Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jabczyński o nowych reklamach Play

Jabczyński o nowych reklamach Play

WitekT 10 Lutego 2011 12:43

0 0

Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP, zwrócił uwagę na podobieństwo muzyki użytej w reklamach Play i Orange. Przyznaje, że jest to ciekawy kierunek komunikacji marketingowej, bo każdy chce być liderem na rynku i dobrze kojarzyć się ponad 14 milionom klientów.

Do niedawna bez żadnego problemu, dosłownie po pierwszych obrazkach lub muzyce, rozróżniałem czy lecą reklamy Orange, Plusa, Ery albo Playa. (…) Ostatnio złapałem się jednak na tym, że coś, co z pozoru brzmi i wygląda jak Orange, w rzeczywistości jest... Playem. (…) Postacie, muzyka i emocje pasują do nas jak ulał, tylko na koniec logo fioletowe zamiast pomarańczowego - pisze na swoim blogu Jabczyński.

Jabczyński wspomina też czasy swojej młodości, kiedy jeansy ze Słubic, czyli kultowe Komesy udawały z powodzeniem Levis`y. Dodaje, że jednak każdy wolał mieć amerykańskie spodnie.




Nie muszę pisać, z jakiego powodu. Dlatego wszystkich konsumentów reklam ostrzegam przed podróbkami, nawet dobrze zrobionymi :-) - kończy swój wpis rzecznik.

Czy reklamy Play i Orange są do siebie podobne?

Zdecydowanie tak
16.28%
Raczej tak
9.86%
Nie mam zdania
14.68%
Raczej nie
24.89%
Zdecydowanie nie
34.29%

Wszystkich głosujących: 872



Źródło tekstu: blog.tp.pl     

Dodaj do:
w sumie: 84
  • 0

    65. ~  2011-02-11 02:39:51  host: p21-06.opera-mini.net

    Ale gruszka dowalił do pieca w ankciecie na blogu. Zawsze podobało i będzie mi się podobać u ludzi luz i swoboda, brak sztywności ale czy on nie przesadził z ignorowaniem i szczekającymi psami w jednej z opcji? Takie pogardliwe to jest... Fakt że wolę takich ludzi niż plastusiów w garniturku ale trzeba hamować. To co się pisze na granicy dobrego smaku i żartu bez wątpienia się sprzeda najlepiej ale jeśli nie przekroczy się pewnych granic. Opcja z tymi spadającymi spodniami to właśnie to o co chodzi i na to oddałem głos.

  • 0

    66. ~  2011-02-11 06:35:54  host: 213.25.50.41.net.kth.pl

    @65. To jest przenośnia. Dokładnie taka sama jak by ktoś powiedział tobie: "przyganiał kocioł garnkowi". Chyba wtedy nie obrazisz się, że ktoś nazywa ciebie kotłem lub garnkiem ;).

  • 0

    67. ~heloo  2011-02-11 07:24:43  host: bvm10.internetdsl.tpnet.pl

    pomimo podobnej muzy różnią się stawki a co za tym idzie rachunków a to w reklamach najważniejsze anie muza.

  • 0

    68. ~  2011-02-11 08:25:17  host: p15-07.opera-mini.net

    66 ignorowanie to okreslenie nie na miejscu, retoryka gruszki mi się ogólnie podoba, ja proponuję jazdę po bandzie jak najbardziej ale dodajac do tego jeszcze różne powiedzenia to można odnieść wrażenie że kierowca jest w stanie wskazującym.

  • 0

    69. ~pino inowroclaw  2011-02-11 08:54:40  host: host-89-230-149-237.inowroclaw.mm.pl

    niech lepiej ten pan zajmie sie tom beznadziejna oferta orange a pozniej krytykuje konkurencje play jest o wiele lepszy od orange i tak jest prawda

  • 0

    70. ~  2011-02-11 09:19:59  host: chaos.tpnet.pl

    Do wychwalających "oryginalne" reklamy Heyah. Simon's cat - mówi Wam to coś?

  • 0

    71. ~buahaha  2011-02-11 10:37:03  host: aect133.neoplus.adsl.tpnet.pl

    HAHAHA brawo :)

  • 0

    72. ~konkwistador  2011-02-11 10:59:22  host: 81-210-123-94.ip.netia.com.pl

    To porównywanie do jeansów levisa to doslownuie strzał w stopę:) Co ma moda do oferty? Pomijając aspekty telefoniczne, to sugerowanie, że ludzie mają postępować wg mody ilansu to kretynizm, bo zazwyczaj pierwsza ulega modzie szara i plastyczna masa.

  • 1

    73.  2011-02-11 12:30:51

    Jabczyński widać nie wie, że Wranglery czy Levisy produkuje się bardzo tanio w Azji ;) Ostatnio u nas w Łodzi zwinął się VF Corporation bo uznał, że nie opłaca się mu u nas. Tani produkt sprzedawany po 280-400zł :D Wolę tą samą jakość za dwa razy taniej ;)

  • 0

    74. ~  2011-02-11 12:36:36  host: p21-05.opera-mini.net

    Właśnie pisałem gdzieś że orange jest drogie jak vertu, tyle że orange to pomarańczowa miedź która chcą opchnąć jako złoto. Ja wolę swoje żywe srebro i nie jest to play.

  • 0

    75.  2011-02-11 13:38:03

    @69 w czym? Porównajmy HSPA+ 42 Mbps Orange z HSPA+ 21 Mbps w Play

  • 0

    76. ~tello  2011-02-11 18:08:05  host: daa5.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co do muzyki to ta z "PlayBacku" zawsze gorsza od tej na żywo ;-)

  • 0

    77. ~tello  2011-02-11 18:14:20  host: daa5.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja do tej poru nie kojarzę żadnej muzyki z żadnej reklamy. Ale widocznie są (jak Pan Jabczyński) melomani tego gatunku muzycznego ;-) Może nawet sobie je nagrywaja na MP3-ki...

  • 0

    78. ~  2011-02-12 03:02:08  host: z20-10.opera-mini.net

    Co to za porównania ? Reklamy Play (oprócz tych z Frankensteinem), Heyah (oprócz tych z horrorem), Plusa (oprócz tych z Kubalą) i Ery (oprócz tych z Kubą Wojewódzkim) są miłe, śmieszne i konkretne. A Orange bardziej reklamuje marki telefonów niż oferty. Dawna reklama Idei była fajna, w której wystąpił Przemysław Saleta. A teraz jakieś plasteliny reklamuje pomarańczowy ! ble

  • 0

    79. ~rads  2011-02-12 15:58:56  host: 81.219.132.182

    ja bez problemów, muzyke rozpoznaje jaki operator nadaje reklame, a koleś ma słaby słuch, bardzo słaby i dużą zazdrość

  • 0

    80.  2011-02-12 17:14:30

    W Heyah jest bardzo rozpoznawalny podkład muzyczny przy reklamach z kotem i psem. Nie wiem dokładnie jak te reklamy są podobne do siebie. Niemniej pocieszenie takie że Play nie wywołuje złych emocji i niesmaku jak to było jeszcze nie tak dawno z feralną reklamą Playa i schroniska. Szkoda że po jednej akcji Play już zapomniał o dalszym pomaganiu. Heyah cały czas coś robi.

  • 0

    81. ~matis  2011-02-13 11:40:18  host: v02-16.opera-mini.net

    Reklamy Orange, Play i banku Nordea są do siebie podobne pod względen kolorystyki, kadrowania i muzyki! Tak, że często mnie się mylą.

  • 0

    82.  2011-02-13 13:17:13