Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPlus - szczegóły z konferencji

iPlus - szczegóły z konferencji

WitekT 30 Sierpnia 2005 11:32

0 0

Na dzisiejszej konferencji Plus GSM przedstawił nowy produkt - iPlus.

Nowa oferta to 2 plany taryfowe (za 60 zł i 110 zł brutto), bez rozróżniania na abonentów prywatnych i biznesowych. Limit w obu przypadkach to 1 GB ściągniętych danych, po których warunki techniczne świadczenia usług mogą być ograniczone. Według słów przedstawiciela operatora nie będzie się to działo automatycznie - ma to tylko za zadanie "przyhamować" tych, którzy generują bardzo duży ruch.

W abonament za 60 zł wliczonych jest 20 bezpłatnych SMS-ów, zaś w abonament za 110 zł - 50. Po ich wykorzystaniu wiadomości wysyłane w sieci kosztują 10 gr, zaś poza nią - 20 gr.

Ceny terminali w zależności od wybranego abonamentu:

Biznes

Prywatni

60 zł

110 zł

60 zł

110 zł

SonyEricsson GC79

181, 78 zł

1,22 zł

199 zł

1 zł

SonyEricsson GC89

852,78 zł

242,78 zł

899 zł

249 zł

Modem USB Comander

852,78 zł

242,78 zł

899 zł

249 zł

Modem USB Netbox EDGE

852,79

242,78 zł

899 zł

249 zł

Option Fusion GPRS/3G

1217,78 zł

364,78 zł

-

-


Ceny brutto.

Pierwsze 4 modemy z oferty sygnowane są logo iPlus.




Oferta obejmuje transmisję danych GPRS, EDGE oraz WCDMA (3G) - nie obejmuje hotspotów (WiFi). Według słów przedstawiciela operatora 75% generowanego ruchu odbywa się na stacjach umożliwiających transmisję w technologii EDGE. Sieć 3G będzie we wrześniu dostępna w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu. W tej chwili trają analizy dalszego kierunku rozwoju sieci UMTS.

Do obsługi kart przeznaczona została specjalna aplikacja - iPlus Manager - napisana przez Computerland. Będzie ona zarządzała połączeniami, książką adresową, wiadomościami SMS, itp.

Oferta będzie dostępna od 31. sierpnia pod adresem www.iplus.pl. Plus chce stworzyć wokół niej społeczność, urządzać konkursy, itp. Oficjalny start usługi - 1. września.

W niedalekiej przyszłości planowana jest oferta bez terminali prawdopodobnie z takimi samymi cenami abonamentow, ale z lojalką ograniczoną do 3 miesięcy oraz oferta prepaid - trochę droższa, zbudowana na bazie oferty SIM Data.

Kampania reklamowa ruszy za ok. 2-3 tygodnie.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 44
  • 0

    25.  2005-08-30 16:23:25

    pajorro: oznacz to to, że transmisja danych jest wykorzystywana nie na wszystkich BTSach. Jednak 75% ruchu jest obsługiwane na stacjach z EDGE. Już jasne? :)

  • 0

    26. ~  2005-08-30 16:25:40  host: wap.plusgsm.pl

    Hmm Ciekawe ja jestem w Aleksandrowie Lodzkim -24tys ludnosci i nie mam edge !!! A dokladniej jak na dach wejde to lapie edge z stacji w Lodzi oddalonych o 10km z max predkoscia 10kb/sec !!! Ciekawe kiedy w domu bede mial edge ??? Przeciez na dachu nie bede wiecznie siedzial !!!

  • 0

    27.  2005-08-30 16:45:28

    To ja dawalem ten komentarz z dachem i edge !!! Hmm ciagle z m.telepolis jestem anonimowy :D

  • 0

    28.  2005-08-30 16:51:19

    Szalony: niedługo powinno być dostępne forum na m.telepolis.pl, a co za tym idzie - i logowanie w komentarzach. :)

  • 0

    29. ~AndSa  2005-08-30 17:13:43  host: ahv78.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wy tutaj informujecie o iPlusie a tu przychodzi na swiat nowe dziecie ORANGE Polska!

  • 0

    30. ~  2005-08-30 17:20:17  host: gprs2.plusgsm.pl

    Ciesze sie ze bedzie forum na m.telepolis :) Czekam z niecierpliwoscia na mapki Plusa z zasiegiem edge jaki maja miec np w grudniu br ??? Bo zasieg umts to u mnie czy w Lodzi pewnie bedzie w 2007roku :( 2miasto w Pl aglomeracja ponad 1,2mln osob a w kolejce po edge i umts na szarym koncu :/

  • 0

    31. ~andkra1  2005-08-30 19:08:07  host: gprs5.plusgsm.pl

    nie zle zrozumiałeś... 75% ruchu transmisji danych jest obslugiwanych przez stacje z EDGE... a to trochę różnica...

  • 0

    32. ~andkra1  2005-08-30 19:44:54  host: gprs5.plusgsm.pl

    ***~tata Ty żle to rozumiesz bo 75% ruchu transmisji danych generuje się na stacjach z EDGE a to co innego.... Znaczy mieszkańcy dużych miast częsciej korzystają z neta przez GPRS(EDGE) niz na wsiach i małych miastach.....

