Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Izrael: "koszerne" karty telefoniczne

Izrael: "koszerne" karty telefoniczne

LuiN 22 Maja 2009 19:38

0 0

Publiczna firma telekomunikacyjna w Izraelu poinformowała, że wkrótce wprowadzi do sprzedaży "koszerne" karty telefoniczne, które blokują dostęp do numerów zakazanych przez rabinów.

Użytkownicy kart przestrzegający ściśle norm judaizmu nie mogą, zgodnie z zaleceniami rabinów, dzwonić na linie erotyczne ani słuchać radia wbudowanego w telefon. Cenzura numerów telefonów będzie nadzorowana przez usługę "właściwa linia" działającą przy współpracy z rabinatem.




"Koszerne" karty telefoniczne są przeznaczone przede wszystkim dla ortodoksyjnych żydów. Ozdobione będą zdjęciami m.in. Ściany Płaczu i innych świętych miejsc judaizmu; nie znajdą się na nich żadne zdjęcia kobiet.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 44
  • 0

    25.  2009-05-22 23:29:00

    Co kto lubi...

  • 0

    26. ~  2009-05-22 23:46:17  host: adcs183.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Słyszałem, że te karty mają być rozprowadzane w Polsce przez kanały związane z "Gazetą Wyborczą"...

  • 0

    27. ~bla bla bla  2009-05-23 00:19:57  host: 94.254.228.99

    A są karty anty-koszerne, albo anty-syjonistyczne? Taką kartę anty to bym sobie kupił. Wiem co mówię bo jestem Judeokatoateistogejoheterokomunistofaszystą;]

  • 0

    28. ~cud tuska  2009-05-23 00:35:07  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Stary spot PO, ten zabroniony ! Tylko nieplujcie na swoje monitoty! http://www.youtube.com/watch?v=jFhQ9Zc8Gu0

  • 0

    29. ~Widzewiak  2009-05-23 02:48:25  host: wdz-nic-n162.coe24.net

    głupi news...kogo on w Polsce obchodzi?

  • 0

    30. ~  2009-05-23 07:09:01  host: f96-035.opera-mini.net

    Luin pisze sie Zyd, a nie zyd! Jestes antysemita? :-p

  • 0

    31. ~  2009-05-23 08:35:01  host: p03-07.opera-mini.net

    Hettman z Żydami mieszka i pracuje to i zeżydział

  • 0

    32.  2009-05-23 09:36:59

    @30 LuiN dobrze napisał. Są dwa rodzaje żyda/Żyda. 1. określenie mówi się jeśli osoba jest wyznania Mojżeszowego, a 2. odnosi się na obywatela Izraela.

  • 0

    33.  2009-05-23 09:39:59

    Są miejsca, branże czy elementy życia gdzie z samego poczucia smaku nie powinno się robić takiego "cyrku" z religii, niedługo będą płatki kukurydziane ze ścianą płaczu... albo nie powiem co gorszego...

  • 0

    34. ~  2009-05-23 10:13:15  host: static-81-219-244-14.devs.futuro.pl

    #14 LuiN nie ma czegoś takiego jak "chrześcijanizm" jest chrześcijaństwo

  • 0

    35. ~bass  2009-05-23 11:49:52  host: 212.95.49.87.internetserviceteam.com

    W sam raz dla kibiców Żydzewa.

  • 0

    36. ~Widzewiak  2009-05-23 12:29:17  host: wdz-nic-n162.coe24.net

    Pozdrowienia dla kompleksiarza spod wpisu nr 35. Co, boli jak Widzew lał tTwoj zespół?

  • 0

    37. ~ziomek13  2009-05-23 14:20:24  host: apf233.neoplus.adsl.tpnet.pl

    pozdrawiam 35 bass

  • 0

    38.  2009-05-24 07:29:08

    Czy te karty to są karty do automatów (magnetyczne/czipowe) albo karty zdrapki typu Telecośtam czy też SIMy, bo z tekstu to wcale IMHO nie wynika. Tak czy inaczej, blokowanie serwisów erotycznych nie jest złe, bo pozwala na kontrolę kosztów. BTW, karty do automatów telepsy też w pewnym sensie mają taki ficzer, bo przecież 70x są z automatów niedostępne ;-).

  • 0

    39.  2009-05-24 07:31:49

    Głupota ludzka nie zna granic...

  • 0

    40. ~Boj  2009-05-24 11:22:43  host: ch100.internetdsl.tpnet.pl

    Izrael i USA to najbardziej zbrodnicze panstwa od chwili ich powstania.

  • 0

    41. ~Widzewiak  2009-05-24 11:23:13  host: wdz-nic-n162.coe24.net

    @37 - ooo, kolejne zakompleksione dziecko neostrady kibicujące jakiemuś Turowi Turek albo Stali Stalowa wola czy komu tam dusza zapragnie...cóż, My jestesmy wielcy, a wy bedziecie zawsze mali. a Dzis powrót do ekstraklasy świetujemy!!!!! RTS1910WIDZEW

  • 0

    42. ~Pan Żyd  2009-05-24 11:53:02  host: 213.158.194.228

    Ciekawe kiedy wymyślą koszerne prezerwatywy? Takie z dziurą na końcu?

  • 0

    43. ~aki ross  2009-05-25 08:37:47  host: 195.205.247.154

    Niewiele rzeczy tak się rzuca na mózg jak religia.

  • 0

    44. ~ziomek13  2009-05-25 16:27:57  host: efz253.neoplus.adsl.tpnet.pl

    41 moze i wszystkie wsie i miasta sa w łodzkim za zydzewem ale Pabianice tylko w czesci dały sie zjudaizować wam;poza tym sram na klub co ma miliony wirtualnych kibiców,znałem dziesiatki osób co były i sa za zydzewem a nigdy nie były nawet raz na meczu i to jest wasz autoportret

Dodaj swoją opinię