Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości IV Kongres Technologiczny Plusa

IV Kongres Technologiczny Plusa

WitekT 10 Października 2005 15:23

0 0

18. października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się IV Kongres Technologiczny. Jego pomysłodawcą i organizatorem – podobnie jak trzech poprzednich edycji – jest Polkomtel - partnerami zaś największe światowe firmy teleinformatyczne: Hewlett Packard, IBM, Intel, Motorola, Nokia, Oracle, Samsung, Siemens i Sony-Ericsson.
Kongres Technologiczny jako miejsce prezentacji zaawansowanych rozwiązań telekomunikacyjnych i teleinformatycznych przeznaczonych dla biznesu jest unikalnym forum dialogu twórców i odbiorców usług i produktów z tej branży.


Tegoroczny Kongres został opatrzony mottem Mobilność – Integracja – Nowe możliwości. Trafnie oddaje ono przesłanie tego niezwykłego wydarzenia w świecie polskiego biznesu, koncentrującego się tym razem na czterech blokach tematycznych:
telekomunikacyjne systemy zintegrowane,
aplikacje mobilne i transmisja danych,
rozwiązania telemetrii, monitoringu i akwizycji danych,
nowe usługi dodane w sieciach mobilnych.


Zarówno w opinii klientów, jak i dostawców zaawansowanych technologii właśnie te obszary rozwiązań telekomunikacyjnych i teleinformatycznych rozwijają się najdynamiczniej i stymulują do poszukiwania innowacyjnych zastosowań nowych technologii.


Kongres Technologiczny z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem ludzi biznesu. Stanowi to nie tylko potwierdzenie trafności naszego pomysłu, ale świadczy również o tym, że rola operatora mobilnych usług telekomunikacyjnych dla biznesu jest coraz bardziej doceniana przez polskich przedsiębiorców. Swobodny dostęp do możliwości wymiany informacji w dowolnym miejscu i czasie nie tylko usprawnia komunikację i optymalizuje koszty, ale poszerza również wachlarz innowacyjnych rozwiązań telekomunikacyjnych niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu firmy. Tworząc je, dostarczamy nowoczesnych narzędzi pracy dla przedstawicieli licznych branż polskiej gospodarki i otwieramy przed przedsiębiorstwami nowe możliwości działania, w istotny sposób podnosząc ich efektywność rynkową. Mam nadzieję, że bogactwo i różnorodność zastosowań prezentowanych wraz z partnerami przez Plus GSM podczas tegorocznego Kongresu stanowić będzie po raz kolejny źródło inspiracji dla polskich przedsiębiorców – powiedział Mirosław Bielicki, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Rozwoju Rynku w Polkomtel.


IV Kongres Technologiczny zgromadzi nie tylko liderów wytwarzających telekomunikacyjne systemy mobilne, ale przede wszystkim ok. 2500 przedstawicieli kadry zrządzającej największych polskich przedsiębiorstw, a także właścicieli średnich i małych firm. Otworzy go sesja plenarna, podczas której wystąpią Jarosław Pachowski, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Polkomtela, oraz gość honorowy Kongresu, Robert Conway, prezes GSM Association, organizacji skupiającej blisko 850 operatorów GSM z 212 krajów świata. Następnie odbędzie się seminarium i warsztaty poświęcone najnowszym tendencjom na rynku teleinformatycznym. Do późnych godzin popołudniowych prezentowane będą także na licznych stoiskach konkretne wdrożenia rozwiązań telekomunikacyjnych już wykorzystywanych przez przedsiębiorstwa, jak również projekty znajdujące się jeszcze w fazie prac badawczych i laboratoryjnych. Są wśród nich m.in. platforma rozwoju usług trzeciej generacji (IMS), iPlus, czyli kompleksowa oferta dostępu do Internetu, telefonia konwergentna rozszerzona o kolejne elementy, np. możliwość realizacji przez prefiks połączeń lokalnych, usługa Naciśnij i Mów, umożliwiająca komunikację grupową w oparciu o infrastrukturę GSM.


Już po raz drugi Kongresowi Technologicznemu towarzyszy konkurs Przedsiębiorstwo Plus Technologia, którego celem jest promocja nowatorskich projektów z dziedziny telekomunikacji i teleinformatyki wdrożonych w polskich przedsiębiorstwach.


Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono blisko 200 rozwiązań realizowanych w licznych branżach – począwszy od przemysłu, energetyki i transportu, przez sektor publiczny po media. Dla oceny nadesłanych projektów powołano zespół ekspertów pod przewodnictwem prof. Józefa Modelskiego, przewodniczącego Rady Telekomunikacji, prezesa Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych. Jako główne kryteria oceny przyjęto innowacyjność rozwiązań technicznych, wpływ usprawnień na efektywność działania firmy, a także skalę korzyści finansowych i jakościowych, jakie zrealizowane projekty przyniosły wyróżnionym firmom.


Spośród finalistów wyłonionych w poszczególnych kategoriach w 11 regionach kraju Kapituła Konkursu wybierze sześciu laureatów. Uroczysta prezentacja zwycięskich projektów oraz wręczenie nagród laureatom konkursu Przedsiębiorstwo Plus Technologia odbędzie się podczas sesji plenarnej Kongresu.

Źródło tekstu: Plus GSM     

Dodaj do:
w sumie: 10
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1.  2005-10-10 15:48:18

  Co należy zrobić aby dostać się na Kongres?

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2. ~  2005-10-10 15:52:51  host: external.ciech.waw.pl

  Wypić brudzia z Pachowskim, pobajerować Jakubowską, zakumplować się z KRRiT i okazać "rośliny lub czasopisma". ;-)

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  3.  2005-10-10 17:39:35

  Ile ja bym dał żeby się dostać na taki kongres. Ale brak dobrej znajomości języków obcych i brak odpowidnich znajomości mi to uniemozliwiają. Mam nadzieję że Telepolis nie zawiedzie i przygotuje jakiś konkretny reportaż z tego o to prestizowego kongresu.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  4.  2005-10-10 18:10:25

  a ja ym sie chetnie dostal na taki konkres tez. Posluchalbym co maja do powiedzenia, do pokazania i zobaczyl to i owo. Tylko, jak zdobyc zaproszenie?:> ...bo napewno to nie jest impreza otwarta :)

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  5.  2005-10-10 18:22:21

  Jeżeli tylko czas pozwoli, to z pewnością się tam wybierzemy. W zeszłym roku byliśmy. :)

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  6.  2005-10-10 19:28:05

  WitekT: a mozna wiedziec jak mozna sobie zalatwic wejsciowke tam?:> Czy to jest tajemnica..? :)

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  7.  2005-10-10 19:52:22

  D@rio: przysyłają. ;) Można też pogadać z pracownikami Polkomtela i spróbować od nich wyciągnąć. :)

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  8. ~Artur  2005-10-11 09:41:56  host: 217.153.68.220

  O wejsciowkach... Trzeba wiedziec z kim pogadac. Nie wszyscy pracownicy ja dostaja - sa oddelegowywani w ramach nagrody. Po za tym nie tylko wejsciowka jest potrzebna - robione sa listy osob mogacych wejsc na kongres.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  9.  2005-10-11 10:47:19

  dostałem dziś zaproszenie na kongres,kto z redakcji Telepolis zamierza zjawić się ???

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  10.  2005-10-11 16:05:43

  a tu sku***** j****** :/ a mi nie przyslali :/ znowu "biznes" olali:/

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-211-98-112.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy problemy z Note'ami 7 obniżyły twoje zaufanie do marki Samsung?

[Aktualizacja] Samsung oficjalnie zatrzymuje sprzedaż i wymiany Note'ów 7 ... i kończy produkcję

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet