Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Jabczyński: 2010 rokiem postpaida

Jabczyński: 2010 rokiem postpaida

WitekT 15 Marca 2010 20:41

0 0

Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP, nie chciał skomentować na swoim blogu oferty LongPlay. Stwierdził jednak, że tak, jak 2009 rok był czasem prepaida, tak 2010 rok będzie należał do postpaida.

Moim zdaniem wygląda na to, że 2010 będzie rokiem postpaida. Tyle, że w tym wypadku gra będzie ostrzejsza, bo stawka jest wprost proporcjonalna do uzyskiwanego ARPU. Jeśli chodzi o najbardziej pożądanego klienta biznesowego, mocny sygnał do walki dał Orange wprowadzając niedawno plany optymalne z internetem. Jak potoczy się rywalizacja o lojalnego klienta abonamentowego zobaczymy. Linia frontu została wytyczona - napisał rzecznik na blogu.




O nowej ofercie Play dla klienta indywidualnego szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: blog.tp.pl     

Dodaj do:
w sumie: 36
  • 0

    17. ~  2010-03-15 23:02:05  host: 188.33.146.160

    mam nadzieje ze chociaz w orange te pakiety 1000min na staconarne i do orange za 6zł zosaną na stałe a nie zrobią jak era z tymi numerkami gdzie zakonczyli prmocje szybko. wtedy musiałbym popa wyrzucic do kosza... a gdyby zostaly na dluzej takie pakiety to i pop zostalby na dluzej.... a więc jak Jabłczynski powalczycie troche tez o klienta prepaid czy olejecie prepaidy..??

  • 0

    18. ~Ja.  2010-03-15 23:03:52  host: 82.160.51.168

    Do: 6 prze123 - dobre, brawo !!!

  • 0

    19.  2010-03-15 23:12:44

    Orange w tym roku dość wyraźnie poprawił swoje oferty pre-paid. Teraz czas na porządne zmiany w abonamentach. Dać pakiet kwotowy dla przykładu 50zł w tym cena minuty do wszystkich 30 gr, do Play i CP 50gr, minuta wewnątrz sieci 5gr (moze być pakiet 100minut za 5zł), transmisja danych 50mb za 5zł i 200mb za 10zł, sms 10gr, mms 20gr. Do tego jakiś telefon w dobrej cenie. No i może darmowe rozmowy do Orange za powiedzmy jakies 15zł. Nie byłoby źle.

  • 0

    20. ~kam  2010-03-15 23:16:42  host: adah33.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #15 po co mi 1000 minut w OPOP, Minuty Non Stop, Minuty z Minuty itp. jak w PF laduje za 30 ziko, uruchamiam stan darmowy i dzwonie do bólu do Play, dodatkowo esy za doladowania i nawet jak nie wykorzystam tych pieniedzy to nikt mi ich nie zabierze. Ponadto oferta firmowa spoko a bez tela to juz calkowita rewelacja. Longplay jedynie wmojej opinii szalu nie zrobil

  • 0

    21. ~Adam  2010-03-15 23:24:19  host: chello089072234182.chello.pl

    Zgadzam sie z 16, ze jesli chodzi o bezpieczenstwo srodkow w prepaid (nieprzepadanie środków), to sytuacja w Orange wyglada najgorzej (czyli po doladowaniu 50 zl - 3 mies + 5 dni, bez kumulacji). Orange wlasciwie uzywa 3 roznych okresow : waznosci polaczen wychodzacych (3 miesiace), waznosci srodkow (3 mies + 5 dni) i waznosci polaczen przychodzacych (12 miesiecy). Uwazam ze konieczne minimum minimorum jakie w trybie pilnym Orange powinno zrobic to wydluzyc okres waznosci srodkow. W chwili obecnej doladowujac np. za 50 zl wchodze w kontrakt z Orange na rozmowy wych na 3 miesiace, po ktorych srodki sa zabierane, ale kontrakt na przych. trwa nadal. Orange mogloby wprowadzic sumowanie waznosci lub wydluzyc waznosc wychodzacych, ale tego nie zrobilo. Trzecia mozliwoscia byloby wydluzyc waznosc srodkow na koncie do 12 miesiecy, tak samo jak waznosc polacz przych, przez wprowadzenie blokady srodkow. Z drugiej strony jednak jak sie czlowiek zastanowi, to jaki interes ma Orange w blokowaniu srodkow w przypadku rozmow wewnatrz strefy Orange + Stacjonarne ? Albo Internetu ? Moznaby wprowadzic blokade srodkow z jednoczesna mozliwoscia rozmow wychodzacych wewnętrznych O+S i wykupu pakietow typu POPGadane, MultiPOP, Ty i 3, etc. Nie wierze, ze to nie oplacaloby sie Orange, jesli tak czy siak musza utrzymywac SIMA i numer w bazie.

  • 1

    23. ~  2010-03-16 00:10:57  host: 088156127244.stk.vectranet.pl

    orange - TP = wyzysk. jako byly pracownik TP jestem tego swiadom. Nie liczcie na lepsza oferte ;P sam czekam z utesknieniem na koniec umowy z orange

  • 0

    24. ~  2010-03-16 01:06:31  host: dcw93.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jak zostawicie na stałe 1000min/6zł w POPie to może się zastanowię. Na razie zbyt wielka niewiadoma, żeby się ładować w doładowania i zabawę w "przepadanie" środków. Wyrzucanie simów mnie nie bawi.

  • 0

    25. ~mirekb  2010-03-16 08:09:08  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    4mno chciałoby zapewne aby wszyscy byli w postpaidzie ;-))nie ma tak łatwo.sądze ze realna przewaga prepaid będzie coraz bardziej widoczna.umowy maja sens ale ostatni rok tzw.kryzysu pokazał co mno moga zaoferowac-niewiele.dobrze ze jest Play gdzie bez umów można miec w zasadzie wszystko co możliwie najlepsze

  • 0

    26.  2010-03-16 09:15:20

    Czas pokaże, jak to będzie - 2009 faktycznie tak jak pisze WJ należał do ofert przedpłaconych ("magiczne" 29 gr). Więc może obecny rzeczywiście będzie należał do abonamentu, być może orange będzie jakoś odpowiadać na ofertę p4.

  • 0

    27. ~sumix  2010-03-16 09:24:27  host: gkk83.internetdsl.tpnet.pl

    2010 będzie należał do darmowych rozmów wewnątrzsieciowych a nie propozycji abonamentowych. Stwierdzenie WJ o roku postpaidu jest trochę nad wyrost.

  • 0

    28.  2010-03-16 09:42:11

    ad 27. Może WJ wie coś o nowych dopiero przygotowywanych abonamentach w Orange dlatego użył takiego stwierdzenia. W koncu ktoś musi odpowiedzieć na nowe oferty LongPlay.

  • 0

    29. ~nik  2010-03-16 09:53:27  host: nyj178.internetdsl.tpnet.pl

    w biznesowych planach plusa też jest internet

  • 0

    30. ~sumix  2010-03-16 09:56:45  host: gkk83.internetdsl.tpnet.pl

    możemy sobie gdybać :) W chwili obecnej oferta postpaid nie odbiega znacząco od oferty prepaid (longplay, fresh). Jedynie co mogą zrobić z abo to wyrównać do longplay tak aby wydawał się mniej atrakcyjny. Zobowiązania W3 nie pozwalają na ostrą jazdę tylko na dojenie :)

  • 0

    31. ~lix  2010-03-16 10:06:55  host: dow119.neoplus.adsl.tpnet.pl

    fe

  • 0

    32.  2010-03-16 10:31:04

    No to mamy wróżkę Jabczyńskiego.Chyba,że ma szpiegów u konkurencji...:))

  • 0

    33. ~  2010-03-16 12:30:16  host: t13-05.opera-mini.net

    Jabol boi się Playa, szkoda czasu na tego gościa i jego pomarańcze.

  • 0

    34. ~fwe  2010-03-16 21:54:36  host: emu68.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie zgadzam się z panem rzecznikiem dla mnie będzie to kolejny rok pre-paida i na pewno nie jest to ani też nie będzie w długiej perspektywie orange :)

  • 0

    35. ~koks  2010-03-17 00:45:48  host: aeji249.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mówmy to otwarcie motyw ze konto jest wazne parę dni, miesiąć a potem kasa wyparowuje to złodziejstwo! nawet dresy mają wiecej zasad niż W3

  • 0

    36. ~napinacz z netu  2010-03-17 12:38:58  host: efs246.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wj zapomnial wspomniec o "szczesliwej godzince" do wszystkich w orange:P mam pare osob w orżnąć i nikt nie mial tego bonusu a ja mam aktywne konto na wychodzace od 26.05.08 i nic??! no zapomnialbym orżnąć nie bedzie wydluzac na wychodzace oni maja w planach jeszcze skrócić je:PP wspomne tylko o doladowaniu za 40zl i wychodzace na 40dni, gdzie jestes wj, jak ludzie ci zaczeli zadawac konkretne pytanka wyparowales jak srodki z konta w orżnąć kiedy konczy sie czas na wychodzace......franc telekom powinno byc tp sa to nie Polski kapital!!...aha ten rok bedzie przelomowy bo konczy mi sie umowa z neo i zetafon:P

  • 0

    37. ~  2010-03-17 12:48:18  host: efs246.neoplus.adsl.tpnet.pl

    za to z orange musik na karte tam to sie przepracowaliscie:PPP, 65gr do "wszystkich" z wyjatkiem play,no i "zakrecone mituty" w pop miszczostwo swiata, powiem wiecej wasze oferty wymiataja, mozecie sobie rywalizowac z sim+ i tt, bo do playa to jestescie jakies 200lat w plecy:P

Dodaj swoją opinię