdaniem Jabczyńskiego, tak naprawdę gra toczy się gdzie indziej - chodzi o pozyskanie jak największej ilości klientów. Zwraca uwagę na duże zainteresowanie klientów przenośnością numerów. Jak wynika z informacji TELEPOLIS.PL, od początku lipca do połowy sierpnia z Polkomtela do innego operatora przeniosło numer rekordowe 40 tys. osób. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości. Jak dodaje Jabczyński, jest to po części wynik zmiany regulaminu przez Polkomtel, a także kampanią promocyjną Play z Andrzejem Sołtysikiem.

Źródło tekstu: blog.tp.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 150
  • 0

    133. ~  2009-08-22 16:43:11  host: v01-13.opera-mini.net

    Jakość połączeń w Play jest dobra, ale o wiele gorsza od Ery co do szybkości internetu w telefonie, Play nie wiem dlaczego, ale jest strasznie wolny w porównaniu do Ery. Nawet opera mini w Play przetwarza dane długo strona też długo wchodzi mimo tego że jest skompresowana do góra 90kb to muszę czekać 12 sekund gdzie w Erze wchodzi w góra 3 sekundy.

  • 0

    134.  2009-08-22 16:47:33

    117. - a kogoś to obchodzi? to moja oferta ;-)

  • 0

    135.  2009-08-22 18:06:54

    132 - Ha, ha, ha! Myślałem, że czytając Twoją wypowiedź opluję monitor kawą. ;-D

  • 0

    136.  2009-08-22 18:11:49

    133 - nie powiedziałbym, że jakość połączeń w sieci Play jest o wiele gorsza od tej z Ery. Moim zdaniem jest taka sama (oczywiście piszę o roamingu w sieci Plus).

  • 0

    137. ~Gormar  2009-08-22 18:20:46  host: 217.96.62.235

    @136. jojo, ale z Ciebie asekurant ;). Ja mogę powiedzieć, że jakość połączeń w PLAY jest taka sama co w Erze, pod warunkiem, że BTS lub punkt styku nie jest przeciążony (przynajmniej według mojej hipotezy). Wiem bo aktualnie z obu operatorów korzystam, chociaż z Ery jedynie przejściowo, z naciskiem na przejściowo ;). Jedynie kilka dni temu miałem jakieś niewielkie problemy z niektórymi połączeniami, gdzie nie słyszałem rozmówcy, ale chwilowe przejście na roaming Plus'a sprawę załatwiło. Dzisiaj dużo dzwoniłem (w sumie ok. 30 minut) i nie było żadnych kłopotów w mojej lokalizacji.

  • 0

    138.  2009-08-22 20:08:07

    Gormar (137) a jak inaczej miałem napisać? Wypowiedzi na Telepolis (czy innych podobnych portalach) to między innymi właśnie taki zbiór subiektywnych opinii i doświadczeń np. w kwestii jakości (zasięgu) danej sieci. Przecież wyraźnie zaznaczyłem, że chodzi o MOJE zdanie na ten temat. A u mnie sprawa wygląda właśnie tak, a nie inaczej. Zasięgu macierzystego Play na razie nie miałem okazji przetestować. Pewne niedługo BTS Playa zacznie działać i w moim mieście - więc zobaczę jak to wygląda.

  • 0

    139.  2009-08-22 20:55:16

    get nie wie co mówi... niech sobie gada...

  • 0

    140.  2009-08-22 21:26:26

    mikrus - doppelbock może być jasne i ciemne - ja piłem ciemne akurat. Tak pochodzi z Niemiec, zresztą jak każdy koźlak. To, które piłem jest "niemarkowe" ;-) Uwarzone przez mojego przyjaciela. Świetne piwa warzy. Za tego doppelbocka znawet dostał jakiś dyplom w tym roku (z tej samej warki mi dał zresztą).

  • 0

    141. ~Gormar  2009-08-22 22:19:06  host: gaja.tpnet.pl

    @138. Sorki jojo, źle zinterpretowałem twoją wypowiedź. Nie wiedziałem, że nie możesz rozmawiać po własnej sieci P4. Teraz wszystko już mi się układa w logiczną całość :).

