Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jabczyński: Formuła Mini Mix to subtelna podróbka nju mobile

Jabczyński: Formuła Mini Mix to subtelna podróbka nju mobile

WitekT 11 Czerwca 2013 14:57

16 11

Jak zwykle było wstępne zadęcie, propagandowy plakat w stalinowskim tonie, że nam konkurencja niegroźna, siedzenie po nocach i wreszcie świat mógł zobaczyć drugie podejście Play pod detronizację nju mobile. Przyznam, że lepsze niż pierwsze - pisze na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange.

Zobacz: [Aktualizacja] Formuła Mini Max na kartę - szczegóły.

Przygotowania trwały kilka tygodni, więc byłem przekonany, że fioletowi marketingowcy zmierzą się z całą ofertą, ale wybrali tylko prepaid. Skoro RBM im wystarczy, nie będę się spierał. Ich decyzja - napisał rzecznik.

Jabczyński dodał, że poznając odpowiedź Play, jego pierwszym skojarzeniem było, że Formuła Mini Max pachnie subtelnie zrobioną... podróbką.




Rozumiem, że zawsze jest dylemat jak coś zrobić, aby było podobnie, ale jednak inaczej i jeszcze to sprzedać medialnie, jako coś lepszego. Dlatego gratuluję próby, ale moim zdaniem całość pod względem marketingowej kreatywności, wyszła najwyżej średnio. Na pewno nic w ofercie rewolucyjnego i mamy do czynienia raczej z nadrabianiem dystansu niż ucieczką do przodu. Idea górnych limitów jest mi znajoma, ale to akurat się chwali, bo jest mega korzystna dla klientów. Potem zaczynają się subtelne różnice wyróżniające rewolucyjny oryginał nju mobile od podróbki - napisał rzecznik.

Jabczyński zwraca też uwagę na krótkie ważności konta i minutę za 29 gr. Dzienny no limit za 2 zł, który zaproponował nju mobile, jego zdaniem daje większą elastyczność, ale to absolutnie kwestia indywidualnych potrzeb i nie każdemu się opłaca.

Nie wchodząc w dalsze porównania, co zostawiam Wam czytelnicy, cieszę że Play bardziej postarał się niż T-Mobile, a zwłaszcza nic nie robiący Plus. Jestem ciekawy, jak dla ich wyników zakończy się odpuszczanie rewolucji, która dzieje się na rynku. I jeszcze małe post scriptum. Marcin, czy miejsce konferencji też musieliście podrobić od nju mobile? Nie ma innych barów w Warszawie :-) - kończy swój wpis rzecznik.

Źródło tekstu: blog.orange.pl     

w sumie: 83
  • 0

    70. ~  2013-06-12 09:43:49  host: 89-71-52-196.dynamic.chello.pl

    @58 - Ty się pisze z dużej. Tak zabulić. Bo jak inaczej wytłumaczyć innym dzieciakom, którzy zobaczyli słowo nielimitowane że Play nie jest najtańszy? Zaślepieni są i tyle. Sam mam abo i mnie karta nie obchodzi. Ale przynajmniej z boku widzę subiektywnie która oferta jest ciekawsza. Oferta Play to to samo co było, tylko słowo "nielimitowane" spowodował takie podniecenie. Tzw słowo klucz.

  • 0

    71. ~  2013-06-12 10:45:29  host: aebs33.neoplus.adsl.tpnet.pl

    $41 Lubisz umowy. Inni ich wręcz organicznie nie znoszą. Lubisz bawić się w papierologię i wypowiadać umowy (nju), a inni tego organicznie nie znoszą. Przy free rozmowach w sieci nowa oferta Play oferta jest bardzo przyzwoita. Wiadomo, że nie dla wszystkich, ale spokojnie można polecić ludziom, którzy nie chcą się pierniczyć w internetowe zabawy z fakturami. Ważne, że ktoś wreszcie naprawdę odpowiedzieł na nju, bo RBM czy heyah to były tylko protezy. Plus natomiast ani be , ani kukuryku. Dlatego zawsze w pierwszej kolejności dam zarobić Play niż W3. Dla zasady.

