Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jabczyński: kody Orange to wielki sukces

Jabczyński: kody Orange to wielki sukces

WitekT 16 Maja 2011 14:07

0 0

Hit wiosny - tak określił akcję z tajemniczymi kodami Orange rzecznik operatora Wojciech Jabczyński. Z jego wpisu wynika, że należy oczekiwać podobnych akcji w przyszłości.



Szczerze mówiąc nie spodziewaliśmy aż tak wielkiego sukcesu i kilkuset tysięcy uczestników promocji. Cieszymy się i dziękujemy, że tak dobrze przyjęliście naszą akcję. Myślę, że marketingowo był to jeden z najlepszych virali, jakie kiedykolwiek zrobiły polskie firmy i wizerunkowo przyczynił się do wzmocnienia naszej marki, co w kontekście obecnej sytuacji na rynku komórkowym jest niezwykle ważne - pisze rzecznik na swoim blogu.

Orange zanotowało spory wzrost zainteresowania swoją stroną na Facebooku, a blog rzecznika miał ponad 10-krotny wzrost odwiedzin, osiągając ponad 20 tys. unikalnych użytkowników dziennie. Rekordowy wpis anonsujący kody ma do tej pory ponad 80 tys. wyświetleń i 1800 komentarzy związanych z kodami, a kolejne dwa wpisy z kodami miały po 600 komentarzy, czym pobito rekord sprzed dwóch lat (notka o nowej ofercie prepaid).




O naszej akcji rozpisywały się portale telekomunikacyjne, które notowały rekordowe liczby odsłon. Dlatego jeśli zastanawiacie się, czy w przyszłości będą podobne promocje dla użytkowników Orange, to wydaje się to raczej pytaniem retorycznym - kończy swój wpis Jabczyński.

Pierwsza wiadomość o kodach w serwisie TELEPOLIS.PL ma w tej chwili 660 tys. odsłon i 750 komentarzy. Kolejne 12 wiadomości, do teraz, ogółem 270 tys. odsłon i 255 komentarzy.

Przypomnijmy, że zabawa z kodami została przedłużona do 17. maja. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Jak oceniasz tajemnicze kody Orange?

Bardzo atrakcyjne
87.29%
Atrakcyjne
8.96%
Nie wyróżniające się
0.74%
Mało atrakcyjne
0.85%
Bardzo mało atrakcyjne
1.51%
Nie mam zdania
0.66%

Wszystkich głosujących: 13232



Źródło tekstu: blog.tp.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 2

    1.  2011-05-16 14:14:54

    Zdecydowanie lepiej dać użytkownikowi niewielki bonus czy promocję, niż katować go reklamami w tv. Może to będzie w końcu przełom w marketingu Orange i zyskają na tym zarówno użytkownicy jak i sama firma.

  • 0

    3. ~  2011-05-16 14:20:59  host: 77-253-141-3.adsl.inetia.pl

    Tylko czekać aż ich Plej skopiuje. Orange dobrze to przeprowadziło, w odróżnieniu od Pleja i ich akcji z nakrętkami. Chciałem kupić te promocyjne i rozglądam się za nimi od dłuższego czasu - jeszcze nie spotkałem. Wiem, że się pojawią, jak sprzedadzą sięstare zapasy, ale dla mnie jak na razie to wtopa.

  • 1

    4. ~  2011-05-16 14:32:26  host: p21-06.opera-mini.net

    Lepsze były minuty na święta. 400 minut do wszystkich można było kupić na allegro nawet za 10zł ale średnio stały 20zł. Ta promocja z kodami jest dobra głównie dla pomarańczowych dusigroszy.

  • -1

    6. ~Kocham Orange  2011-05-16 14:39:02  host: 188.147.3.190.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Orange ma dobry internet.

  • 4

    8.  2011-05-16 15:04:22

    Panie Wojtku ! Apeluję do Pana, by zamiast żenujących i obrażających normalnych użytkowników, kodów, wprowadzić płatny pakiet tanich smsów do Orange Free na kartę. Równie dobrze byłoby zaprzestać grabieży pieniędzy w prepaidach w postaci przepadku środków przy braku doładowań po 5 dniu od utraty ważności na wychodzące. Przejawem szacunku byłoby wydłużenie ważności kont na wychodzące wzorem Fresza, ale wobec wprowadzenia skandalicznych terminów w Orange One, nie mam złudzeń, co do przyjętego kierunku działań. Jeśli te postulaty zostaną zrealizowane, wówczas uwierzę, że firma Orange traktuje serio i poważnie swoich klientów, a nie mami ich żenującymi "darmówkami".

  • 3

    9. ~bart  2011-05-16 15:10:56  host: public20772.cdma.centertel.pl

    Za tydzień ludziska zapomną o tajemniczych kodach, wróci szara rzeczywistość. Zmiany w ważnościach kont w ofertach na kartę do 1 roku po każdym doładowaniu od 5 zł w górę bardziej przydadzą się użytkownikom.

  • -3

    10. ~hantel  2011-05-16 15:35:23  host: dqa93.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie wiem, jak cos, co jest darmowe, a dajace wymiena korzysc moze byc zenujace. Jak dla mnie, to tysiace ludzi z tego skorzystalo i jest zadowolonych. A co bedzie, to zobaczymy. Ale chyba nie zapowiada sie zle, prawda?

  • 1

    11. ~M  2011-05-16 15:46:38  host: afjv129.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mam delfina 100zł i to jest dno. 1,5 min filmiku na you tube przez edge i +16zł do rachunku. Orange to straszny badziew. Żałuje że przedłużyłem umowę. Dałem 549 zł za HTC DHD po znizce 400 zł za staż. A jak bym poczekał jeszcze 1,5 miesiaca to dał bym 1 zł(fajnie ze dostałem taka informacje) Poszanowanie klienta na najwyższym poziomie. Byle kto na kartę ma większe bonusy niż abonent z 8 letnim stażem. Już nie wspomnę o cenach tel z kosmosu

  • 3

    13.  2011-05-16 15:58:56

    Hehe koszt tych uslug za kody i tak ponosza uzytkownicy w postaci kradziezy srodkow po 5 dniach gdyby ktos zapomnial doladowac konto:P choc i tak to tak drobne ilosci ze sa sporo do przodu:)

  • 3

    14.  2011-05-16 16:33:53

    W orangutanie, żeby mieć taniej trzeba szukać tajemnych kodów. To dobre dla idiotów. Dla normalnych jest tani Play, bez kombinowania i bawienia się w idiotyzmy.

  • -1

    15. ~Szmitka  2011-05-16 16:42:30  host: 82.177.171.36

    Oby więcej takich promocji orange ! Sms sie skończyły ;o xd

  • 1

    16. ~aaa  2011-05-16 16:46:33  host: 87-205-184-89.adsl.inetia.pl

    propaganda sukcesu...

  • 1

    17.  2011-05-16 18:44:51

    Tak, tylko że zlikwidowali minuty POP Gadane z listy pakietów widocznych w Orange Online.! Skandal!

  • 2

    18. ~hrabia bronisław ból komórkowsk  2011-05-16 18:57:15  host: afbg252.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kiedy pytają mnie ........... odpowiadam ........... jaka sieć taki hit.

  • 1

    19. ~mirekb  2011-05-16 20:58:35  host: apn-77-112-168-125.dynamic.gprs.plus.pl

    akcja z kodami jest udana.to jasne.kazdy chce zaoszczedzic ;-)a ze dusigroszy nie brakuje w orange to pasuje to wszystkim.to lepsze niz fb i reklamy w tv tyle ze do innej grupy docelowej.prepaidowcy wydaja kase inaczej,to tyle

  • 0

    20. ~  2011-05-16 21:20:49  host: V32-16.opera-mini.net

    11). M. Panie M, prosze sprawdzic w menu Orange w swoim telefonie, czy nie ma tam pakietow internetowych. Tak, wiem, to dodatkowa kasa do i tak wysokiego abonamentu 100zl, ale mialoby to sens :-) i nie narazaloby pana na 25gr. za 50 kb.

  • -1

    21. ~  2011-05-16 22:17:08  host: 77-254-75-206.adsl.inetia.pl

    @14 - trochę obiektywizmu (czy można oczekiwać tego od kogoś piszącego orangutan?), czy taki pakiet 30 za 10 nie jest "tajny"? Przecież sam Rzecznik pisał, że jest przeznaczony dla aktywnych klientów, którzy potrafią go znaleźć, nie jest szeroko komunikowany...

  • 1

    22. ~  2011-05-16 22:55:41  host: ip-89-174-121-190.multimo.pl

    Pierwsza sensowna promocja, a nie 1000 minut na siedem dni.

  • 1

    23. ~zbyszek  2011-05-17 10:39:20  host: c22-243.blackberry.net

    Zauwazyliscie ze czym gorsza obsluga klienta w sieci tym lepszy i wylewniejszy rzecznik prasowy, a jeszcze lepszy od tego wszystkiego jego blog.

Dodaj swoją opinię