Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPlus office - BalckBerry w Plusie

iPlus office - BalckBerry w Plusie

WitekT 27 Lutego 2006 16:53

0 0

27. lutego Plus GSM wprowadził do swojej oferty usługę zdalnej synchronizacji korporacyjnej poczty elektronicznej, kalendarza i kontaktów z wykorzystaniem technologii BlackBerry firmy RIM.

Wraz z uruchomionym w 2004 roku rozwiązaniem Pylon Anywhere (pisaliśmy o tym w tej wiadomości) stanowić ona będzie rodzinę produktów iPlus office, umożliwiających dostęp do zasobów przedsiębiorstwa z wykorzystaniem technologii bezprzewodowych. Rodzina produktów w ramach oferty iPlus office będzie sukcesywnie wzbogacana o nowe rozwiązania.

Usługa iPlus office BlackBerry umożliwia w tzw. trybie push w sposób automatyczny dostęp do poczty firmowej wraz z załącznikami, a także do kalendarza i listy kontaktów. Wykorzystując terminal BlackBerry, użytkownik zyskuje dostęp do najnowszych informacji, bez konieczności dokonywania samodzielnej aktualizacji tych danych. Operacja sprawdzania, czy do użytkownika przyszła nowa poczta, przesłano zaproszenie na spotkanie lub został wpisany nowy kontakt, jest dla niego niewidoczna, a synchronizacja odbywa się automatycznie. Jeśli nowa poczta zawiera załączniki najpopularniejszych aplikacji biurowych, urządzenie BlackBerry potrafi je odczytać.
iPlus office BlackBerry współpracuje ze środowiskiem informatycznym klienta, w którym zainstalowane są serwery pocztowe Microsoft Exchange, Lotus Domino lub Novell GroupWise. Integracja rozwiązania BlackBerry z istniejącym środowiskiem klienta może zostać wykonana za pośrednictwem wiodącego polskiego integratora systemów komputerowych, z którym Polkomtel podpisał umowę na obsługę swoich klientów. Do zadań integratora należeć będzie instalacja odpowiedniego sprzętu, oprogramowania, wykonanie konfiguracji terminali oraz przeprowadzenie wstępnego szkolenia.

W ramach miesięcznej opłaty za korzystanie z usługi iPlus office BlackBerry abonent otrzymuje nieograniczony dostęp do zasobów pocztowych, kalendarza i kontaktów. Opłata dotyczy korzystania z usługi na terenie kraju przy użyciu infrastruktury Plus GSM, nie obejmuje zaś korzystania z niej poza granicami kraju, gdzie stosowane są odpowiednie stawki roamingowe związane z przesyłaniem danych. Opłata za usługę nie uwzględnia transmisji w APN-ach publicznych i korporacyjnych innych niż APN blackberry.net.

Oferta terminalowa zakłada korzystanie z dedykowanego terminala BlackBerry 7290. Cena jego zakupu uzależniona jest od wybranej taryfy. Klient może skorzystać z oferty standardowych planów MaxProfit! lub promocyjnych planów iPlus Biznes. Oferta Plus office BlackBerry dostępna jest u Doradców Handlowych Plus GSM.

Źródło tekstu: Plus GSM     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1.  2006-02-27 18:16:45

  Ja to bym chciał żeby Plus rozdzielił cenowo transmisje danych ze względu na technologie. Mi by wystarczył sam dostęp GPRS za powiedzmy 30-40 złotych bo przeglądam tylko WWW, wysyłam maile i siedze na gg więc większa prędkość mi niepotrzebna. A 60 zeta które teraz płace za iPlusa to jednak ciutke za dużo jak na sam GPRS... :-/ Poza tym w mojej wichurze szybsze technologie nie prędko zawitają ;-) Doskonałym rozwiązaniem by było też obniżenie ceny 1mb w simdacie z 30 do 10 groszy - wtedy byłbym bardzo zadowolony :-)

 • 0

  2.  2006-02-28 12:26:04

  Najwyższa pora...
  Swoją drogą, aby odróżniać się nieco od Ery, Plus powinien zdecydować się na nieco inny terminal niż 7290 - na stronach RIM-a wybór jest szeroki...

 • 0

  3. ~jumba  2006-02-28 15:20:20  host: dpr166.neoplus.adsl.tpnet.pl

  No brawo, 100 latm za murzynami ale jakoś powoli sie dzieje. najbardziej rozwinięta technologicznie sieć.. Ech.

 • 0

  4. ~misiek  2006-03-03 17:24:40  host: cqa190.neoplus.adsl.tpnet.pl

  100 lat zamurzynami - czy ja wiem tylko 2 lata ale w technologii dwa lata to bardzo długo - wydaje sie nawet że takie rozwiązania jak w bb mogą być naprawdę mocno przestarzałe

 • 0

  5. ~rambos  2006-03-04 16:00:09  host: cqo67.neoplus.adsl.tpnet.pl

  dziwacznie późno pojawił się ten telefon/pda w ofercie naszego zielonkawego operatora - za tak ogromne zacofanie odpowiada tylko pracownicy plusa

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-68.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Kto wygra w meczu Polska - Senegal?

Promocja doładowań w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet