Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPhone'owe ekrany wybuchają na mrozie

iPhone'owe ekrany wybuchają na mrozie

Ringu 26 Stycznia 2011 20:29

0 0

Skandynawowie skarżą się na problemy ze swoimi iPhone'ami. Zdarza się, że ekran urządzenia eksploduje na mrozie. Niestety w gwarancji jest zapis, że iPhone 4 może być użytkowany tylko w temperaturach od 0 do 35 stopni...

W Skandynawii mrozy trwają nawet przez 5 miesięcy w roku. Protestują szwedzcy i norwescy użytkownicy iPhone'ów. Sprawą zajęła się nawet telewizja. Firmy ubezpieczeniowe także są oburzone zastrzeżeniami w gwarancji.

Płacąc 160 euro można ubezpieczyć swojego iPhone'a - w przypadku uszkodzenia koszt naprawy ponosi firma ubezpieczeniowa.




Posiadacze telefonów komórkowych w Szwecji muszą mieć oczywiście możliwość użytkowania swojego iPhone'a także przy ujemnych temperaturach - powiedziała Caroline Uliana, przedstawicielka firmy ubezpieczeniowej If.

Apple jak na razie nie wypowiedziało się w tej sprawie.

Źródło tekstu: money.pl     

Dodaj do:
w sumie: 42
  • 2

    23.  2011-01-26 21:42:14

    Czyli Retina Display nie jest jednak taka rewelacyjna. Ja uzywalem AMOLEDa i SuperAMOLEDA przy -19 stopniach i nie bylo problemow ani z jednym ani z drigim (oba produkcji Samsunga). Ciekawe czy zostawienie na sloncu powyzej +35C tez powoduje eksplozje...

  • 2

    24. ~  2011-01-26 21:49:42  host: 84-10-219-22.dynamic.chello.pl

    tak sie dzieje bo ludzie zle trzymaja swojego i phona-na mrozie IPKA nalezy trzymac pod pacha bo optymalna temp. do pracy dla ip to 36,6. ale nie ma sie co martwic -juz nadchodzi doskonale rozwiazanie-specjalny pokrowiec ktory ma rozmiar IP plus pare mm aby sie zmiescil pokrowiec ktory ma zapobiegac usciskowi smierci,dodatowo ww pokrowiec ma male wybrzuszenie na zapasowa baterie dopinana pod ww pokrowiec. IP w ww pokrowcach ma rozmiar * 2 bez pokrowcow. :)

  • 2

    25. ~  2011-01-26 21:53:48  host: p09-13.opera-mini.net

    To jest boska rzecz jak ktoś już pisał, te jabłko to jest prawdziwy zakazany owoc z drzewa poznania, a to ginie zasięg, a to wybucha ekran albo...sprawdźcie sami.

  • 2

    26. ~DJ1910  2011-01-26 21:56:55  host: eke149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tak amerykanusy robią w balona ludzi na całym świecie...nawet skandynawowie dali się wytentegować...

  • 0

    28. ~  2011-01-26 22:23:40  host: p16-03.opera-mini.net

    I o to idzie!w tej zafajdanej qwasicywilizacji wpychaja ci Boscha-konkurerent syczy w mendiach,że to cegla.teraz macaki są 2razy większe od ,,cegły,,Boscha i o.k.jak słyszę,że w terminalu potrzebny jest procek 1ghc,to życzliwiej zerkam na Kamerunczykow i moich Rodziców,którzy bez tych ,,procków,,osiągnęli doktoraty!.coś tu nie te tam tamy...

  • -1

    29.  2011-01-26 22:29:40

    @22 zeby te HTC i inne nokie kosztowaly tyle co iphone to ludzie tez by narzekali :) nie bez winy sa sami uzytkownicy sprzetow apple, ktorzy w zauwazalny sposob daja o sobie znac jakby byli lepszymi ludzmi, bo korzystaja z dobrodziejstw Steve'a.

  • 0

    30. ~zbyszek  2011-01-26 23:36:29  host: 213.146.54.164

    Mój HTC DHD może przeżył max -20. Jak by było -30 to odłamki aluminium mogły by mi zranić interes:( A zresztą ci skandynawowie to deb***. Ja mam ubezpieczenie w Orangutanie i jak by mi strzelił wyświetlacz na mrozie to bym przy***** w tel 10kg młotem. Odesłał go i napisał że mi spadło na niego coś cięzkiego. Zresztą kto bada takie telefony i to co się im stało(tak jak auta mające autocasco)Liczy się model i rocznik. A i w orange ubezpieczenie kosztuje 20zł/mies

  • 0

    31. ~  2011-01-26 23:41:08  host: 77-254-12-163.adsl.inetia.pl

    @29 Kosztują bardzo podobnie. ip 4 16gb = 510f, htc desire z 400f, desire hd 450f, galaxy s - 400f. Różnica 250-500zł. Ceny oczywiście bez kontraktów, sim(lock) free.

  • 1

    32. ~  2011-01-26 23:41:10  host: public83065.cdma.centertel.pl

    pamiętam kiedyś był news że nie można odebrać połączenia w ajfonie w rękawiczkach, trzeba je zdejmować ale ktoś napisał że dotyka nosem ekranu aby odebrać, tylko co będzie gdy akurat wtedy ekran postanowi wybuchnąć?

  • 0

    33. ~  2011-01-26 23:59:39  host: z23-09.opera-mini.net

    Nie wazne czy pisza zle czy dobrze. Wazne zeby nazwiska nie przekrecili. A co to ma czarna skrzynke ze beda wiedziec ze bylo -20 a nie +2?