  • 1

    72. ~disco disco  2013-06-12 11:07:10  host: 62-181-178-141.ip.netia.com.pl

    Nie wiem czym się podniecać. Play spróbował przebić nju, ale jak to w życiu bywa - nie zawsze próby są skuteczne. Jak trochę ludzie ochłoną i przestaną mierzyć, czy 29zł = 29zł, to zobaczą, że Play prawie nie oferuje neta i za każdy dotatek trzeba zabulić kolejny hajs. A 100MB za 5zł uważam za dobry żart. Dalej niu niepokonane, zarówno cenowo jak i komunikacyjnie ;).

  • 1

    73. ~Ken  2013-06-12 13:38:10  host: user-94-254-145-253.play-internet.pl

    Myślałem, ze play przebije nju, a tu rozczarowanie. Zrobiliscie kolejny prepaid i znów nic z tego nie wynika, ciagle trzeba doladowywac konto, ciagle zżera kasę. Nju na umowę nieporównywalnie lepsze. Przechodzę do nich, mieliście ostatnia szanse by mnie zatrzymać, ale Wam nie wyszło.

  • 0

    74. ~  2013-06-12 14:20:37  host: aebs33.neoplus.adsl.tpnet.pl

    $73 nju na abo nie zjada kasy. Ciekawe, ciekawe. Szczególnie przy rozmowach do nju czy Orange. :P

  • 0

    75. ~rob1  2013-06-12 17:05:26  host: static-81-219-255-149.devs.futuro.pl

    Dziękuję @58 za "miłe" słowa ... czyli ja jestem nikim dla operatora ... cóż

  • 0

    76. ~abc  2013-06-12 20:29:01  host: 82.160.94.188

    nju zjada do swoich. Ale zaplacisz 29zl za no limit miesiecznie plus 9zl za smsy no limit plus 5zl za pakiet neta. Wyjezdzasz na 2tyg wakacji i placisz tylko 9zl rachunku jak nie wydzwonisz wiecej niz 153min

  • 0

    77.  2013-06-12 20:35:49

    ~abc - zapłacisz 9 zł jak nie wydzwonisz więcej niż 3 kwadranse... Używasz, że tak świetnie liczysz to nju mobile?

  • 0

    78. ~elo  2013-06-12 21:51:34  host: aftv143.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nju dobrze ogarnia. jestem od dwóch tygodni i bardzo chwalę. a przeszedłem właśnie z Playa, którego miło wspominam, ale tu jest taniej ;)

  • 0

    79. ~poli  2013-06-13 00:00:27  host: 194.242.104.58

    Ja miałem Play i na kartę i na abonament ta siec się skończyła z asymetria cały czas po trochę drożeje i jakoś u nich spada w połączeniach przeszedłem do nju i jestem dużo bardziej zadowolony niż z play play jest jak chińskie ciuchy tylko szybko się psuje

  • 0

    80. ~GMO NISZCZY NARZADY  2013-06-13 00:33:17  host: alpnggts301-dmz.mycingular.net

    Przed nju tylko play mial sens no ale teraz juz tylko nju dla mnie a przy okzji play jest wlasnoscia chinczykow wiec lepiej z nju bo chinole to zdrajcy i wczesniej czy pozniej nan nas najada przy pomocy swojego nato czu ich 200 milionwej armi wiec po co im dawac zarabiac na bron przeciwko nam

  • 0

    81. ~  2013-06-13 14:17:52  host: v38-01.opera-mini.net

    72 jak to nie można sobie wziasc net i wtedy cena jest podobna jak w nju bo jak wiesz zakup złotówek w prepaid jest tańszy . a w nu internet jest obowiązkowy musisz za niego płacić. tzn nu w karcie i w aboco cenowo się nierówna z tym że w aboco można niekorzystac z internet a w karcie jest przymus . play wychodzi lepiej bo i ładowania są tańsze bo to prepaid

