Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPlus email BlackBerry w sieci Plus

iPlus email BlackBerry w sieci Plus

sirmark 10 Sierpnia 2006 20:01

0 0

10. sierpnia Polkomtel wprowadza do swojej oferty usługę stałej synchronizacji poczty elektronicznej z wykorzystaniem technologii BlackBerry w wersji BlackBerry Internet Service. Dzięki tej technologii użytkownik ma dostęp do swojej poczty elektronicznej na ekranie terminala w trybie push, czyli natychmiast po przyjściu wiadomości na serwer pocztowy.

Usługa iPlus email BlackBerry umożliwia odbieranie i wysyłanie e-maili oraz przeglądanie załączników w najpopularniejszych formatach, takich jak JPEG, BMP, TIFF, Microsoft Word, Excel, PowerPoint i Adobe PDF bezpośrednio z terminala przenośnego, w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, bez konieczności korzystania z komputera. Dzięki usłudze iPlus email BlackBerry możliwa jest jednoczesna synchronizacja poczty nawet z 10 różnych kont poczty elektronicznej, zarówno prywatnych, jak i firmowych.

Jest to rozwiązanie kierowane do osób, które często wysyłają i odbierają wiadomości e-mail. Dzięki technologii BlackBerry i dostępnym terminalom użytkownik uzyskuje dostęp do zaktualizowanych wiadomości, przychodzących i wychodzących e-maili w czasie rzeczywistym, niezależnie od miejsca, w którym się znajduje: w pociągu, parku, na ulicy, nad jeziorem. Sama operacja ściągania poczty elektronicznej na terminal jest dla użytkownika niewidoczna, ponieważ proces odbywa się w sposób automatyczny. Analogicznie jak wiadomość SMS, wiadomość e-mail przychodzi bezpośrednio na terminal dzięki trybowi push.

Jako jeden z produktów rodziny iPlus, oferta iPlus email BlackBerry umożliwia także nieograniczony dostęp do Internetu. Terminale, na których dostępna jest usługa iPlus e-mail, mają wbudowaną przeglądarkę internetową, która wyświetla strony specjalnie dopasowane do wyświetlacza telefonu.
W odróżnieniu od wprowadzonej w lutym br. usługi iPlus office, oferta iPlus email jest skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm, ponieważ nie wymaga dużych inwestycji i instalacji urządzeń serwerowych. Użytkownicy mogą sprawdzać dowolne konto pocztowe dostępne w Internecie. Warunkiem korzystania z iPlus email jest posiadanie odpowiedniego terminala oraz aktywacja usługi w punkcie sprzedaży sieci Plus lub w Dziale Obsługi Klienta.

Opłata miesięczna za korzystanie z usługi wynosi 49 zł (59,78 zł VAT) i obejmuje nieograniczoną możliwość odbierania i wysyłania wiadomości pocztowych. Opłata ta dotyczy korzystania z usługi na terenie kraju, z wykorzystaniem infrastruktury sieci Plus. Opłata nie uwzględnia połączeń dokonywanych za granicą, gdzie obowiązują specjalne stawki roamingowe. Nie uwzględnia też transmisji w APN-ach publicznych i korporacyjnych, innych niż APN blackberry.net.

Obecnie w ofercie iPlus email BlackBerry dostępny jest terminal BlackBerry 7290 wyposażony w pełną klawiaturę typu QWERTY. Cena aparatu, już od 1 zł (1,22 zł z VAT), uzależniona jest od wybranej przez klienta taryfy. Usługa jest dostępna w połączeniu z taryfami głosowymi dla klientów indywidualnych (taryfy Godziny, iPlus) lub dla firm (taryfy Biznesklasa, iPlus Biznes).

Źródło tekstu: Plus     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2006-08-11 09:45:51

    No proszę :) Marzenia się spełniają. Kiedyś pisałem aby wprowadzili taką usługę. Cieszę się że wreszcie to jest. Notabene powiem że podobną wersję BlackBerry posiada Era w swojej ofercie :) tylko niepodoba mi się to...dlaczego już druga taka zaawansowana usługa w Plusie jest nałożona ograniczeniem tylko dla taryf Godziny/BiznesKlasa? :/ co, Plus się wstydzi poprzednich taryf...?

  • 0

    2. ~Tomasz  2006-08-12 20:22:58  host: ejo10.internetdsl.tpnet.pl

    ciekawy pomysł z natychmiastowym dotarciem maila - uzywam powiadomień SMS o otrzymaniu maila (chyba wychodzi taniej) 9,76zł/3m-ce (ERANET)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-105-205.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet