Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPlus - oficjalnie

iPlus - oficjalnie

WitekT 30 Sierpnia 2005 13:43

0 0

30. sierpnia Plus GSM wprowadza nową ofertę dostępu do Internetu. Produkt o nazwie iPlus dostępny będzie od 1. września we wszystkich punktach sprzedaży Plus GSM, u bezpośrednich przedstawicieli handlowych oraz w najlepszych sieciach sprzętu komputerowego w Polsce.

iPlus to nowoczesne narzędzie komunikacyjne pozwalające na dostęp do Internetu w dowolnym miejscu i czasie, przeznaczone zarówno dla komputerów przenośnych, jak i komputerów stacjonarnych. Komfort pracy zapewnia specjalnie dla tego produktu opracowana aplikacja – iPlus Manager. Wygodę stałych rachunków zapewnia zryczałtowana opłata miesięczna za korzystanie z sieci.

Oferta dostępna jest zarówno dla klientów biznesowych, jak i klientów indywidualnych.

iPlus występuje w wersji dla komputerów przenośnych (laptopów) jako modem PCMCIA w dwóch wersjach:
iPlus Modem PCMCIA SonyEricsson GC79 GPRS/WLAN,
iPlus Modem PCMCIA SonyEricsson GC89 EDGE/WLAN.

Z kolei użytkownicy komputerów stacjonarnych będą mogli wybrać spośród produktów:
iPlus Modem USB Comander EDGE,
iPlus Modem USB NetBox EDGE.

Wszystkie te urządzenia zarządzane są przez jedną aplikację, która pozwala – oprócz łączenia się z siecią – także na dystrybuowanie wiadomości tekstowych SMS. W ramach miesięcznej opłaty abonamentowej użytkownik otrzymuje także pakiet SMS-ów do wykorzystania. Aplikację iPlus Manager cechuje unikalna na polskim rynku funkcjonalność. Jest nią moduł aktualizacyjny, który w określonych przedziałach czasowych sprawdza, czy w sieci istnieje nowa wersja oprogramowania i zaleca jego aktualizację. Dzięki temu klienci nabywający produkt mogą mieć pewność, że dysponują najbardziej aktualną wersją aplikacji i korzystają ze wszystkich jej możliwości. Funkcjonalność ta umożliwia także wyeliminowanie błędów aplikacji, które nie zostały wykryte w czasie przeprowadzonych na szeroką skalę testów.

Dla dotychczasowych klientów sieci Plus GSM, którzy dokonali zakupu wcześniejszych ofert – maxProfit! GPRS oraz InternetPlus – i posiadających obsługiwane przez aplikację terminale, istnieje możliwość bezpłatnego ściągnięcia aplikacji iPlus Manager. Obecnie aplikacja obsługuje terminale (oprócz wspomnianych powyżej): SonyEricsson GC75 GPRS oraz SonyEricsson GC85.

W ramach oferty iPlus abonent otrzymuje możliwość wyboru oferty:
z niższą ceną zakupu urządzenia oraz opłatą abonamentową,
z wyższą ceną zakupu urządzenia oraz minimalną opłatą za korzystanie z sieci.

Zestawienie cen terminali, w zależności od wybranej oferty taryfowej.

Oferta dla klientów biznesowych, ceny netto:

Terminal

Abonament

49 zł

89 zł

iPlus Modem PCMCA SonyEricsson GC79 GPRS/WLAN

149 zł

1 zł

iPlus Modem PCMCA SonyEricsson GC89 EDGE/WLAN

699 zł

199 zł

iPlus Modem USB Commander EDGE

699 zł

199 zł

iPlus Modem USB NetBox EDGE

699 zł

199 zł

Option Fusion UMTS/GPRS *

999 zł

299 zł* modem Option Fusion UMTS/GPRS dostępny jest w ramach oferty cenowej iPlus, jednak produkt nie jest obsługiwany przez aplikację iPlus Manager.

Oferta dla klientów indywidualnych, ceny brutto:

Terminal

Abonament

60 zł

110 zł

iPlus Modem PCMCA SonyEricsson GC79 GPRS/WLAN

199 zł

1 zł

iPlus Modem PCMCA SonyEricsson GC89 EDGE/WLAN

899 zł

249 zł

iPlus Modem USB Commander EDGE

899 zł

249 zł

iPlus Modem USB NetBox EDGE

899 zł

249 zł


Warunki świadczenia usługi dostępu do Internetu są identyczne w ramach wszystkich planów cenowych (iPlus Biznes 49 i iPlus Biznes 89 oraz iPlus 60 i iPlus 110). Różnica polega na deklaracji klienta, czy jego preferencją jest zakup droższego terminala z niższą opłatą abonamentową, czy też ważniejsza jest dla niego niska cena urządzenia.

