Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPhone X sprzedaje się... gorzej niż planowano?

iPhone X sprzedaje się... gorzej niż planowano?

Isand 17 Grudnia 2017 19:46

4 2

iphone x mashable

Co jakiś czas piszemy o świetnych wynikach sprzedaży iPhone'a X. A może "świetnie" to za mało, a oczekiwania były większe?




Przynajmniej tak sądzi Karl Ackermann, analityk firmy Cowen and Company. Ackermann jest zdania, że iPhone X nie spełnił jednego z podstawowych zadań - nie spowodował masowego zakupu najnowszych telefonów przez posiadaczy starszych modeli Apple'a. Przeciwnie - w tym roku bardzo dobrze mają się sprzedawać iPhone'y 6. Większość producentów chce, by klienci co dwa lata zmieniali swój smartfon na najnowszy dostępny.

Analityk uważa, że Apple w tym kwartale sprzeda 79 milionów telefonów. To więcej niż a w analogicznym kwartale poprzedniego roku, ale tylko o 0,7 miliona.

Źródło tekstu: pocketnow, wł     

Dodaj do:

Tagi: apple iphone x

w sumie: 27
  • 0

    11. ~Mario  2017-12-17 21:27:23  host: 188.146.238.62.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Każdy iphon jest tyle samo warty

  • 1

    12.  2017-12-17 21:34:55

    Smartfony ze średnich półek, w tym starsze Iphony, są na tyle dobre, że nie ma sensu ich zmieniać co rok.

  • 0

    13. ~Gutek  2017-12-17 21:38:32  host: apn-31-0-38-50.dynamic.gprs.plus.pl

    Wszystkie obecne systemy (ios, android, win10, win10m) mają dwie zasadnicze wady: szpiegują i nie można odinstalować śmieci. Czym tu się podniecać. Ja jestem chory przy każdym nowym zakupie, potem rootowaniu, konfiguracji, zabezpieczaniu, a mam trochę ludzi w domu ...

  • 0

    14.  2017-12-17 21:45:19

    No dobra, ale i tak pobił 8 (7s)

  • 0

    15. ~Piotrrr  2017-12-17 23:57:56  host: 188.146.102.237.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Za drogi jak na rzecz o nazwie smartfon. Wg mnie smartfony za ponad 1500 zl ludzie kupują dla szlaku, inni znowu uzasadniają sobie ze taki z takimi funkcjami koniecznie jest im potrzebny, a spokojnie wystarczył by im zdecydowanie tańszy. Ja raz kupiłem iPhone bo samochod z androidem nie współpracował. więcej nie kupie. smartfon za 600 zl Samsunga spokojnie mi wystarczą. samochód działa już z androidem...

  • 0

    16. ~Gość  2017-12-18 01:28:58  host: apn-31-0-34-140.dynamic.gprs.plus.pl

    Wygląd - całkiem ładny (nie mówię o wystającym telefonie i bzdurnym wycięciu ekranu). System - wbrew wiernym - nie wyrywa z kapci. Za to polityka cenowa (aplikacji) to może znaleźć uznanie tylko u największych fanatyków. Jeżeli nie zapłacisz, to masz reklam więcej niż na Polsacie i TVN razem wziętych...

  • 0

    18. ~  2017-12-18 06:23:48  host: 188.146.100.83.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    A gdzie komentarz aplefana a?

  • 0

    19. ~  2017-12-18 06:24:58  host: 188.146.100.83.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Applefana a

  • 0

    20. ~~  2017-12-18 09:23:35  host: aajv170.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że słaba sprzedaż może być spowodowana...niedostępnością telefonu! W Polsce praktycznie w żadnym sklepie nie można go kupić ani u żadnego operatora. Pojawiają się jedynie plotki, że może po nowym roku zacznie się pojawiać.
    Co nie zmienia faktu, że za jego cenę można mieć 2-3 solidne smartfony.

  • 0

    21.  2017-12-18 10:01:58

    Iphone X jest z pewnością bardzo dobrym telefonem, mogącym w konsumpcji treści zastąpić niektórym komputer.
    Jeśli kogoś na niego stać, a przez stać rozumiem wydatek na telefon, jeśli stanowi max 20% jego miesięcznych dochodów netto, to nie widzę powodu aby go nie brać.
    Ciekaw jestem wiosennej prezentacji Iphone-a SE Gen 2. Gdyby miał 4.5" w bryle Iphone-a SE i cenę niewiele od niego większą, to byłby hit nie tylko w USA.

  • 1

    22. ~  2017-12-18 10:07:53  host: doz166.neoplus.adsl.tpnet.pl

    20@ ale to nie jest analiza sprzedaży w naszym kraju tylko ogólna

  • 0

    23. ~Miki  2017-12-18 10:41:45  host: sub2-192-191.elpos.net

    Analiza z tylka. iPhoneX caly listopad na swiecie byl nie do kupienia w sklepach. Przy zamowieniach on line czekalo sie 3-5 tygodni. Trudno oceniac sprzedaz jak tego czegos nie ma fizycznie

  • 0

    24. ~Nihilnovi  2017-12-18 11:07:13  host: 89-73-41-224.dynamic.chello.pl

    Mają potencjał żeby obniżyć cenę.

  • 0

    25.  2017-12-18 11:12:48

    no wlasnie, duza role jednak odgrywa cena moze cos obniza

  • 0

    26.  2017-12-18 11:15:43

    @23 Zapominasz o kreatywnej księgowości Apple, oni jako sprzedane podają wszystkie, które trafiły do zewnętrznych dystrybutorów, a potrafią w to wliczyć nawet zamówienia częściowo zrealizowane (w całości), jedynie dane z własnych salonów są zgodne ze stanem faktycznym. Przez te sztuczki podbijali wskaźniki sprzedaży i akcje szły w górę. Tym razem tak odlecieli z wymogami produkcji ekranu (nie mając jej dostatecznie dopracowanej), że te sztuczki nie przeszły i stąd "gorsza" sprzedaż. sami na siebie ukręcili bat.

  • 0

    27.  2017-12-18 11:18:28

    @21: kto wtedy kupiłby iphona 8? No ja bym napewno takiego SE kupił ale czas pracy na baterii napewno by ucierpiał tzn dni zamiast 4

  • 0

    28.  2017-12-18 11:19:18

    @up miało być 3 dni zamiast 4

  • 0

    29. ~Nick  2017-12-18 11:39:54  host: 77-253-101-163.adsl.inetia.pl

    Nie ma to jak skasować post który poprawia Waszą polszczyznę. Ale co tam... ważne że bierzecie uwagi czytelnika pod uwagę :) Pozdrawiam redakcję :)

  • 0

    30.  2017-12-18 11:51:05

    @29 a co twój post wnosił do tematu?

  • 0

    31. ~Darek  2017-12-18 22:53:23  host: 195.116.187.216

    Nudy :) Najpierw info że sprzedaje się dobrze, potem że lepiej niż model 8 a teraz że jednak gorzej :) To informacja dla akcjonariuszy a nie wielbicieli elektroniki :)

Dodaj swoją opinię