Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPlusopobieracz: 100 GB z prędkością GPRS-u

iPlusopobieracz: 100 GB z prędkością GPRS-u

LuiN 23 Grudnia 2009 11:10

0 0

Jeśli użytkownik oferty iPlus przekroczy już limit transferów, to tzw. lejek będzie obowiązywał też nocą - nawet przy aktywnej promocji iPlusopobieracz.

Aby przywrócić prędkość Internetu na potrzeby nocnych 100 GB, będzie trzeba dokupić jeden z pakietów iPlus extra. Pakiety iPlus extra uzupełniają standardowy pakiet transferów wynikający z abonamentu o dodatkowe megabajty. Najtańszy z pakietów kosztuje 5 zł (128 MB).




Może się jednak okazać, że zakup dodatkowej usługi zdejmie lejek na krótko. Wyczerpanie promocyjnych 100 GB transferów w ramach usługi iPlusopobieracz nie jest w żaden sposób sygnalizowane użytkownikowi.

Aktywując iPlus extra trzeba się więc zastanowić czy zużyliśmy tylko "dzienne gigabajty", czy może również te "nocne".

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    12.  2009-12-23 12:17:43

    11: to prawda, Play Onlie straciło większość swojej atrakcyjności... IMHO rządzą w tej kwestii teraz Plus (z tą usługą) i Orange (największe limity + CDMA).

  • 0

    13. ~tomek  2009-12-23 12:35:15  host: inet20909nc-3s.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    i tak nie jest źle, jest jak najbardziej OK. :-)

  • 0

    14. ~jaco  2009-12-23 12:41:30  host: dpv105.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Play ze swoim zasięgiem od początku należało traktowac nieco inaczej. jak to mawiają, net półmobilny

  • 0

    15.  2009-12-23 13:05:22

    hmmm dalej nie rozumiem o co chodzi z tym zasiegiem patrze na mapke 3g plusa i 3g playa i naprawde roznicy nie ma...

  • 0

    16. ~  2009-12-23 13:15:33  host: v04-11.opera-mini.net

    4. Widzę że jeszcze święta sie nie zaczęły a ty juz pijesz. Pamiętaj, piłeś - nie pisz.

  • 0

    17. ~wosq  2009-12-23 14:32:56  host: aetb207.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ 11 - Tak, rzeczywiście, teraz my, playowcy z playonline, siedzimy cicho, bo przy tym co zrobił Plus, to strach się odezwać, ale do czasu. Może play znów czymś wkrótce zaskoczy. Np. podwoi limit dla wszystkich.

  • 0

    18.  2009-12-23 14:45:01

    @17: Play nie ma wyjścia. Jak nic nie zrobi, to straci. A jest zbyt mały aby sobie pozwolić na odejścia.

  • 0

    19. ~Play4You  2009-12-23 15:00:26  host: 188.33.58.136

    w ciągu najbliższych kilku dni Play odpowie na ofertę iPlusa podobną ofertą - ale zamiasst limitu 100 GB ma być 0,5 TB :)

  • 0

    20. ~  2009-12-23 16:39:12  host: v13-12.opera-mini.net

    @19 zakładam że w p4 zwiekszą limity gdy wystartuje na serio cp z netem,tak do 30GB max

  • 0

    21.  2009-12-23 17:28:28

    @10 Myślisz, że ciężko byłoby zużyć taki limit? Ja jestem w zasięgu HSDPA i mam transfery 400-500 KB/s. 100 (GB)/30(dni w miesiącu)=około 3(GB/dzień, tzn. noc :)). Z takim transferem ściągnąć 3GB przez 9 godzin to jest pikuś. A dodam, że mieszkam w małej wsi, 13 km od większego miasta i sam nie wiem jakim cudem łapię HSDPA (1 kreska zasięgu)podczas gdy nikt z mojej ani z sąsiednich miejscowości nie śni nawet o UMTS. Może to dlatego, że mam kompa na piętrze :D

  • 0

    22. ~:))  2009-12-23 17:30:21  host: user-89-108-250-161.mobile.playmobile.pl

    tak trzymać .... :))))

  • 0

    23. ~  2009-12-23 20:31:04  host: ip-89.171.9.58.static.crowley.pl

    No i co w tym dziwnego? Normalna rzecz.

