Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości IPTV od Alcatela w Slovak Telecom

IPTV od Alcatela w Slovak Telecom

WitekT 24 Kwietnia 2006 14:37

0 0

Slovak Telecom, podmiot z grupy Deutsche Telekom oferujący swoje produkty i usługi pod marką T-Com, wybrał firmę Alcatel na dostawcę rozwiązania telewizji interaktywnej IPTV (ang. Internet Protocol Television), której wdrożenie ma wkrótce nastąpić. Jako platformę oprogramowania dla tego wdrożenia wybrano Microsoft TV IPTV Edition.

Projekt obejmie telewizję rozsiewczą (ang. broadcast TV) oraz wideo na żądanie. Próbny debiut na rynku, który jest pierwszym etapem umowy, zaplanowano na III kwartał 2006 roku. Pełne wprowadzenie oferty na rynek ma nastąpić do końca 2006 roku.

Alcatel dostarcza kompletne usługi integratorskie. Pod względem wyspecjalizowanych rozwiązań technologicznych oraz integracji usług, które umożliwiają operatorom obniżenie kosztów oraz uproszczenie wdrożeń na szeroką skalę, Alcatel jest liderem w swojej branży.
Oferta IPTV firmy T-Com jest oparta na oprogramowaniu Microsoft TV IPTV Edition i została opracowana z myślą o zapewnieniu użytkownikom wielu łatwych w obsłudze funkcji, takich jak błyskawiczna zmiana kanału, funkcja PIP (ang. picture in picture) oraz usługa wideo na żądanie. Dostępne będą również funkcje magnetowidu osobistego, takie jak zapis przez naciśnięcie jednego przycisku czy wstrzymanie transmisji telewizyjnej.

Nowoczesna sieć z nowatorską ofertą usług słowackiego operatora może być poszerzona o kolejne aplikacje, takie jak Alcatel 5900 My Own TV (rozwiązanie, które umożliwia rodzinom lub innym grupom tworzenie własnych kanałów telewizyjnych i współużytkowanie domowych filmów oraz zdjęć), Alcatel 5900 Amigo TV (możliwość dzielenia się z przyjaciółmi wrażeniami i prowadzenia rozmów przez sieć podczas oglądania tego samego programu telewizyjnego) oraz Alcatel 5900 Communications TV (wykorzystanie telewizora jako "centrum komunikacyjnego", do którego są kierowane wszystkie połączenia z telefonów stacjonarnych i komórkowych).

Źródło tekstu: Alcatel     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1.  2006-04-24 18:49:05

  Heh, szkoda że to nie Deutsche Telekom został właścicielem naszej "poczciwej" TePsy. Cała nadzieja teraz, że uda im się odsunąć pazernych "żabojadów" od ERY!

 • 0

  2.  2006-04-25 01:20:00

  ***Loop w praktyce DT nie ma żadnej kontroli nad Słowakami, ich sieć działa jak TPSA za komuny i na pewno u nas jest lepiej!

 • 0

  3. ~ehmm  2006-04-25 17:40:22  host: 195.146.138.76

  do żabcia - DT ma 51% udziałów w Slovak Telecom - i mają fajne oferty - są o niebo lepsze niż oferuje nam &TP.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-248-112.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet