Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Iran: cały kraj pod okiem Wielkiego Brata

Iran: cały kraj pod okiem Wielkiego Brata

LuiN 22 Czerwca 2009 20:27

0 0

Według informacji The Wall Street Journal, Nokia Siemens Networks dostarcza Iranowi technologię umożliwiającą blokowanie stron internetowych, odcinanie linii telefonicznych, monitorowanie treści zamieszczanych w internecie oraz... wprowadzanie "poprawek" w zamieszonych w internecie materiałach - pisze Gazeta Wyborcza.

Rzecznik Nokia Siemens Networks, Ben Roome potwierdza - w 2008 roku spółka dostarczyła Iranowi technologię umożliwiającą śledzenie Irańczyków. W centrali państwowej firmy telekomunikacyjnej monitorowany jest nie tylko przepływ informacji w kraju, ale także zbierane są informacje o konkretnych obywatelach i śledzone ich działania.




Według komentatorów irański system bezpieczeństwa jest znacznie szczelniejszy i bardziej zaawansowany niż wszystkie znane do tej pory techniki inwigilacji - łącznie z tymi stosowanymi w Chinach.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • 0

    14. ~jojo  2009-06-22 22:32:50  host: ekj123.internetdsl.tpnet.pl

    Lizak - a te firmy to takie "nieświadome dziewice". 13 - jest chyba jednak pewna różnica pomiędzy Polską, a Iranem, Koreą Pn., itp...?

  • 0

    15. ~ZICO  2009-06-22 23:19:50  host: 188.33.68.1

    To, że technologię dostarczyli Niemcy, a zwłaszcza Siemens nie dziwi mnie wcale, bo do tej firmy trudno mieć szacunek, zwłaszcza po niedawnym korupcyjnym skandalu. Pomijam już fakt, że firma Siemens w czasie II Wojny Światowej była jedną z najbardziej barbarzyńskich firm wspierających faszystowskie Niemcy. Zaprojektowali oni m.in. krematoria w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu i zamontowali urządzenia gazowe. Dziwi mnie jednak, że na ten krok zdecydowała się również Nokia. Niby to Skandynawowie uchodzą za uczciwych ludzi, a tymczasem nie różnią się oni niczym od obecnych bossów Siemensa, którzy barbarzyńskie zachowanie swoich poprzedników zdają się mieć już we krwi. No cóż, może stwierdzili, że dostarczenie narzędzi do inwigilacji szarego obywatela brzmi jak dziecinna igraszka w porównaniu ze skonstruowaniem krematorium. Widocznie w 53 lata po zakończeniu wojny Siemens doszedł do wniosku, że znów opłaca się być świnią jak za dawnych "dobrych" lat?

  • 0

    16. ~lg  2009-06-22 23:26:55  host: 77-254-151-179.adsl.inetia.pl

    ja mam lg ciekawe co wspieram ?

  • 0

    17. ~  2009-06-22 23:49:06  host: t10-12.opera-mini.net

    16 komunistyczną władze chin, oraz korei.

  • 0

    18. ~  2009-06-23 00:26:53  host: oo7.ipartners.pl

    Wiecie za co lubię Telepolis.pl? Za to, że im się nie chce. Bo gdyby się chciało, to by googla włączyli i mieliby to: http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/8112550.stm oraz to:http://www.nokiasiemensnetworks.com/global/Press/Press+releas es/news-archive/Provision+of+Lawful+Intercept+capability+in+Iran .htm I mieliby fajny dobry tekst

  • 0

    19.  2009-06-23 00:27:51

    Niemcy, UK czy nawet Polska - w kazdym kraju sa systemy mniej lub bardziej zaawansowane pozwalajace monitorowac poczynania obywateli w sieci oraz w sieciach ruchomych. nie tak dawno bylo slychac slowa krytyki po wybuchach w londynskim metrze, gdyz mialy byc inwigilowane osoby o podejrzanych nazwiskach, ich telefony, smsy itp. prawo kazdego europejskiego kraju pozwala ich rzadom na podsluchiwanie i wrecz permanentna inwigilacje...

