Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jabczyński: jestem dla Gruszki jak Bilobil

Jabczyński: jestem dla Gruszki jak Bilobil

WitekT 22 Listopada 2011 14:34

0 0

Marcinie, jaką krótką masz pamięć do MTR-ów. Dlatego pozwolę sobie być dla Ciebie, jak Bilobil - pisze na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP w odniesieniu do wczorajszego wpisu Marcina Gruszki, rzecznika P4, z karnymi pindolkami.

Szerzej o wpisie Marcina Gruszki pisaliśmy w tej wiadomości.

Od 2007 roku mieliście niespotykaną w innych krajach asymetrię, na której zarobiliście mega kasę. Według naszych szacunków mogło to być nawet ok. 1 mld zł. Waszymi sponsorami byli klienci Orange, T-Mobile, Plusa, TP… Kali ukraść krowę dobrze, Kalemu ukraść krowę źle - pisze na blogu Jabczyński.

Rzecznik Grupy TP pisze, że asymetria w założeniu ma umożliwić nowowchodzącemu operatorowi rozwój własnej sieci.




Czy inwestowaliście całą kwotę w sieć? Obydwaj wiemy, że nie. Wydawaliście ją również by zdobyć, jak największą część rynku, wykorzystując marketingowo do bólu MTR-owy prezent od regulatora - pisze dalej Jabczyński.

Rzecznik dodaje, że Grupa TP od początku protestowała przeciwko tak dużej asymetrii i cieszy się, że niedługo się skończy. Żaden z operatorów W3 nie zarabia na międzyoperatorskiej wymianie ruchu, a raczej walczy o minimalizację dysproporcji pomiędzy kosztami, a przychodami. Minuty do Play w abonamentach Orange, mimo asymetrii MTR, są rozliczane tak samo jak do Plusa i T-Mobile.

Gdzie tu zarobek? Ps. Wybacz że, nie skomentuję Pindolków, ale tak będzie lepiej dla nas obu :-) - kończy swój wpis Jabczyński.

W sporze o zarabianiu na asymetrii rację ma:

Rzecznik Play
42.60%
Rzecznik Orange
33.07%
Obaj mają rację
9.93%
Obaj nie mają racji
8.44%
Nie mam zdania
5.96%

Wszystkich głosujących: 1007



Źródło tekstu: blog.tp.pl     

Dodaj do:
w sumie: 115
  • 0

    102. ~naima  2011-11-23 07:31:50  host: 217.153.66.26

    @101 - W3 nie obniża opłat za połączenie do P4 bo nie musi. To tak jak Orlen, jak ropa na giełdach idzie w górę to ceny podnoszą tego samego dnia, a jak spada to ceny u nas pozostają takie same. A tak na marginesie w abonamencie T-mobile mam minuty do wszystkich operatorów krajowych w tej samej cenie i nie interesuje mnie czy ktoś przeszedł do P4 czy nie - płacę zawsze tyle samo.

  • 0

    103. ~  2011-11-23 07:51:09  host: host-89-229-128-190.chelm.mm.pl

    Znane indiańskie (nie pamiętam, którego plemienia) mówi, że gdzie dwóch się kłóci tam trzeci ma racje. Wg mnie obaj się ośmieszają takimi internetowymi przepychankami (podobnie zresztą jak czytelnicy twierdzący, że 'moja sieć jest najlepsza bo najmojsza'). Skoro mają czas na takie bzdety, to co robią w pracy i ile godzin dziennie pracują? Proponuję zajrzeć im do pensji i wypłacać za godzinę faktycznej pracy dla firmy...

  • 0

    104. ~  2011-11-23 07:51:26  host: host-89-229-128-190.chelm.mm.pl

    *przysłowie oczywiście :D

  • 0

    105. ~  2011-11-23 08:15:54  host: user-46-112-244-230.play-internet.pl

    103, nie wziąłeś tego pod uwagę że nie każdy pracuje , ja nie pracuje i mam wszystko za darmo.

  • -1

    106.  2011-11-23 08:20:28

    Od dłuższego czasu rzecznik prasowy play ma "luźny styl" wypowiadania się w pewnych kwestiach i uważam, że to nie jest zbyt dobre. Owszem grupa docelowa play to ludzie młodzi, ale moim zdaniem nie powinien wstawiać takich obrazków. W końcu jest to blog kogoś z play. Uważam, ze rzecznik orange pokazał klasę i odparł zarzuty bez wklejania części ciała na blog'a.

  • -1

    107. ~Octopus  2011-11-23 08:39:33  host: ip-195-242-254-202.catv.net.pl

    O tym ,że Grupa TP utrudnia życie w kablu i w powietrzu ani słowa..ale odpowiedź na Play-owe zaczepki to ma się i czas i ikrę..:) Efekt jest taki ,że Play nie zniknie , dalej będzie doił tych co nie umieją czytać tego co podpisali , a W 3 będzie robiła swoje. Play-owy pies szczeka.. a karawana w3 jedzie dalej.