  • 0

    142.  2009-08-22 22:19:42

    *wlo: dlaczego piszesz, że każdy koźlak pochodzi z Niemiec? W Polsce produkuje się piwa typu 'Koźlak', ze znanych browarów to m.in. Amber i Ciechan. U mnie w mieście jest pub gdzie sprzedaje się bardzo dobre piwo produkowane na miejscu na własne potrzeby, m.in. koźlaka. Zainteresowanych zapraszam www.pivovaria.pl

  • 0

    143.  2009-08-22 22:43:37

    @132, jeżeli administracja telepolis.pl nie potrafi sobie poradzić z userem który wyzywa ludzi od prostytutek (być może ten troll podnosi klikalność więc po co go ruszać), to jedynym wyjściem jest tak zwany "ciepły sik". Czyli to co powinno spotkać każdego trolla. Get, uprzedzając twoją ripostę (jeżeli w ogóle znasz takie słowo), interesuje mnie ona tyle co zeszłoroczny śnieg, więc sobie daruj :]

  • 0

    144.  2009-08-23 11:30:20

    tymis - nie mówię gdzie się produkuje ;-) Mówię SKĄD POCHODZI! A pochodzi z Niemic - tam je "wymyślono". Naprawdę ciężko jest mnie zrozumieć nawet z tematach pozatelekomunikacyjnych?

  • 0

    145.  2009-08-23 11:39:28

    Bawarskie zresztą ;-) Zdaje się z XVII wieku ma rodowód - młodsze od bocka oczywiście jest. W Polsce odpowiednikiem bocka jest koźlak (bo niemiecki bock to polski kozioł ;-)), a warzony już w wielu browarach, a także przez amatorów. Mówię o czymś zupełnie innym niż Ty byłeś uprzejmy mi wytknąć.

  • 0

    146.  2009-08-23 11:43:26

    Aaa... Bo ja nie mówę o marce a o typie (gatunku) piwa - może nie skapowałeś?

  • 0

    147. ~CYCOLIZ  2009-08-23 23:00:41  host: dsk101.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wlo- nie jestem w temacie, ale mam kuzyna w Ciechanowie i uwierz mi, że tu produkują (warzą) piwo POLSKIE, nie niemieckie... nie wierzysz ? to znajdż sobie na mapie to miasto, położone w północnym mazowszu i w końcu zdaj sobie sprawę, że w tym kraju może nie mamy swoich aut, telefonów itp. , ale chleb, piwo, wędliny itp. mamy rodzime i nie musimy łykać chemicznych świństw modyfikowanych genetycznie. Kiedyś mieliśmy polską Erę- teraz jest kapitałowo niemiecka, Ideę- teraz francuzi łykają każdy grosik z min. rozmowy, Plusa- niby w sejmie większość posłow ma numery w tej sieci, ale angielski Vodafone już zaciera ręce na pochwycenie Plusa, a Play od początku jest holenderski i tak zostanie. Tyle na te donsanie o produktach z rynku w którym chcąc- nie chcąc mieszkasz.

  • 0

    148.  2009-08-23 23:43:40

    157. niepasteryzowany Ciechan - bardzo zacne piwo

  • 0

    149.  2009-08-24 15:06:46

    ~CYCOLIZ - Ty naprawdę nie wiesz o czym mówię... Wczytaj się... :-)

  • 0

    150. ~ukenamuniu  2009-08-24 22:26:03  host: 86-59-n1.aster.pl

    WitekT: przenośność. I to mi się w Tobie podoba! (m.in.)

  • 0

    151. ~morfi  2009-08-28 16:01:30  host: 83.1.169.92

    @150 :DDDDD. Przenośność to naprawde poważny problem nie ma tu nic do śmiacia :PPP

  • 0

    152. ~ukenamuniu  2009-08-28 21:09:02  host: 86-59-n1.aster.pl

    morfi: bo już nie wyrabiam, koledzy (i koleżanki) z wyższym wykształceniem a: mogie, włanczam, 5 złoty, robiom, półowa.. Jeszcze chwila i będę (bendem?) w mniejszości, czyli inny.. ("Dziękuję sędzią, zawodniką i trenerą za wspaniały mecz"- to komentator, którego widać uczyli by nie mówił "om", np. nogom)

Dodaj swoją opinię