Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPlus umożliwia kompresję ściąganych grafik na www

iPlus umożliwia kompresję ściąganych grafik na www

WitekT 8 Marca 2007 14:56

0 0

iplus optimizerm7. marca Plus uruchomił optymalizator ruchu pakietowego - iPlus optimizer - który pozwala na kompresję ściąganych przez użytkownika grafik, a co za tym idzie zwiększenie szybkości przeglądania stron i zmniejszenie transferu potrzebnego do ich przeglądania.

Rozwiązanie jest przezroczyste dla klienta, nie powoduje zmiany w naliczaniu opłat, ani nie wymaga aktywacji.

iPlus optimizer umożliwia wybranie preferowanej prędkości, z jaką będą pobierane pliki, w zależności od potrzeb użytkownika. Im większą prędkość zostanie wybrana, tym większa będzie kompresja pobieranego pliku i tym gorsza jakość pobieranych obrazów. Jeśli jednak zajdzie taka konieczność, oryginalną jakość pliku można w prosty sposób przywrócić wskazując kursorem myszki dany obrazek. Wybrane ustawienia można także dowolnie zmieniać w zależności od potrzeb.




Aby wybrać preferowane ustawienia wystarczy:
połączyć się z Internetem, wykorzystując usługę iPlus,
wpisać w przeglądarce adres www.optimizer.iplus.pl,
wybrać preferowane ustawienia na stronie, która się pojawi na ekranie komputera,
nacisnąć przycisk Zastosuj ustawienia, aby zapamiętać wybraną opcję.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    9.  2007-03-08 20:25:50

    Kmis a co ja mam powiedzieć ? Jak po tygodniu uciechy z edge coś padło w sektorze i mam sam gprs - normalnie tylko jakiś desperat bym musiał być by po gprs www używycć to istna masakra . To jest fakt w hsdpa to pięknie internet działa :) dlatego znów Plusa odłożyłem aż naprawia awarie a od tygodnia nic nie zrobili i pewnie prędko nie zrobią :/

  • 0

    10.  2007-03-08 20:33:54

    @9 Z perspektywy prawie 2lat korzystania z 3G Plusa zauważyłem że jest coraz gorzej, transmisja nie jest stabilna, pojawia się "oddychanie komórek" (prawdopodobnie przyczyną nagły przyrost testerów P4) a w mojej okolice nie dostawili nowych nodeB, są 2 w planach ale termin odpalenia jest nieznany.

  • 0

    11. ~  2007-03-08 20:49:24  host: apn-99-40.gprspla.plusgsm.pl

    Ja już mam dość Plusa, wielokrotnie siadał EDGE w Elblągu, a teraz od wczoraj ten koszmar z optimizerem. Dobrze, że umowa wygasa niedługo... Pani z BOK próbuje pomóc, ale nic z tego nie wychodzi. Jutro piszę oficjalną reklamację z żądaniem 1/30 stawki abonamentu dziennie.

  • 0

    12. ~  2007-03-08 20:49:57  host: 116.83.rev.vline.pl

    a ja dzis robilem testy porownawcze Blueconnecta i z orange.Blueconect wygral w cuglach:)a wiem ze PLUS zdecydowanie odstaje od tej dwojki wiec to juz musi byc dopiero dno!

  • 0

    13. ~zorro12  2007-03-08 22:44:23  host: apn-99-36.gprspla.plusgsm.pl

    a ja mam swój własny "optimizer". ustawiłem w Operze domyślnie, by obrazki pobierał z cache'u i wyłączyłem plugin odnośnie SWF. Strony ładują się bez obrazków i reklam. Jeśli potrzebuje obrazka, to klikam prawym przyciskiem i pobieram. Albo włączam drugą przeglądarkę z SWF. Przez to można internet przegladać nawet na GPRSie ;)A z karty (bo mam SImdatę) tak szybko nie schodzi :)

  • 0

    14. ~KERIO  2007-03-08 22:52:21  host: apn-99-34.gprspla.plusgsm.pl

    Czy nikt nie słyszał o darmowej opcji kompresji jaką daje program Traffic Compressor??? www.tcompressor.com Jest jednak minus tego programu. W godzinach szczytu jak jest dużo użytkowników, kompresja jest niedostępna.

  • 0

    15.  2007-03-09 01:38:15

    ciekawe, wchodze na tą stronkę i nic nie moge zmienić...

  • 0

    16. ~wojtek  2007-03-09 10:38:14  host: dpo26.neoplus.adsl.tpnet.pl

    u mnie akurat to orange dziala najlepiej ze wszystkich sieci. Kumpel na sluzbowego lapa z bc, masakra. A co do plusa to zobaczymy jak bedzie, ja poki co jestem zadowolony z orange

  • 0

    17.  2007-03-09 14:22:29

    no i plus wycofał się :) na www.iplus.pl nie ma już wzmianki o "optimizerze"

  • 0

    18.  2007-03-09 14:31:50

    Wlasnie - juz nie dziala :-) i bardzo dobrze bo to jakas pomylka byla :| Plus powinien wprowadzic jakies normalne proxy a nie kombinowac jak kon pod gore ;)

  • 0

    19.  2007-03-09 14:45:55

    Dobra juz nic sie nie odzywam by nie zapeszac :D - mam juz znow edge - i leci jak szalone 25-27kB/s - nawet szybko ta awarie naprawili - 10dni od momentu zgloszenia :) teraz juz milcze bo milczenie jest zlotem :) Mam nadzieje ze to koniec Plusa takich "niespodzianek" - juz mnie nie ma ;)

  • 0

    20.  2007-03-09 23:15:01

    Szalony... nie picuj ludzi - to nie jest możliwe! może powiesz, że i 30 kB/s czasem masz? ;-D

  • 0

    21.  2007-03-09 23:33:15

    Wlo- bez przesady :) w porywach wiatru to mam i 28kB/s a na poważnie to nie przekraczam 16kB/s ;) bo takie są realia ;:-):) - NIE mam już siły robić foto montaży i tak nikt nie uwierzy ;) ps nie dziwię się że dużo ludzi z Orange nie wierzy że w edge stabilne 25kB/s można uzyskać - bo u mnie pomimo że Orange ma bardzo dobry zasięg to w edge więcej jak 16kB/s przeważnie nie można wyciągnąć :/ no ale i tak wszystko zależy od lokalizacji bo w Aleksandrowie Plus rządzi a znów np w Pcimiu Orange a w Srocku Prywatnym Era jest najlepszą :/ itp więc wszystko zależy od miejsca i nie ma co się kłócić że ten jest lepszy od tamtego bo w innym miejscu tamten jest lepszy od tego ;)

  • 0

    22. ~  2007-03-10 14:13:48  host: apn-100-187.gprsbal.plusgsm.pl

    Super, że wyłączyli ten optimizer... W końcu net działa normalnie.

  • 0

    23. ~TheMMMMMka  2007-03-17 21:49:47  host: de7.tcompressor.com

    Same z tym iPlusem kłopoty:( Tu (okolice Jedwabnego) to GPRS jest i 3-4kB/s(sic!), uzywam TC i nawet gdy mam dostep do serwera to nic ciekawego:( A co do optimizera to dziwadło. JA CHCE EDGE!!!

  • 0

    24. ~stone21  2007-03-22 22:52:10  host: apn-99-84.gprspla.plusgsm.pl

    www.optimizer.iplus.p to kolejna zła decyzja. Po co kompresja jak można znieść limity i większość będzie zadowolona Bo jak można nazwać 1GB danych do wykożystania? To nawet nie starcza na przeglądanie stron prędkość np. 20K a po przekroczeniu limitu 3K To duże przegięcie, ja rozumiem gdyby to działo się dynamicznie zależnie od obciążenia sieci bo tak jest napisane w umowie a nie po wykorzystaniu limitu 3K ni kilo więcej. Niech w pracy zaczną na tym badziewiu pracować to zobaczą jak to jest!! A w szczególności ci, co rządzą Plusem i wydają takie kretyńskie decyzje.

  • 0

    25. ~niezadowolona  2007-04-02 10:37:10  host: glx10.internetdsl.tpnet.pl

    mam iplusa od 05.03. jestem raczej dyletantem w tej dziedzinie, ale porownujac go ,nawet nie z bc czy orange, a stacjonarna neostrada/do 256/ - wypada bardzo blado. strony dlugo sie otwieraja /korzystac mozna w Toruniu tylko z umtsa jako najszybszego transferu/, przy sciaganiu czegokolwiek strony sie nie otwieraja w ogole a na dodatek bedac daleko od przekroczenia 3.3gb otrzymalam esa, ze obnizaja transfer do jakiejsc smiesznej predkosci/zaslaniajac sie okresem rozliczeniowym, ale ten tez sie nie skonczyl na dany miesiac/. dla poprawienia transferu, w BOK kazali skorzystac z tego optimizera, ale na stronie nic nie ma. poza tym, czytajac powyzsze komentarze to widocznie skuteczne rozwiazanie to tez nie jest.szkoda, ze jednak zdecydowalam sie na neta w tej nieciekawej firmie...:(

  • 0

    26. ~  2007-10-11 21:49:52  host: apn-99-38.gprspla.plusgsm.pl

    Ja już więcej iPlusa nie wezmę.Ciągłe problemy,szczególnie w Elblągu.Zrywa połączenie a kiedyś to przez tydzień coś robili i nie było netu.Oczywiście żądają 100% abonamentu a oferują sie ze bedą zapewniać ciągłośc dostepu do netu.Porażka !

  • 0

    27. ~Miki  2007-12-12 20:45:06  host: apn-77-115-5-65.gprs.plus.pl

    Ta strona jest najlepsza!!!!!!!

  • 0

    28. ~przemas  2008-04-14 22:13:59  host: apn-77-112-32-129.gprs.plus.pl

    ja pier... co za g.... ten iplus

Dodaj swoją opinię