Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości iPhone X przegonił już iPhone'a 8 i 8 Plus w zdobywaniu rynku

iPhone X przegonił już iPhone'a 8 i 8 Plus w zdobywaniu rynku

msnet 13 Grudnia 2017 17:11

3 3

iphone x mashable

Najnowszy smartfon Apple'a zdobywa rynek znacznie szybciej, niż ósemki i już ma większy udział w rynku, niż one.

iPhone X to nie tylko najnowszy smartfon firmy Apple, ale także najdroższy. W Polsce cena wersji z 64 GB pamięci wewnętrznej wynosi prawie 5000 zł, a za wersję 256 GB trzeba wydać około 5700 zł. Mowa oczywiście o oficjalnych kanałach sprzedaży. W znanym serwisie aukcyjnym ceny obu wersji są... znacznie wyższe - na ogół pojemniejsza wersja kosztuje tam około 6500 zł, ale własnie znalazłem ofertę z ceną 12000 zł.

Pomimo wysokiej ceny iPhone X radzi sobie coraz lepiej i już prawie 5% wszystkich iPhone'ów to własnie najnowszy model. Tak przynajmniej wynika z danych prezentowanych przez serwis mixpanel. Jak widać na poniższym wykresie, wystarczył miesiąc, by iPhone X przegonił zarówno iPhone'a 8, jak i iPhone'a 8 Plus, które w ostatnim czasie wyraźnie spowolniły swoją ekspansję.




iphone x udzial

Według danych z dzisiaj (13 grudnia), udział poszczególnych modeli iPhone'ów w ogólnej ich liczbie jest następujący (tabela):

Model Udział
iPhone 7 19,10%
iPhone 7 Plus 13,35%
iPhone X 4,79%
iPhone 8 Plus 3,60%
iPhone 8 2,77%
Starsze modele 56,38%

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Apple iPhone X w katalogu.

Źródło tekstu: mixpanel, wł     

w sumie: 9
  • 0

    1.  2017-12-13 20:19:01

    Telefon zasługuje na uwagę, bo może pokazuje coś nowego, jakiś mały przełom, ale na pewno nie jest wart tylu pieniędzy. Kiedy ktoś ma jednka wybór czy kupić ósemkę czyli tak na prawdę siódemkę, to wybierze dużo lepszego X-a droższego o półtora tysiąca.

  • -1

    2. ~mlody_pelikan  2017-12-13 21:17:40  host: 168.235.207.244

    Moze moj chzestny kupi mi iphone X:))

  • 0

    3.  2017-12-13 21:55:03

    Dlaczego "znany serwis aukcyjny", a nie po prostu "Allegro"? Może zamiast "iPhone" piszcie "jabłko"? Przecież to też może być reklama.

  • 0

    4. ~Jacky  2017-12-13 22:59:15  host: ip-10-2-52-196.nyc.us.northamericancoax.com

    Dawno byloby 3 razy tyle gdyby nie to ze ciagle nie mozna go kupuc ot tak in store w USA.
    Cena nie ma znaczenia bo apple sprzedaje to w 24 ratach i nie dolucza za to ani centa. Malo kto placi $999 plus tax za wersje 64GB jak moze placic okolo $45 miesiecznie przez 2 lata

  • -1

    5.  2017-12-14 00:03:34

    no ta na raty... widzę tam w ju es ja jest więcej bidoty niz u nas, tam podnieta siega zeniutu i każdy biegnie kupować na raty :D na raty to ja brałem telefon jaqk miałem 19 lat to był pierwszy i ostatni ohhh sagem x8 za 2k :D ale miałem podniete jak wy teraz ajsrałem x.

  • 0

    6.  2017-12-14 11:29:04

    Apple to bez dwóch zdań najlepszy producent smartfonów na świecie. Ten model sobie chwilowo odpuściłem ale jak wyjdzie w przyszłym roku następca to biere na premiere :D

  • 0

    7. ~abc  2017-12-14 11:30:28  host: 212.160.172.83

    Ja też mam myPhona ;-)

  • 0

    8.  2017-12-14 12:08:46

    no dobra tel moze i godny uwagi ale cena wciaz odstrasza

  • 0

    9. ~miro  2017-12-14 18:46:49  host: 178235043192.dynamic-ww-08.vectranet.pl

    Podejrzewam, że to wynik badań z USA a tam jak ktoś wyżej pisał zastaw się a ... kup ajfona i nie ważne że tylko służy Co do dzwonienia, SMS, jakieś fejsbuki i inne takie gady, gdzie za 1/10 można spokojnie kupić smartfona i bez problemu daje radę, ale coś taki naród....

Dodaj swoją opinię