  • 0

    20. ~ja  2009-06-23 03:54:55  host: apn-77-113-92-69.dynamic.gprs.plus.pl

    "Nokia łączy z ludźmi.." Powinno być: "Nokia- cel uświęca środki"

  • 0

    21. ~m  2009-06-23 06:23:06  host: 77.236.9.137

    swiat sie boi poczynan korei iranu itp a daje technologie i pieniadze. Swiat krytykuje lamanie praw czlowieka w Chinach a jednak cala produkcja sie tam przenosi bo rekami wyzyskiwanych najtaniej sie cos robi. Globalna obluda

  • 0

    22. ~:-)  2009-06-23 07:25:02  host: iez82.internetdsl.tpnet.pl

    No to już nie kupię telefonów tej "firmy".

  • 0

    23. ~don pedro  2009-06-23 08:55:54  host: 082139048134.radom.vectranet.pl

    komórki.. internet.. Fajne rzeczy. Ale zastanawialiście się kiedyś, jak dawniej wyglądała taka inwigilacja? Ile sprzętu i ludzi potrzeba było, żeby kogoś śledzić. Założyć podsłuch na analogowej linii, albo śledzić, żeby wiadomo było gdzie jest i co robi. Dziś sprzedaje się gościowi telefon w salonie i mamy go na smyczy.. A nagrywanie rozmów, czytanie smsów czy emaili to pestka..

  • 0

    24. ~sadasd  2009-06-23 10:05:19  host: auw138.internetdsl.tpnet.pl

    Phi też mi coś. U nas na zachodzie już dawno to wszystko mamy. I jakoś nikt nie trąbi że nas inwigilują i monitorują.

  • 0

    25.  2009-06-23 11:22:47

    A ja myślałem, że w Polsce jest cięzko ;p masakra co tam się dzieje...

  • 0

    26. ~aswert  2009-06-23 12:03:19  host: bue55.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 25: a myslisz ze u nas takiego czegos nie ma? wiekszosc krajow rozwinietych ma:P a jak nie ma to tylko dlatego ze ich nie stac;)

  • 0

    27. ~nick  2009-06-23 22:30:27  host: afjn212.neoplus.adsl.tpnet.pl

    U nas tez jest cos takiego i nie trzeba szukać daleko - najlepszym tego przykładem jest telepolis gdzie Witek i jego ekipa stosuje cenzurę wypowiedzi. Posiadam szerego dowodów, z tego tematu też.

  • 0

    28.  2009-06-23 22:32:36

    nick: więc słucham tych dowodów.

  • 0

    29. ~nick  2009-06-23 22:37:46  host: afjn212.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A zauważyliście jak są podawane wydarzenia w mediach? Relacja z Iranu i wypowiedź w kontekscie: dobrzy irańczycy są prześladowani przez złą policję. W PL dokładnie na odwrót - bohaterska policja broni biedne barierki które zostały zaatakowane przez bydło ze stoczni. Albo wypowiedzi tego czarnego obudnika Obamy że domaga się zaprzestania stosowania przemocy wobec manifestujących ludzi. Czarnuch ma kurzy móźdżek bo zaomniał że niedawno podpisał zezwolenie dla swoich służb specjalnych na dokonywanie łapanek pod pretekstem walki z terroryzmem i stosowanie wobec zatrzymanych tortur.

  • 0

    30. ~nick  2009-06-23 22:39:36  host: afjn212.neoplus.adsl.tpnet.pl

    28. WitekT - i za chwile się wytłumaczysz że to nie ty i nic nie wiedziałes o dzialaniach współpracowników...

  • 0

    31.  2009-06-23 22:40:30

    nick: podasz w końcu fakty czy dalej będziesz obrzucał błotem?

  • 0

    32. ~głest  2009-06-27 13:42:58  host: 195.116.217.4

    czemu im net zwolnił przy okazji wyborów? otwierają i czytają każdego e-maila przed dalszym wysłaniem? jednego tylko jest dla mnie pewne - to bardzo smutne w jaki sposób traktują swojego obywatela

  • 0

    33. ~09.09.2009  2009-06-28 22:38:07  host: emq180.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nokia = disconnnecting people!

Dodaj swoją opinię