Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Irlandzki Vodafone zwraca pieniądze

Irlandzki Vodafone zwraca pieniądze

WitekT 9 Kwietnia 2009 20:21

0 0
Vodafone zwróci 100-tysiącom klientów swojej irlandzkiej sieci w sumie około 900 tys. euro w związku z nienależnie pobranymi opłatami. Operator zapewnia, że 60% pokrzywdzonych klientów zostało obciążonych błędnie kwotą nie wyższą niż 6 euro.

Vodafone przekierowywał nieodebrane bądź odrzucone połączenia na pocztę głosową, kiedy to klient przebywał w roamingu. Tymczasem w 2007 roku Vodafone ogłosił, że jego klienci nie będą za to obciążani.

Irlandzka sieć Vodafone ma w tej chwili ponad 2,2 mln klientów.


Źródło tekstu: independent.ie, wł     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1. ~  2009-04-09 20:58:32  host: dnp88.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ##002# Oto magiczna sekwencja, która rozwiązuje większość problemów. Niestety nie działa w Orżnąć (tam wiedzą lepiej) i w takim przypadku trzeba rzeźbić - ale też się da.

  • 0

    2. ~J  2009-04-09 21:49:14  host: 219.210.200.89.otvk.pl

    Właśnie, ostatnio znajomy poprosił mnie o wyłączenie poczty w Ołryndż, ale magiczny kod, ani inne metody nie działają. Jest jakaś inna metoda? Telefon jest na kartę i nie jest zarejestrowany. Czy ma to jakiś wpływ na dostępność niektórych usług?

  • 0

    3.  2009-04-09 22:10:44

    2: Zadzwonić do automatycznego biura pod *500 i tam można wyłączyć. Poczta jest w usługach podstawowych.

  • 0

    4.  2009-04-09 22:12:18

    1: W Orange na kartę nie ma usługi przekierowań więc nie można nimi sterować z poziomu telefonu.

  • 0

    5.  2009-04-09 22:57:57

    W Play też nie działa kod ##02# :-(.

  • 0

    6. ~jajko  2009-04-09 23:25:40  host: chello089074199156.chello.pl

    u mnie dziala bez problemu...

  • 0

    7. ~mimi  2009-04-09 23:42:41  host: 193.120.116.185

    guregori, ten kod to Ci nigdzie nie zadziala! Jak juz to ##002#

  • 0

    8. ~  2009-04-09 23:46:40  host: f96-029.opera-mini.net

    A mi w plusie ostatnio zajumali hamy 1.80 wkurzylem sie i poszla reklamacja:D ciekawe co napisza:D ale nie dam sie orznac w plusie!!! A w play ten kod dziala:)

  • 0

    9. ~ksad  2009-04-09 23:58:06  host: dynamic-78-8-82-73.ssp.dialog.net.pl

    Jeżeli chodzi o Orange, to rzeczywiście przekierowania na pocztę w abo są stałe, ale tylko wtedy, gdy poczta w abo choć raz została aktywowana. Jeśli nie została, i tak zadziała, chociaż system jej nie "widzi"; w rezultacie przekierowania są miękkie, tzn. sterowalne z pozycji aparatu. Jeśli chodzi o roaming, to w abo jest tak, że gdy karta znajdzie się w obcej sieci, przekierowania zdejmują się automatycznie; oczywiście można je uruchomić z pozycji aparatu. Nie wiem, jak ma się sprawa z pre-paidami.

  • 0

    10. ~  2009-04-10 10:15:51  host: bll227.neoplus.adsl.tpnet.pl

    działa ten kod bez problemu w play

  • 0

    11. ~P3dr0s  2009-04-10 10:18:38  host: ip-89.171.102.190.static.crowley.pl

    Jakoś mi cyferki w tekście nie pasują. Skoro kwota pobrana była max. 6,00€, a klientów jest 100.000, to dlaczego muszą zwrócić 900.000,00€?

  • 0

    12. ~P3dr0s  2009-04-10 10:19:48  host: ip-89.171.102.190.static.crowley.pl

    Te krzaczki € to był znaczek Euro. Napisałem, że 6,00E i 900.000,00E ;)

  • 0

    13.  2009-04-10 10:22:49

    P3dr0s: 60% spośród wszystkich pokrzywdzonych było obciążonych kwotą poniżej 6 euro. To oznacza, że 40% klientów było obciążonych kwotą POWYŻEJ 6 euro...

Dodaj swoją opinię