Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jabczyński: cieszymy się z decyzji KE

Jabczyński: cieszymy się z decyzji KE

WitekT 4 Sierpnia 2014 16:02

4 7

Cieszymy się, że Komisja Europejska podzieliła zdanie UKE i poparła zmiany regulacyjne na polskim rynku, które mają kluczowe znaczenie dla rozwoju rynku i konkurencji w Polsce - powiedział Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange.

 

Zobacz: KE daje zielone światło deregulacji Orange w 76 gminach.

Podobnie jak UKE, Komisja zauważyła, iż rynek polski nie jest już rynkiem zmonopolizowanym i istnieje szereg obszarów, na których operatorzy powinni działać już na w pełni konkurencyjnych zasadach, bez potrzeby ingerencji ze strony państwa - powiedział Jabczyński.




Jak dodał, w ocenie Orange propozycja UKE i opinia KE otwierają nową erę w rozwoju polskiego rynku i są dobrą wiadomością dla operatorów, samorządów i zwłaszcza klientów.

Nie ukrywamy, że uwolnienie Internetu na terenie 76 gmin pozwoli Orange Polska na stworzenie w tych miejscach bardziej elastycznej oferty dla klientów, dostosowanej do ich oczekiwań. Na pewno będzie też zachętą do podjęcia decyzji o ewentualnych, dodatkowych inwestycjach. Czekamy teraz na ostateczną decyzję polskiego regulatora - powiedział rzecznik.

Źródło tekstu: Orange, wł     

w sumie: 20
  • -5

    1. ~Marco31  2014-08-04 16:14:13  host: aeom124.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Obecnie Orange jest najbardziej dynamiczną siecią, z powodzeniem przejmuje stery promocji które wcześniej miał PLAY. Teraz np. Orange przygotował specjalną ofertę dla abonentów T-Mobile dotkniętych podwyżką w czasie trwania zobowiązania abonamentowego!

  • 1

    2. ~Hmmm  2014-08-04 16:27:26  host: 77.119.132.208.wireless.dyn.drei.com

    Powiedzcie bo nie rozumiem. Co to oznacza dla klienta i dlaczego orange az tak to cieszy. Nie bedzie oplaty za lacze?

  • 1

    3. ~Obserwator  2014-08-04 16:35:19  host: 37-128-51-32.adsl.inetia.pl

    No właśnie wytłumaczcie proszę internautom jak krowie na rowie w czym tkwi szkopuł, bo z doświadczenia już wiemy, że gdy ORANGE się cieszy to zawsze oznacza, że jego abonenci będą mieli ch.......owo

  • 4

    4. ~Red  2014-08-04 17:00:21  host: staticline18294.toya.net.pl

    Orange sie cieszy bo nie bedzie juz musiało udostępniać swojej infrastruktury na potrzeby innych operatorów wiec teraz bedzie mozna strzyc klientów na maxa.

  • -2

    5. ~p  2014-08-04 17:04:12  host: public-gprs516934.centertel.pl

    Bzdury piszecie. Dzięki temu Orange będzie wiecej inwestować na tym terenie poniewaz nie będzie musiala udostępniać innym operatorom za pól darmo. Teraz jest patologia. Budują swiatlowod, ponoszą koszty a inne podmioty z tego korzystaja

  • 1

    6.  2014-08-04 17:08:15

    Czytaj: Jak tylko nie będziemy regulowani, to damy wam takie oferty, że nawet najwięksi przeciwnicy zatęsknią za komuna...

  • 0

    7. ~anonim  2014-08-04 17:20:25  host: atr168.neoplus.adsl.tpnet.pl

    O jakie gminy chodzi?

  • 1

    8. ~ttt  2014-08-04 17:44:04  host: 87-205-47-217.adsl.inetia.pl

    Wykaz gmin jest na stronie UKE.

  • 1

    9.  2014-08-04 17:47:04

    No i dobrze. Czas na czysty internet pod marką NJU. Z prędkościami szału nie będzie, ale ceną mają szanse nadrobić.

  • -3

    10. ~konio  2014-08-04 17:58:38  host: host-91-222-118-20.myslenice.net.pl

    Czyli Orange w tych miejscowościach inwestować nie będzie przez jakieś 10 lat! Tam powinno być zobowiązanie Orange, że po roku od podjętej przez UKE decyzji na tych terenach Orange ma obowiązek inwestować w swoją sieć.

  • 1

    11. ~  2014-08-04 18:07:46  host: user-164-127-235-189.play-internet.pl

    Elastyczna oferta powinna być bez opłaty za utrzymanie łącza, z umową na czas nieokreślony.

  • 1

    12.  2014-08-04 18:08:26

    ~konio - a dlaczego nie Vectra np. - jak u mnie?

  • 0

    13. ~konio  2014-08-04 18:40:24  host: host-91-222-118-20.myslenice.net.pl

    A czy są jakieś przeszkody aby Vektra, UPC itp nie modernizowali swojej sieci a Orange swojej? Chodzi o to, że Orange nic nie zmusi do modernizacji i inwestycji jak odpływ kapitału wraz z odpływem klientów. Tylko są takie tereny. na których nie ma innej alternatywy i czy to będzie BSA czy Orange to nie ma znaczenia bo Orangutan i tak zyski z tego czerpie. Im więcej operatorów ze swoją własną infrastrukturą tym lepiej!

  • 0

    14. ~Andrzej Wawrzynowicz  2014-08-04 20:38:13  host: ip-37-152-18-154.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    ~p - hmm kolego to podaj, ile łączy światłowodowych Orange udostępnił konkurentom (łączy FTTH)? Mogę Ci odpowiedzieć - dokładnie zero. I mam jeszcze propozycję dla Telepolis - proponuję po wydaniu tej decyzji deregulacyjnej uruchomić licznik światłowodów wybudowanych przez Orange. Wszak po to "teoretycznie" została wydana ta decyzja. Bardzo jestem ciekaw tej liczby, ale nie sądzę, żeby "powalała na kolana"
    P.S. łączy w technologii FTTC też za wiele nie udostępnili, a cała ta decyzja była tylko po to, aby na obszarze 76 gmin nie robić testów MS, a nie dla żadnych inwestycji, ale wiadomo "ciemny lud" to kupi, jak mawiał pewien były europoseł:).
    p.s. 2 - a z innych sukcesów to może Pani Magdalena G. pochwali się pierwszą (od 2006 r.) podwyżką cen, którą zafundował inny pupil z magentą w logo.

  • -1

    15.  2014-08-04 20:44:01

    Mała miejscowość w centrum Polski - w promieniu 15 km od Orange tylko EDGE. Takie decyzje tylko pogłębią przepaść między miastami a telekomunikacyjną "Polską B"

  • 0

    16.  2014-08-04 20:49:09

    @15
    z tego co wiem to centrum Polski dopiero jest modernizowane. zapewne 3g się pojawi w ciągu 2 miesięcy. ale najlepiej jak już teraz zgłosisz brak zasięgu jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś :)

  • 0

    17.  2014-08-04 21:25:41

    orange to debilna firma już brak słów od chyba 4-5 dni nie działa net telefon i większość programów orange tv u moich rodziców; dzisiejsze tłumaczenie konsultanta że jutro powinni naprawić, a gdyby sie nie udało to trzeba do niego dzwonić znowu wskazuje że awaria jest poważna. P.S. niech mnie ktoś oświeci po co u tych idiotów dekoder orange tv musi być podłączony do liveboxa żeby dało sie ogladać programy nadawane z satelity? kto ma dekoder obok modemu i może sobie to połączyć bez ciągnięci kabla przez cały dom? wszelkie aktualizacje można ściągnąć z satki podobnie jak program tv przecież. Dziadostwo, dziadostwo i jeszcze raz dziadostwo grzecznie mówiąc. Prędkość netu tragedia i jeszcze ta płatna infolinia (w firmie która jest właścicielem chyba wszystkich łączy tele w tym dzikim kraju) sorry za OT

  • 0

    18. ~;/  2014-08-04 21:29:26  host: eam175.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Panie Andrzeju przecież FFTH orange buduje w warszawie. Latwiej sprzedac usluge w wiekszych miastach jak na wsi w slad idzie play. Chociaz pojawil sie na slasku ciekawy konkurent z zor ktory sam buduje ffth i bedzie w woj opolskim i w slaskim sprzedawac internet 300mb/s.

  • 0

    19. ~xxx  2014-08-05 09:39:50  host: host-31-6-144-163.dynamic.mm.pl

    kazda propozycja cenowa przez orange jest teraz analizowana przez uke. poprzez brak regulacji m.in. orange bedzie mogl cene sam sobie ustalic. i niech nikt nie mysli ze bedzie drozej niz jest bo tak nie bedzie. ja sie ciesze ze do tego dojdzie bo orange bedzie mogl realnie powalczyc z kablowkami. jezeli chodzi o inwestycje to nie jestem przekonany bo orange do tego nie bedzie sie rwal ;)

  • 0

    20.  2014-08-05 13:43:20

    @16 no błagam, mamy rok 2014, mam się cieszyć że centrum Polski jest modernizowane z technologii EDGE ? A właściwie nawet nie wiem czy jest, bo na razie to tylko o tym słyszę od roku. Rozumiem, że jak będę na emeryturze będzie tu 3G . Brawo Orange !

Dodaj swoją opinię