  • 0

    33. ~  2005-08-30 20:37:19  host: gprs6.plusgsm.pl

    To ja Szalony :) Jeśli Plus do końca roku nie da na bts o obszarze 31006 i nr 11662 obsługi edge to ja mu podziekuje za uslugi na rzecz konkurencji :) Jestem w mieście ponad 20 tysięczym stacje bazowe odległe o 5km mają w Łodzi edge a bts z którego najczęściej korzystam jest wolny że zaraz oszaleje:) Nie mam zamiaru na dachu siedzieć :)

  • 0

    34. ~  2005-08-30 20:43:57  host: gprs6.plusgsm.pl

    Jak patrzę na mapę edge Plusa w Lodzi to nóż mi się w kieszeni otwiera bo akurat na granicach Aleksandrowa Lodzkiego jest koniec jego zasięgu !!! Jakby tak ciężko im było dać obsługę edge o 1bts na zachód co ciekawe trasa wylotowa z Lodzi w kierunku Poznania akurat leci przez Aleksandrow , i niech tylko ktoś powie że jestem na wsi :)

  • 0

    35. ~ST  2005-08-31 00:03:44  host: 107-133.echostar.pl

    @~tata: wydawało ci się. Zdecydowanie poniżej połowy.

  • 0

    36. ~zbyniek  2005-08-31 11:04:23  host: s-01.wroclaw.dialog.net.pl

    A nie było mowy o UMTS także we Wrocławiu? Chyba była.:)

  • 0

    37.  2005-08-31 11:11:25

    zbyniek: oczywiście, była. Moje niedopatrzenie, że nie napisałem. Dzięki za zwrócenie uwagi, już poprawione! :)

  • 0

    38. ~Dxz  2005-08-31 11:31:14  host: gprs5.plusgsm.pl

    http://www.polkomtel.com.pl/pl/index.asp?nfl=1&viewId=viewAktualnosci&scrn=newsView&nid=305
    tu jest troche wiecej; usmialem sie nieco z " Aplikację iPlus Manager cechuje unikalna na polskim rynku funkcjonalność. Jest nią moduł aktualizacyjny, który w określonych przedziałach czasowych sprawdza, czy w sieci istnieje nowa wersja oprogramowania i zaleca jego aktualizację"
    Dali to boldem :-D

  • 0

    39. ~ferdek  2005-08-31 11:42:07  host: dpx149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A co to wogóle za pomysł by wysyłać smsy z komputera? Kto to wymyslił? Ta super funkcjonalnosć jakość do mnie nie przemawia, wolałbym tańśze terminale i koniec

  • 0

    40. ~janek  2005-08-31 16:27:55  host: aqq154.internetdsl.tpnet.pl

    jak zwykle falstart - 31 sierpnia sie juz konczy a na stronie iPlusa nadal nic....

  • 0

    41. ~no name  2005-09-01 22:40:04  host: als160.neoplus.adsl.tpnet.pl

    WitekT dlaczego jeszcze nie zamieściłeś informacji o obniżce cen dostępu do internetu DSL TP? To moim zdaniem całkiem dobra oferta. Na dodatek TP udostępniła nową szybkość 400 kbps w usłudze DSL TP.

  • 0

    42.  2005-09-01 23:10:16

    no name: uuuu... poszukaj dobrze w wiadomościach. :)

  • 0

    43. ~z  2005-09-12 18:54:14  host: ph138.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl

    Czy karty Sony Ericsson GC89 na prawdę nie pracują z procesorami AMD64 lecz tylko z procesorami Intela-co to za kicha?

  • 0

    44. ~WIESIEK  2006-01-25 10:30:26  host: gprs9.orange.pl

    WITAM WSZYSTKICH !!!
    OBECNIE URZYWAM MODEMU SONY ERICSSON GC 85 W SIECI ORANGE I TO CO MNIE DO TEJ PORY SPOTKAŁO TO BYŁ TOTALNY HORROR; MODEM TEN CO CHWILKE MI SIE ROZŁĄCZAŁ I PROSIŁ O PONOWNE PODANIE PINU,LECZ OD PEWNEGO CZASU PROBLEM MI SIE ROZWIĄZAŁ,ALE NIE TAK DO KOŃCA SAM.POBRAŁEM ZE STRONY WWW.BE.ORANGE.PL NOWĄ WERSJE FIRMWARE DO MODEMU R4D9 I WKOŃCU MAM SUPER INTERNET POZA TYM ŻE ORANGE BLOKUJE MI TRANSFER PO PRZEKROCZENIU 1GB OSIĄGI JAKIE MAM TO; DO 230KBPS I PREDKOŚC POBIERANIA PLIKU OD 16KB DO 25KB ALE TE 20 KB TO MAM PRAWIE ZAWSZE.ALE MAM NADZIEJE ŻE ORANGE ALBO ZWIĘKSZY LIMIT ALBO ZWIĘKSZY PRZEPUSTOWOŚĆ PO PRZEKROCZENIE DOSTEPNEGO 1GB BO NAWET STRONY NIE CHCĄ SIĘ OTWIERAĆ.

Dodaj swoją opinię