  • 0

    82. ~abc  2013-06-13 17:45:41  host: 82.160.94.188

    77 wlo pomylilem sobie . Chodzilo o to ze jak wyjade i wydzwonie te iles minut mniej niz 9zl to faktura bedzie 9zl. Ale jestem wkurzony. MOJE przejscie do nju rachunek z heyah karta trwa od 26 maja. Wczoraj karte dostalem ale nadal moj nr w heyah jest. Glupio sie tllumacza bozym cialem. Maja 1 dzien na przeniesienie nr ktory dzis mija. Tak ze mnie juz podpienili. Cale orange :/

  • 0

    83. ~marta  2013-06-13 19:55:12  host: multinet-2-158.kal.pl

    A je jestem bardzo zadowolona z nju :) nie musze pilnować stanu konta tylko prosto, tanio i czytelnie :)

  • 0

    84. ~abc  2013-06-15 11:18:15  host: 82.160.94.188

    a ja nadal od 26 maja czekam na nju buzz. Juz mam karte z numerem zastepczym ale nie spiesza sie z przeniesieniem z heya mnie :/ zalosne to nju :/ zaluje przenosin bo ttylko czas trace i nie mam kontaktu z ludzmi nie ladujac heyaha juz

  • 0

    86. ~  2013-06-16 12:54:22  host: V33-07.opera-mini.net

    jestem juz nju z rachunkiem. Przeszedlem z Play abonament. To co mi proponowali to zalosne bylo. Jak im powiedzialem, ze za 38zl to mam no limi do all, to gos straszyl, ze 200zl aktywacji zaplace :D W Play nie zostalem, bo nie maja juz nic ciekawego do zaproponowania a wspierac chinskiego kapitalu nie zamierzam, wole z dwojga zlego francuski. Najchetniej to przeszedlbym do Plusa, bo to polski kapital pana Solorza ale nie maja takiej oferty

  • 0

    87. ~bzbz  2013-06-16 21:40:15  host: 095160019117.warszawa.vectranet.pl

    szkoda, że niemożna dostać się na http://www.njumobile.pl/ przez najnowszego chroma - podobno potrzebuję najnowszej przeglądarki..

  • 0

    88. ~Paweł.  2013-06-24 09:40:23  host: rdns86.wp.mil.pl

    W opcji na kartę jest jakieś jawne oszustwo! Doładowałem konto kwotą 5zł, później 25zł, odpaliłem promocję do wszystkich za 2zł (trwało to 48h) - później było faktycznie no limit przez 7 dni po przekroczeniu 2zł za dzień. Ok. po 7 dniach przychodzi sms o końcu promocji - więc puszczam ponownie kod aby aktywować promocje na kolejne 7 dni, a na koncie mam całe 20zł wiec luzik. Dostaje smsa, "aby aktywować usługę do wszystkich doładuj konto kwotą min 5zł" -cooo!?? doładowałem! i dopiero wtedy mi aktywowali usługę zabierając 2 zł. To jest złodziejstwo i wymuszanie pieniędzy, czego nie ma w regulaminie (rozumiem jak bym nie miał środków na koncie). Wnioskując: jeżeli miałbym rozmawiać, pisać smsy, i surfować po necie na nolimicie przez 30 dni to by mnie to kosztowało: 8zł aktywacja "do wszystkich" + 5 zł x 4tygodnie i 30 dni x 2zł = 88zł hehe dobre! za taką kwotę to ja mam zajebisty abonament z dobrym telefonem z nolimitem do wszystkich w każdej sieci. Może to jakiś błąd, ale jak znowu wymuszą 5zł doładowania aby aktywować kolejne 7 dni to ... bay bay nju!

  • 0

    89.  2013-06-24 10:39:33

    88). Paweł. Weź wyłącz i włącz telefon :-)

  • 0

    90. ~Paweł  2013-06-24 11:27:33  host: rdns86.wp.mil.pl

    Ok. Jak wyskoczy mi znowu po 7 dniach to tak zrobię. Zapewne błąd systemu - nie chcę się zrazić już na samym początku, bo oferta jest dobra dla mnie, ale fizycznie muszą ją dopracować...

Dodaj swoją opinię