Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPhone z aparatem 8 Mpix od Sony?

iPhone z aparatem 8 Mpix od Sony?

LuiN 13 Kwietnia 2010 21:19

0 0

apple iphone 3gs Apple jeszcze nie potwierdził informacji na temat aparatu fotograficznego 5 Mpix w iPhonie czwartej generacji, a już w sieci pisze się o iPhonie piątej generacji - z aparatem 8 Mpix, wyprodukowanym przez Sony.



Do tej pory Apple korzystał z usług tajwańskiej firmy OmniVison. W tym roku koncern dostarczy około 40-45 mln modułów fotograficznych do telefonów Apple'a - w tym 5-megapikselowe moduły do czwartej generacji iPhone'ów.




W 2011 roku według nieoficjalnych informacji cytowanych przez The Street Apple zmieni dostawcę na Sony, a ilość pikseli użytych do produkcji każdego z modułów wzrośnie do 8 mln.

Do 2011 roku zarówno AT&T, jak i Verizon będą oferowały swoim klientom łączność 4G/LTE. Pojawiają się już opinie analityków, że piąta wersja urządzenia (przynajmniej w wersji dla USA) najprawdopodobniej obsłuży nowe standardy łączności.

W tym roku zaś czeka nas iPhone HD, który powinien poradzić sobie z nagrywaniem wideo w jakości HD, sprawną pracą wielozadaniową i jak co roku - będzie dwukrotnie szybszy od poprzednika (oby nie tylko w reklamach).

Źródło tekstu: unwiredview, wł     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 1

    1.  2010-04-13 21:35:35

    To jest zabawne. Zmieniają tylko liczbę Mpx a ludzie nadal lecą na ten sprzęt, który już od kilku odsłon pozostaje bez większych zmian, a jeśli już jakieś są to na prawdę kosmetyczne. Jeden wielki marketing, a momentami i Showbiznes... tak samo jak z iPadem, który notabene posiada wiele swoich odpowiedników, lepszych od niego.

  • 1

    2. ~  2010-04-13 21:40:46  host: 109.243.143.25

    Na razie plotka,ale gdyby Sony te moduły chciał sprzedawać jabłuszku,to jednocześnie topiłby spółke Sony Ericsson.

  • 1

    3.  2010-04-13 21:51:08

    Brak newsa o dopuszczeniu opery do appstore :)

  • 2

    4.  2010-04-13 21:52:16

    bluźnisz quzo, bluźnisz - to ja tak specjalnie wcześnie rano wstałem, a nawet newsa nie zauważyłeś:/

  • 0

    5.  2010-04-13 22:02:49

    Heh każdemu może sie zdarzyć , wszystko przez tą opere bo testuję :)

  • 0

    6. ~  2010-04-13 22:19:03  host: wap.mobile.project4.pl

    potrzebny mi aparat5czy lte?w Polsce,po co?niewiele to warte praktycznie

  • 0

    7.  2010-04-13 22:59:25

    6: po to, żebyś się głupio pytał... Jakby to Polska była wyznacznikiem standardów... Co do samego Newsa, to poczekajmy na 4G/HD bo ten jeszcze nie wyszedł i ocenimy co te jego 5 mpx potrafią... Nie zapominajmy że optyka i sama matryca są najważniejsze, a to póki co w telefonach jest to na dalszym planie... Po drugie nie każdy robi telefonem zdjecia do wydruku, mnie wystarczy żeby na ekranie telefonu było w miarę czytelnie i czysto.

  • 0

    8. ~zenq  2010-04-14 01:58:37  host: 109.243.192.226

    "ilość megapikseli użytych do produkcji każdego z modułów wzrośnie do 8 mln." nie wiedzialem ze modul aparatu buduje sie z materialu o nazwie megapixel ;p

  • 0

    9. ~pisul  2010-04-14 11:33:05  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Moze ipek hd bedzie mial nawet radio?Pomazyc mozna to nic nie kosztuje.

  • 0

    10. ~ASD  2010-04-14 17:45:56  host: 48-to3-8.acn.waw.pl

    pisul frajerze, mozna dokupic analogowe radio-pilot FM na gniazdo do iP wraz z wlasnym LCD, dodatkowym wejsciem minijack i klawiszami do sterowania i muzyka (z iP!) (FF/ P/P / RW oraz glosnosc) i radiem na Allegro za 50 zl... myslenie nie boli.

  • 0

    11. ~...  2010-04-14 20:29:46  host: host-87-101-68-192.nowiny.net

    No i to jest wlasnie problem: "mozesz dokupic", "mozesz zrobic jailbreak", "mozesz dodatkowo wybulci kase za cos co powinno byc w standardzie, bo inaczej jestes frajer" :_

  • 0

    12. ~...  2010-04-14 20:31:36  host: host-87-101-68-192.nowiny.net

    Czyli: mozesz kupic samochod i potem kolejno dokupowac do niego kola, dach, radio, lewarek zmiany biegow itp.

  • 0

    13. ~  2010-04-15 09:28:46  host: acbg94.neoplus.adsl.tpnet.pl

    pisul ma rację! i to nie on jest przysłowiowym frajerem ale bałwochwalcy iPhone'a. Porównanie z "wypasionym" samochodem jest dobre. Ja lubię majsterkować ale telefon kupuję kompletny a nie do "samodzielnego montażu". Ale... cenimy i tych co uważają to za coś koniecznego. W pierwszych Nokiach 5110 "nie było niczego" (jak mawia Kononowicz) - więc mozna było dokupić moduł radia wraz ze słuchawkami - podłączany do wyjścia na kabel do transmisji danych. Nie było wibracji - mozna było dokupić zamiennik baterii z opcją wibracji. W N6210 nie było bluetooth - można było dokupić specjalną baterię z modułem. Itd, itd. Teraz się z tego można pośmiać ale... są fani iPhone'a!

Dodaj swoją opinię