  • 0

    108. ~  2011-11-23 09:01:06  host: host-89-229-128-190.chelm.mm.pl

    Ale jak Play mnie doi, bo nie rozumiem? :-)

  • 1

    109.  2011-11-23 09:51:59

    Jak zawsze TP ośmiesza się. Jabłczyński zapomniał, że ze stacjonarnych zawsze było w TP dużo drożej na Play.

  • 0

    110.  2011-11-23 11:03:28

    @107: ale bez przesady, nie pisz, że zajmują się tylko wykłócaniem z Playem, bo to nie do końca prawda. Ofertowo przecież też działają, choćby niedawno w Orange wprowadzili nowy pakiet na net 300 Mb, odświeżyli plany optymalne. A to, że rzecznicy sobie nawzajem powbijają szpileczki to przecież naturalne, jak ktoś śledzi rynek, to wie, że takie przekomarzanki między WJ a MG to nic nowego :)

  • 0

    111. ~  2011-11-23 13:44:36  host: 46.204.118.99.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    110 promocji świątecznych jak niema tak niema

  • 0

    112. ~GS  2011-11-23 14:36:31  host: dgi177.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @36 chyba kolego nigy nie zakładałeś firmy ani nie starałeś się o dotację. Postaraj się chociaż napisać wniosek a stwierdzisz, że lepiej sobie od kogoś pożyczyć te pieniądze...Poza tym ja dostałem propozycje i decyzje musałem podjąć w tydzień, a czas na realizację dotacji to pól roku, więc nie pisz prosze jeśli nie jesteś zorientowany. @47 napisałem , że nie postanie a nie że nigdy nie byłem...byłem i wiem poza tym wystarczy jak słyszę od znajomych opinie na temat Play.

  • 0

    113. ~pawelek  2011-11-23 15:05:16  host: user-31-175-225-178.play-internet.pl

    112@ Ja mogę ci spokojnie polecić Play, mam i internet mobilny i telefon. No ale Ty wiesz sam co dla Ciebie lepsze jeśli korzystałeś.

  • 0

    114. ~Słoneczny  2011-11-23 17:45:56  host: 87-207-193-15.dynamic.chello.pl

    @112, oczywiście, że nie zakładałem. Ja pracuje w firmie, która z różnych ulg korzysta, począwszy od ulg w podatkach lokalnych, skończywszy na dofinansowaniu miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych. Tak, więc nie pisz proszę, że coś jest niemożliwe, tylko dlatego że ty nie potrafisz z tego skorzystać.

  • 0

    115.  2011-11-23 23:09:18

    hehe a jak w3 kroilo abonentow tpsy ponad 1zł na minute? to dopiero byly miliardy:P a doliczajac cene minuty ponad 2zł w w3 to choc kosztowala ich grosze to dopiero byla kasa:)

  • 0

    116. ~GS  2011-11-24 10:57:57  host: dgl180.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wiem, że i tak się nie przegadamy, więc ta dyskusja nie ma sensu. Porównując operatorów do aut, wolę kupić używane Porsche czy Volkswagena niż nowe Daewoo.:))

  • 0

    117. ~hantel  2011-11-24 11:02:50  host: dpu88.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @111: moze i nie ma. tym lepiej, ze to co daja do tej pory jest zwykla ofertowa oferta, nie promocja swiateczna (tutaj rzeczywiscie pakiet z lejkiem sie wyroznia na plus). promocje swiateczne na pewno sie jeszcze znajda.

  • 0

    118.  2011-11-24 13:08:54

    aserty - nie było, nie było znowu miliardów... Popatrz ile wtedy ludzi korzystało z komórek i ile wydzwaniali ;-)

  • 0

    119.  2011-11-24 13:35:29

    @111: No fakt, jak na razie mamy to co mamy, jak juz pisałem: w Orange nowe plany optymalne, pakiet netowy, w Play na przykład oferta z nielimitowanym Fejsem. Ale przecież do świąt jeszcze ponad miesiąc, na 100% każdy z opów (nie tylko dwaj wymienieni) coś na święta przygotuje.

  • 0

    120.  2011-11-27 11:17:03

    Pan Jabczyński z zasady (dla mnie) jest niewiarygodny, więc pewno nie ma racji. :-) Gdy go prosiłem o dotrzymanie SWOJEJ publicznej deklaracji, on dokuczył Bogu ducha winnej panience za to, że do Orange nie można wrócić ze swoim numerem w ciągu 24 godzin. Konia z rzędem temu, kto tego dokona, ale p. J. zamiast wywiązać się ze swej publicznej deklaracji, doprowadził dziewczynę do płaczu... Ergo: nie ma racji. Cbdu.

  • 0

    121. ~  2011-11-27 11:27:09  host: z31-11.opera-mini.net

    120). Pociesz się tym, że Cię nie zbanował jak mnie :-/

Dodaj swoją opinię