W ramach abonamentu użytkownicy iPlusa mają możliwość wykorzystania pakietu SMS-ów zawartych w abonamencie. W zależności od typu planu taryfowego można wysłać różną liczbę SMS-ów. Oferta przedstawia się następująco:

Plan cenowy

Rozmiar pakietu

iPlus Biznes 49, iPlus 60

20 SMS-ów

iPlus Biznes 89, iPlus 110

50 SMS-ówNiewykorzystane wiadomości przechodzą na 6 kolejnych okresów rozliczeniowych.

Po przekroczeniu pakietu SMS-ów kolejne będą naliczane wg stawek:

 

Cena netto

Cena brutto

SMS do sieci Plus GSM

0,10 zł

0,12 zł

SMS do innych sieci

0,20 zł

0,24 złDołączona do produktu aplikacja iPlus Manager została napisana specjalnie dla wspieranych przez iPlusa urządzeń. Dzięki temu wykorzystuje ona wszystkie cechy tych terminali i oferuje użytkownikowi pełną paletę narzędzi. Spośród wielu opcji iPlus Managera należy wymienić możliwość zdalnej aktualizacji oprogramowania. Aplikacja sprawdza automatycznie, czy nowa wersja jest dostępna w sieci i – za zgodą użytkownika – dokonuje samodzielnej aktualizacji.

Inną bardzo przydatną opcją jest książka kontaktów, dzięki której abonent może zarządzać danymi swoich znajomych. Bezpośrednio z książki możliwe jest wysłanie wiadomości SMS do odbiorcy.

Spośród innych cech aplikacji warto wymienić współpracę z domyślnym klientem poczty elektronicznej oraz przeglądarką internetową. Obie te aplikacje dostępne są poprzez naciśnięcie jednego klawisza w programie.

iPlus Manager oferuje też możliwość zmiany standardowych ustawień aplikacji, wśród których należy wymienić: automatyczne uruchamianie aplikacji wraz z systemem Windows, zapamiętanie kodu PIN, konfiguracja i połączenia z innymi APN-ami dostępnymi w sieci Plus GSM. W tej części aplikacji możliwe jest także ustawienie częstotliwości, z jaką program będzie sprawdzał, czy w sieci istnieje jego nowa wersja.

Gama produktów obsługiwanych przez aplikację iPlus Manager będzie sukcesywnie rozszerzana wraz z pojawianiem się nowych możliwości oprogramowania.

Od 1. września zostanie udostępniony specjalny numer 0 601 101 101, pod którym konsultanci Plus GSM będą udzielać odpowiedzi na pytania techniczne dotyczące iPlusa oraz będą służyć pomocą w rozwiązywaniu ewentualnych problemów związanych z instalacją i obsługą produktu.

Dla klientów, którzy zdecydują się na zakup iPlusa oraz korzystających z aplikacji iPlus Manager Polkomtel przygotował specjalny konkurs. Atrakcyjne nagrody mają szansę otrzymać ci, którzy zarejestrują się wypełniając specjalny formularz dostępny w aplikacji oraz spełnią warunki konkursu. Szczegóły konkursu znajdują się na stronie z formularzem rejestracyjnym oraz w serwisie WWW w całości poświęconemu nowemu produktowi pod adresem www.iplus.pl. Rejestracja na stronach iPlusa jest początkiem budowy społeczności iPlus, której członkowie w kolejnych odsłonach oferty będą mogli liczyć na znaczne korzyści wypływające z przynależności do niej.

Źródło tekstu: Plus GSM     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1. ~robur  2005-08-30 14:19:48  host: dpg81.neoplus.adsl.tpnet.pl

  To i tu napisze, że czuje sie rozczarowany. Liczylem na dużo więcej, ale ostrożność (tchórzostwo??) plusa robi sie wręcz legendarne

 • 0

  2. ~MiKO  2005-08-30 14:27:34  host: 82.139.10.85

  Interesujące, szkoda tylko, że nie zostały podane parametry jakie są osiagane poprzez EDGE'a i GPRS'a. Poza tym interesujące jest to kiedy pojawi się oferta dla PrePaidów

 • 0

  3. ~  2005-08-30 14:29:50  host: 82.139.10.85

  robur, na co liczyłeś i po czym odczytujesz tchórzostwo Plusa (nie tylko po tej ofercie)?

 • 0

  4. ~janek  2005-08-30 15:22:41  host: aqq154.internetdsl.tpnet.pl

  mam nadzieje, ze na stronach iPlus opisza poszczegolne modemy, bo dotychczas nie byly opisane i tak naprawde trzeba bylo po sieci szukac jakichs danych

 • 0

  5. ~ganger  2005-08-30 16:11:40  host: dqk23.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Plus zawsze jest ostatni w odkrywaniu kart, nigdy nie pokaże na co go stać zanim inni sie niewyłożą. Nowe abonamenty? Plus na końcu. Teraz tak samo. Miała być super oferta - jest taka sobie i rozglądanie sie po innych

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-42-146.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet