Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPlus email BlackBerry w sieci Plus

iPlus email BlackBerry w sieci Plus

sirmark 10 Sierpnia 2006 20:01

0 0

10. sierpnia Polkomtel wprowadza do swojej oferty usługę stałej synchronizacji poczty elektronicznej z wykorzystaniem technologii BlackBerry w wersji BlackBerry Internet Service. Dzięki tej technologii użytkownik ma dostęp do swojej poczty elektronicznej na ekranie terminala w trybie push, czyli natychmiast po przyjściu wiadomości na serwer pocztowy.

Usługa iPlus email BlackBerry umożliwia odbieranie i wysyłanie e-maili oraz przeglądanie załączników w najpopularniejszych formatach, takich jak JPEG, BMP, TIFF, Microsoft Word, Excel, PowerPoint i Adobe PDF bezpośrednio z terminala przenośnego, w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, bez konieczności korzystania z komputera. Dzięki usłudze iPlus email BlackBerry możliwa jest jednoczesna synchronizacja poczty nawet z 10 różnych kont poczty elektronicznej, zarówno prywatnych, jak i firmowych.

Jest to rozwiązanie kierowane do osób, które często wysyłają i odbierają wiadomości e-mail. Dzięki technologii BlackBerry i dostępnym terminalom użytkownik uzyskuje dostęp do zaktualizowanych wiadomości, przychodzących i wychodzących e-maili w czasie rzeczywistym, niezależnie od miejsca, w którym się znajduje: w pociągu, parku, na ulicy, nad jeziorem. Sama operacja ściągania poczty elektronicznej na terminal jest dla użytkownika niewidoczna, ponieważ proces odbywa się w sposób automatyczny. Analogicznie jak wiadomość SMS, wiadomość e-mail przychodzi bezpośrednio na terminal dzięki trybowi push.

Jako jeden z produktów rodziny iPlus, oferta iPlus email BlackBerry umożliwia także nieograniczony dostęp do Internetu. Terminale, na których dostępna jest usługa iPlus e-mail, mają wbudowaną przeglądarkę internetową, która wyświetla strony specjalnie dopasowane do wyświetlacza telefonu.
W odróżnieniu od wprowadzonej w lutym br. usługi iPlus office, oferta iPlus email jest skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm, ponieważ nie wymaga dużych inwestycji i instalacji urządzeń serwerowych. Użytkownicy mogą sprawdzać dowolne konto pocztowe dostępne w Internecie. Warunkiem korzystania z iPlus email jest posiadanie odpowiedniego terminala oraz aktywacja usługi w punkcie sprzedaży sieci Plus lub w Dziale Obsługi Klienta.

Opłata miesięczna za korzystanie z usługi wynosi 49 zł (59,78 zł VAT) i obejmuje nieograniczoną możliwość odbierania i wysyłania wiadomości pocztowych. Opłata ta dotyczy korzystania z usługi na terenie kraju, z wykorzystaniem infrastruktury sieci Plus. Opłata nie uwzględnia połączeń dokonywanych za granicą, gdzie obowiązują specjalne stawki roamingowe. Nie uwzględnia też transmisji w APN-ach publicznych i korporacyjnych, innych niż APN blackberry.net.

Obecnie w ofercie iPlus email BlackBerry dostępny jest terminal BlackBerry 7290 wyposażony w pełną klawiaturę typu QWERTY. Cena aparatu, już od 1 zł (1,22 zł z VAT), uzależniona jest od wybranej przez klienta taryfy. Usługa jest dostępna w połączeniu z taryfami głosowymi dla klientów indywidualnych (taryfy Godziny, iPlus) lub dla firm (taryfy Biznesklasa, iPlus Biznes).

Źródło tekstu: Plus     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2006-08-11 09:45:51

    No proszę :) Marzenia się spełniają. Kiedyś pisałem aby wprowadzili taką usługę. Cieszę się że wreszcie to jest. Notabene powiem że podobną wersję BlackBerry posiada Era w swojej ofercie :) tylko niepodoba mi się to...dlaczego już druga taka zaawansowana usługa w Plusie jest nałożona ograniczeniem tylko dla taryf Godziny/BiznesKlasa? :/ co, Plus się wstydzi poprzednich taryf...?

  • 0

    2. ~Tomasz  2006-08-12 20:22:58  host: ejo10.internetdsl.tpnet.pl

    ciekawy pomysł z natychmiastowym dotarciem maila - uzywam powiadomień SMS o otrzymaniu maila (chyba wychodzi taniej) 9,76zł/3m-ce (ERANET)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-83-81-52.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.