  • 0

    24. ~nick  2009-12-24 16:32:16  host: host-n1-97-160.telpol.net.pl

    Cyfrowy Polsat zrobi z początkiem wiosny ogromne zatrzęsienie na rynku mobilnego internetu w Polsce. Dlaczego? I proszę dokładnie przeczytać: 1. Cyfrowy Polsat posiada technologie hspa+ nie tylko na czestotliwosci 2100mhz ale takze na 900mhz to umozliwi operatorowi szybciej pokryć teren gdyż budowa i koszty utrzymania sieci w 900mhz sa niższe niż 2100mhz. Także 2100mhz jest sygnalem o wiele slabiej pokrywającym teren niz 900mhz. 2. Jedynym obecnym operatorem zdajacym sobie sprawe z sytuacji jest PlusGSM. Operator ten uruchomił już w kilkunastu głównych miastach technologie hspa+, ale uwaga! narazie tylko i wylacznie na czestotliwości 2100mhz to powoduje ze predkosc oczywiscie wzrosnie zgodnie z powyzsza technologia ale nie na tak duzym obszarze jak to ma juz na dzien dzisiejszy cyfrowy polsat. 3. Orange zainwestowało w technologie CDMA co spowodowało zahamowaniem w duzym stopniu rozwój technologii hsdpa juz nie mowiac kiedy ten operator wprowadzi hspa+. Dla przypomnienia: Orange jako jedyny operator w Polsce nie wprowadził technologii HSPA (nie mylic z HSPA+) ktora pojawila sie kilkanascie miesiecy temu u pozostalych operatorów. Tylko Era i Plus posiadaja w swojej ofercie modemy HSPA od ponad roku. 4. Jak widac technologia HSPA+ to ogromny przeskok technologiczny, ale uwaga! Plus oferuje mogem HSPA+ HUAWEI 1820 ktory pracuje tylko na czestotliwosci 2100mhz dla technologii HSPA+. Jedyny dostepny najwszechstronniejszy modem na dzien dzisiejszy w Polsce jak sprawdzilem to Sierra Wireles 307 pracujacy w HSPA+ na dwóch czestotliwosciach wg dyrektyw UE czyli 900mhz i 2100mhz. Tak wiec jesli ktoś zamierza korzystac z tej technologi to modem sierra jest jedynym najsensowniejszym rozwiazaniem. W razie pytan prosze pisac Pozdrawiam i życzę spokojnych Świąt.

  • 0

    25. ~  2009-12-24 17:47:09  host: f143-054.opera-mini.net

    Do 24: ja na polsat i aero2 i sferie już nie liczę. Wkurzyli mnie. Nadajnik postawili u nas w mieście ale zasięg tak zrobili że u nas go nie ma tylko wg mapy zasięgu małe miejscowości ileś tam km od miasta! To skandal by tak dyskryminować nas. Jestem za tym by taki nadajnik wywalic. Tylko szkodzi nam na zdrowiu a zasięgu i tak nie mamy! To samo tyczy sferii. Precz z polsatem, sferią i aero2

  • 0

    26. ~  2009-12-26 00:01:27  host: apn-95-41-96-171.dynamic.gprs.plus.pl

    LuiN: Z jednej strony twierdzicie, że jesteście obiektywni a z drugiej cały czas chcecie przywalić Plusowi szukając w ich usłudze minusów. Plus uruchomił usługę jakiej inne sieci (w tym PLAY) nie mają i długo nie będą mieć. To jest totalna nowość na rynku mobilnego internetu i tego nie zmienicie. Nagle okazało się, że Play Mobile nie jest: a. mobilny (o czy od dawna wszyscy wiedzieli), b. najtańszy. Obecnie w mobilnym internecie rządzi iPLUS!!!

  • 0

    27. ~  2009-12-26 00:05:35  host: apn-95-41-96-171.dynamic.gprs.plus.pl

    @19: Tak mało? A może 100 TB :). Jesteście w wielkiej czarnej i "w ciągu najbliższych kilku dni" to się nie zmieni. iPlus the best cieniasy z Taśmowiej :)))))))))

  • 0

    28.  2009-12-26 00:21:05

    26: szukamy haczyków i gwiazdek we wszystkich promocjach, nie realizujemy konkretnych zamówień i nie będziemy przymykać oczu na Plusa, bo Ty go lubisz najbardziej. Vide darmowy numer w PF: telepolis.pl/news.php?id=16432. Niczego nie próbujemy zmieniać, robimy za czytelników robotę pt. czytanie regulaminu i uczulamy na pulapki, żeby ktoś potem nie miał pretensji. A z tą usługą, że "nikt jej długo nie uruchomi", to... no taki pewien to ja bym nie był...

  • 0

    29. ~Damian  2010-01-04 00:38:42  host: 213-238-74-2.adsl.inetia.pl

    Co to jest te 21Mb/s? Koreańczycy mają w swoich miastach łącza 1Gb/s,a na prowincji do 100Mb/s więc 21 to badziew, jeśli chcemy dogonić świat musimy zainwestować w łącza światłowodowe, o niskich opóźnieniach i gwarantowanym paśmie. To jest przyszłość, a nie żadne łącza radiowe w 100 swoich odmianach. Nie tędy droga szanowni forumowicze.

  • 0

    30. ~brzydal  2010-05-30 15:50:02  host: acqc114.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ale tak czy siak 100 GB co miesiąc zdecydowanie poprawia wizerunek internetu mobilnego. moim zdaniem prędzej czy później limity znikną i jestem pewien że najwcześniej w iPlusie

  • 0

    31.  2010-05-30 16:03:23

    30. Oby tak się stało ;)

Dodaj swoją opinię