  • -1

    34. ~  2011-01-27 06:03:54  host: z19-11.opera-mini.net

    O sponsorowany FUD od Nokii. Jakim trzeba dyz debilem z fizyki by wierzyc w wybuchajace ekrany od mrozu.

  • 0

    35. ~  2011-01-27 06:35:07  host: tama-dc3-0.router.korbank.pl

    @22 & @34 zgadzam się. Posidam iP4 i jakoś wszystko jest w najlepszym porządku, przy -10 - -15 nie zauważyłem problemów. @32 ekran pojemnościowy dlatego nie działa przez rękawiczkę.

  • 0

    36. ~bociek  2011-01-27 08:28:09  host: 212.160.172.70

    @30 nie wiem czy zdajesz sobie sprawe ale twoj telefon nadawalby sie tylko na zlom a nie na oddanie do gwarancji bo jednak wybuch zostawia po sobie szczególne znaki i pewnie łatwo je zauważyć więc musiałbyś sie tłumaczyć że spadł Ci cieżkiego i ekran wybuchł. Aż dziw bierze ze nikt nie nakrecil jeszcze jakiegos filmu dokumentalnego o apple i jego praktykach

  • 1

    37.  2011-01-27 08:44:24

    @35 Ale działa przez rękawiczki skórzane! Takie z prawdziwej skóry. Sprawdzone. Co do tematu, to gdzieś na YouTubie był filmik jak ktoś wrzucił iPhona na grill, gdzie tuż przed spaleniem na ekranie pojawił się napis ostrzegający przed za wysoką temperaturą. Potem telefon sam się wyłączył. Nie zdziwiłbym się gdyby iPhone wykrywał także za niską temperaturę i po prostu się wyłączał. Widocznie (potwierdzone filmikiem) wykrywa tylko gdy jest za gorąco, gdy za nisko: wybucha.

  • 1

    38. ~zenek  2011-01-27 09:15:47  host: 89-77-243-47.dynamic.chello.pl

    @30"A zresztą ci skandynawowie to deb***.[..] Odesłał go i napisał że mi spadło na niego coś cięzkiego." Jest coś takiego jak uczciwość. Skandynawowie dlatego specjalnie jak dotąd nie przejmowali się np. zamykaniem domów, bo złodziejstwo nie było tam tak powszechne jak u nas - to naród z klasą. Ale teraz naszych też tam wielu siedzi więc mogło się już pozmieniać...

  • 0

    39. ~  2011-01-27 09:54:24  host: z13-01.opera-mini.net

    Ta. Dla wszystkich fanów iphona polecam strone: http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/IPhone

  • 3

    40. ~bzz  2011-01-27 10:04:11  host: korp14.avistamedia.pl

    Nie wierzę, by ekran wybuchał. Może nie działać, mogą pojawiać się pęknięcia, ale wybuch? Jasne. Fajny news, żeby ponakręcać ludzi z rana na Apple. "Posiadacze telefonów komórkowych w Szwecji muszą mieć oczywiście możliwość użytkowania swojego iPhone'a także przy ujemnych temperaturach - powiedziała Caroline Uliana, przedstawicielka firmy ubezpieczeniowej If". - Moim zdaniem nie muszą. Firma gwarantuje poprawne działanie od zera do trzydziestu pięciu. I tyle. Nie chcesz - to nie. Kup Solida albo coś innego, zgodnego z IP67.

  • 1

    41. ~ABP  2011-01-27 11:12:06  host: 213-238-108-187.adsl.inetia.pl

    Całe to zamieszanie jest kompletnie bez sensu. To tak jakby pałać oburzeniem na producenta zegarków, ze jak sie w nich nurkuje to przestają działać, a one nie są oznaczone jako wodoszczelne. Albo na producenta obuwia wizytowego, że rozlatuje sie w czasie wspinaczki skałkowej. Jak producent pisze że można uzywać od 0 do 35 stopni, to można uzywać od 0 do 35 stopni i tyle. Albo mi to pasuje, albo nie i wtedy kupuję inny telefon, którego mogę używać w takich warunkach jakie mam wokół siebie. A jak się używa czegoś niezgodnie z przeznaczeniem, to pretensje można mieć tylko do siebie.

  • 0

    42.  2011-01-27 14:18:05

    Ja powiem tylko tyle od siebie, ze uzywanemu niedawno iP4 (bez etui, trzymany zwyczajnie w kieszeni spodni, a uzywany do filmow 720p i do Panorama 360 (polecam! :) ) na Kasprowym Wierchu ponizej temperatury -16 stopni Celsjusza (punkt 'obserwacyjny' powyzej stacji meteo ; przy samym 'schronisku' bylo -13 C) nic sie nie stalo, w przeciwienstwie do mojego nosa, ktory prawie (na szczescie prawie :) sie odmrozil podczas powrotu z samej gory :) Smiem twierdzic, ze historyjka jest moze i prawdziwa, ale nieco przekoloryzowana - tak samo, jak bylo z afera o antene. Chyba, ze mowimy o temperaturach arktycznych, ktore w krajach skandynawskich przeciez wystepuja na polnocy.

  • 0

    43. ~Q  2011-01-28 17:48:24  host: static-201-10.is.net.pl

    w zimie w Finlandii ( obok Szwecji ) temperatura srednia to -11C. Jak widac w Polsce czesto mamy temperatury co najmniej rownie niskie. Tyle ze u nas mniej ludzi z tego korzysta.

Dodaj swoją opinię